Phantasm

• USA Phantasm (více)

Kultovní horor Dona Coscarelliho, ze kterého čerpalo inspiraci mnoho pozdějších tvůrců. Dva bratři, žijící v okolí městského hřbitova, se snaží vypátrat původ záhadných jevů, které je obklopují. Postupně objevují bizarní podzemní svět a pouští se do boje proti vetřelcům ze světa nadpřirozených sil, kteří na sebe berou stále rafinovanější podoby... (MIDO FILM)

HEED

Blbost a nuda. Nebavilo mě to. Čekal jsem trochu více slasher gore festu. Dvě hvězdičky a parádní auto a svůdnou děvu s kudlou. ()

djbarrel

Temný a ponurý horor o dvou bratrech a jejich známém, kteří narazili na zlo v podobě "Dlouhána" . Nikdo neví kde se vzal, ale ví že tady nechce nic dobrého. Skvělá atmosféra, skvělá hudba, skvělé výkony. Logiku ani vysvětlení nečekejte. Tohle film neřeší a neřešil jsem to ani já. 95 % ()

Aywes

Velmi příjemné překvapení v podobě levného, avšak atmosférického snímku u kterého při zapojení správného soundtracku vám nabíhá husí kůže. Coscarelli sází na tmu a zvuky v ní, které nemůžeme odhalit a musím říct, že se to opravdu povedlo. Atmosféra skloubená se sem tam pěknýmy lekačkamy a prapodivným dějem, který je ještě prapodivněji odhalen. Přesto chápu proč je tento snímek zařazen do klasiky a také si to zaslouží. Herci jsou sice stejně nesmyslně do role postavení, avšak atmosféře to neubírá. Dabing je naprosto otřesný, ale vše chrání opravdu již zmiňovaná atmosféra a krásně napínavý soundtrack. Staré horory jsou prostě nejlepší. ()

CrazymanM

Velice atmosférický,surrealistický horůrek,na kterém je sice vidět jeho "stáří",ale jinak opravdu výborná věc.Skvělá hudba,výtečný záporák(fuj,ten Dlouhán ale je "sympaťák") a opravdu hutná atmosféra! ()

Mockingjay

Nemala som ani len tušenie, do čoho sa púšťam, keď sa mi na stole objavila séria Phantasm. Je tu množstvo nevysvetliteľných momentov, ktorých význam som si nedokázala ani len tipnúť a bližšie ma posunuli k trochu jasnejšiemu záveru. Ale snaha premýšľať nad tým je úplne zbytočná. Jediná možnosť je vychutnať si tento film bez akéhokoľvek lamentovania nad skutkami postáv. Vďaka parádnemu hudobnému podmazu zaberali aj niektoré lakačky, čo som bola prekvapená sama zo seba...spomeniem občasné zachrapčanie zakrádajúcich sa trpaslíkov medzi náhrobkami. ()

VanBradley89

Několik situací je zde opravdu komických. Ale to přikládám na vrub hlavně době a podmínkám vzniku. Pokud se od toho oprostím. Zůstává film ze zvláštní ( ne špatnou) atmosférou, několika hodně povedenými momenty a fantastickou hudbou. Ten mlaďas byl otravnej a nesympatickej. Dlouhán lepší, ale málo využitý. A do toho jsem absolutně nepobral závěr. Ale jako rozjezd série dobrý. Uvidíme co přinese dvojka. ()

Nikolas__

Postava hrobníka by mohla býti velice ikonickou, bohužel film nepřináší zase tolik zajímavých myšlenek nebo zábavných nápadů, natož aby se mohl nějak více do hloubky zaměřit na postavy. Je to vesměs hezky barevné, občas dost tajemné (počáteční atmosféra s až mysteriózním nádechem mě hned chytla), proto se tomu na začátku i poměrně dařilo děsit (ne samozřejmě nějak extrémně, o to se tvůrci podle mě ani nesnažili), pořád by ale potencionální diváci nebo spíše retro nakoukávači měli vědět, že se jedná hlavně o sci-fi, i když tu sem tam vidíme nějakou tvrdší scénu, není to nikdy vyloženě žádnej gore fest. Což se podle mě často do těchto nestoprocentně vážných hororů hodí, ale neva, nemám s tím osobně žádný výrazný problém. Herci se snažili, přeci jen to byl teprve náběh na osmdesátky takže v tomhle ohledu trochu přimhouřím oko, navíc ti herci ani zas tak hrozní nebyli. Postavy mi přišli celkem fajn, jen ten scénář mohl být zajímavější a různorodější jak jsem říkal, ale je to teprve první díl - jako začátek série určitě dostačující. Až na nějaké chybky nadprůměrný film. 65% ()

