Reklama

Reklama

Devdas

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Již popáté zfilmovaná sága o muži jménem Devdas (Shah Rukh Khan), který miloval svou dětskou lásku, Paro (Aishwarya Rai), nemohl si ji však vzít kvůli odporu své rodiny, jemuž se slabošsky nedokázal vzepřít. Poté, co je Paro provdána za jiného, nachází útěchu v alkoholu a náručí kurtizány Chandramukhi (Madhuri Dixit). Snímek je výjimečný zejména po vizuální stránce a detailně propracovanou choreografií. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Výkladní skříň bollywoodského filmu. Dějové zvraty tak přepálené, že veškerá západní romantická klasika (např. Romeo a Julie) proti tomu působí jako běžné historky ze života. Herci přehrávají jako v němém filmu. Ale na výpravě a kostýmech se nešetřilo, taneční choreografie muzikálových čísel je naprosto vynikající a celé je to odvyprávěno tak svižně, že mě opravdu překvapil pohled na hodinky. Na tříhodinový film to uteklo jako voda. Nejvíce mě zaujaly ty muzikálové prvky, které z toho příběhu trčí snad méně, než je zvykem u drtivé většiny západních muzikálů. Pokud máte Bollywood rádi, klidně si přidejte i tu poslední hvězdičku. Pokud to chcete brát jako běžné romantické drama, tak mé hodnocení vydělte dvěma. Ale u málokteré západní romance se budete tak dobře bavit! ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Indické baroko. Bollywood v celé své kráse, lesku a velkoleposti. Smyslný a smyslový jak jen umí být, na velkém plátně z toho musí přecházet zrak. Ani to však nedokáže zakrýt ne úplně přesvědčivě propracovanou a soudržnou dramatickou linku. Sama lyrika 3 hodiny neutáhne a film se ve své bohatosti trochu topí. A tu hudební citaci z "Bio Ráj" si vážně mohli odpustit. Na druhou stranu, píseň s lampou patří k nejkrásnějším hudebně tanečním číslům, která jsem v indických filmech zatím viděl. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Jo, tak takhle vypadá prvotřídní bollywoodský film! A já myslela, že je točí akční braky se svalnatým hrdinou a cheesy písničkami. Tohle bylo opravdu úžasné melodrama a ty tři hodiny utečou jako voda. Dlouho jsem neviděla podobně krásnou atmosféru, kameru a hru se záběry. Ty nádherné barvy na vás úplně dýchají orientem. Všeho je tam moc a ve velkých dávkách a přitom si nikdy neřeknete, že už to překročilo míru únosnosti. Označení "nejlepší bollywoodský film" rozhodně chápu. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Vo svete plnom nadhernych farieb, hudby a tanca sa odohrava jednoduchy avsak posobivy pribeh o vrucnej laske, ktorej osud do cesty stavia prekazky. Klasicka, mnohokrat videna formulka, avsak pocas tych troch hodin sa toho udeje naozaj vela, charaktery sa vyvijaju ( Shahrukh Khan je naozaj skvely) a bombasticka vyprava dava filmu nedostiznu plastickost a hlbku. Pri tanecnych cislach sa mi zastavoval dych nad ich choreografiou, strihom a vizualnou stylizaciou. Celkovo vizual je skutocna pochutka a pri predstave ako komplikovane to vsetko muselo vznikat sa mi toci hlava. Tri hodiny utiekli ako voda a uz sa tesim na dalsi indicky hudobny film. (8.8/10) ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nejskvostnější orgie všech smyslů, to je Devdas. V pestré kolekci teplých barev vyprávěný klasický milostný příběh dosahující po paty mého nedotknutelného božstva, de Laclosova Valmonta. Díky vynikající rozmáchlé výpravě, dech beroucím jízdám kamery a skutečné vášni, jsem přijala Silsila yeh chaahat ka na maine bujhne diya jako svou nejmilejší mantru. S radostí a otevřenou náručí se kochám nad tehdy ještě rozvíjejícím se talentem Aishwaryi Rai, pro niž se Devdas stal skutečně zlomovým filmem. Díky projekci na plátně se zamilovávám i do Madhuri Dixit, kterou jsem si dlouho odpírala, a trpím společně se SRK. Pro absolutní zážitek z dokonalosti Dola Re Dola se vyplatí prožít všechny ty ostatní verze z minulosti i přítomnosti, protože teprve po souznění s lunou lze najít pravý smysl. #festivalbollywoodskehofilmu ()

Galerie (41)

Zajímavosti (20)

  • Při tanci k písni "Kahe Chedd Mohe" měla na sobě Madhuri Dixit kostým vážící 30 kg. Choreograf Birju Mahara, mistr v Kathaku, stvořil vystoupení speciálně pro ni. (NinadeL)
  • Během natáčení tance "Dola re Dola", Aishwarye Rai začalo krvácet ucho, protože měla příliš těžkou náušnici, ale nikomu nic neřekla, dokud nebylo vše hotové. (NinadeL)
  • Madhuri Dixit byly nabídnuty obě hlavní ženské role - Paro i Chandramukhi. Madhuri si vybrala Chandramukhi, jelikož cítila, že jde o postavu, kterou ještě nikdy nehrála, zatímco Paro připomínala tradiční bollywoodské hrdinky. (Gaja Gamini)

Reklama

Reklama