Svět Monkeyho Zetterlanda

• Austrálie

Monkey Zetterland

Komedie

USA, 1992, 88 min

Máte pocit, že váš život už nemůže být zvláštnější a že všichni kolem vás jsou až příliš nenormální a ujetí? I kdyby to byla pravda, tak to určitě nebude stačit na to, co prožívá hlavní hrdina tohoto filmu, který je obklopen opravdu velmi zvláštními lidmi a celý jeho život je jedna velká bizarnost. A stejně jako je zvláštní život hlavního hrdiny i postavy kolem něj, tak stejně tak je zvláštní i celý tenhle film, v němž se vlastně celou dobu nic neděje, prostě jen sledujeme, jak hlavní hrdina žije svůj život a co se kolem něj děje, ale to je tak vše. Chvílemi je to konverzační drama, chvílemi příběh ze života, a chvílemi prostě jen úlet, jinak se to nazvat nedá. Z celého filmu mám bohužel velmi rozporuplné pocity, dokonce se nebojím říci, že hranice mezi genialitou a trapností je zde velmi tenká a nejsem si jist, jestli nebyla tato hranice během filmu překročena. Každopádně mám za sebou díky tomuto filmu hodně nevšední filmový zážitek, na který určitě ještě nějakou chvíli budu vzpomínat, protože něco takhle zvláštního se opravdu jen tak nevidí. Nakonec jsem se rozhodl udělit průměrné tři hvězdičky, protože něco do sebe ten film přece jen měl a nebyl to úplně ztracený čas.(3.9.2012)