Madax

Mírné zklamání, po výborném úvodu, odehrávajícím se na hřbitově a v pohřebním ústavu, se film zasekne a stává se zbytečně překombinovaným. také to téma mimozemské invaze mi jaksi nesedlo, do filmu by se spíš hodily nadpřirozené a záhrobní motivy než takové balení do sci-fi. Ale to je jenom můj názor, uznávám, že pro někoho může být Phantasm uctívaným kultem... pro mě to však není ten ideální šálek čaje. ()

sibskyn

Vraždící děvka, žlutá krev, létající koule, trpaslíci a dost divnej hrobník, docela na drogách možná proto se mi to tolik líbilo. ()

linger

Vobec nie moja salka caju. Herci su zufalo zli (hodili by sa skor do editorialu casopisu Moda alebo Dorka z roku 1979) zahada okolo gule, hrobnika a trpajzlikov je nevysvetlena, logika neexistuje, pripada mi, akoby to natocil nejaky studentsky amaterik. Napriklad aku rolu mala ta sybiloidna babka? Okrem toho, ze chlapcovi zdelila radu do zivota "neboj sa", a on potom liezol v noci cudzim ludom do domu, skakal z auta, prechadzal zrkadlami do inych dimenzii atd., takze ho ini museli zachranovat. A hlavnym postavam som uz v prvej pol hodine priala udupanie trpaslikmi. Inak vrazedne sceny su usmevne a hviezdicky davam za asi dve podarene lakacky, ktore ma nachvilu vytrhli z driemot. ()

Sunwheel

Staršia hororová jednohubka, ktorá vsadila na absurdné vyvražďovanie. Postavy sú hrozne nesympatické (logické myslenie im chýba tiež) a hlavný záporák mi príde akýsi smiešny (čo by malo byť presne naopak). Celkovo mi chýbala ona atmosféra (ktorú mnohí vyzdvihujú) a toto detské vyznenie mi pripomenulo trošku Freddyeho. To ako dospelý akosi neviem oceniť. V detstve to mohlo mať iné gule. ()

hrabě_olaf

film jsem viděl před asi v roce 1992 (plus-minus) a moc se mi tenkrát líbil. vrátil jsem se k němu po letech a musel jsem maličko utlumit nadšení (asi jsem nejak odrost z kdejakýho béčka) po letech je vidět, že je to spíš slabší průměr. ()

montel

Bratři Mike (A. Michael Baldwin) a Jody (Bill Thornbury) jdou právě z pohřbu svého kamaráda. Mike poté na hřbitově uvidí, jak rakev naložil obrovitý muž, kterého pozoruje. Zdá se, že onen muž není z tohoto světa a oba bratři se nyní musí bát o svůj život... Docela dobrý atmosferický horor, kterému chyběla už jen více akce. Na ročník 79 velmi slušná práce. 60% ()

Fedmahn

Nevim! Opravdu nevim co mam napsat. Strasne se mi to libilo ale uvedomuju si ze tam nebylo skoro nic receno ani vysvetleno... Proste Coscarelli... ()

abrat

Starý horor, ktorý nie je až tak napínavý, ale zaujímavý. Super hudba a podivný námet. Ten herec, čo hral hrobára, to sa hneď tak nevidí. ()

jojo33

Vlastne ani neviem co k tomuto nepochopitelne kultovemu veldielu napisat... Ultra-lacna nezmyselna bachorka o prenasledovanom chlapcovi nejakym skrytym zlom, ci mimozemskymi entitami, alebo co to vlastne je. Jeden slaby bod za hudbu. ()

PHANTASM pokračuje

PHANTASM pokračuje

11.03.2005

Štúdio New Line Cinema chce nadviazať na kultovú hororovú sériu PHANTASM, a zrejme hneď trilógiou! Fanušíkovia však (prekvapivo) veľmi vysmiati nie sú - s Donom Coscarellim, "duchovným otcom" celej… (více)