Reklama

Reklama

Phantasm

  • USA Phantasm (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bratrům Mikeovi a Jodymu zemřeli před časem rodiče a Mike se právem obává, že jej teď starší Jody opustí a on zůstane úplně sám. Na pohřbu Jodyho kamaráda se v místním pohřebním ústavu Morning Side stane Mike svědkem něčeho, co neměl nikdo vidět a když mu Jody nevěří, vydává se v noci pro důkaz. Skutečnost se ukáže být mnohem horší než by si oba bratři dokázali představit. Začíná jejich osamocený boj s rafinovaným zlem skrytým pod poklidnou maloměstskou fasádou. První z kultovní série nízkorozpočtových surrealistických hororů nezávislého režiséra Dona Coscarelliho. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (162)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Atmosférický zmatek, který je ospravedlněn dětským pohledem na celou situaci a démonickými výjevy s notnou dávkou odlehčených situací. Coscarelliho nezajímá čas, prostor ani logika. Jeho jediným zájmem je vyprávět příběh, jež co chvíli míří do slepé uličky, ovšem dostává se z ní tak skvěle a absurdně, že mu to vlastně ani nemůžete mít za zlé. Z pobíhajících trpaslíků, vysokého hrobníka a obšlehlého hudebního motivu je cítit zapálenost každým coulem a ta, alespoň v tomto případě, nahrazuje nedostatek talentu. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Atmosférická ujetá podivnost, kde nesmíte řešit dění na plátně. Musíte to prostě brát i s chlupama. Don Coscarelli totiž nevysvětluje, jen do vás pere jednu bizarnost za druhou. Celému filmu vévodí Angus Scrimm aka Tall Man. Dle mého skromného názoru jedna z nejlepších hororových postav vůbec. Navíc to ústřední hudební téma je perfektní a směle může konkurovat i Carpenterově melodii z Helouvýna. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $300,000Tržby USA $11,988,469Tržby Celosvetovo $-║ Nehorázne nezáživné béčko s tak povrchným príbehom, že už po prvej polovici filmu som mal problém to čo nám tento horror ponúka dopozerať, strašidelné scény vyznejú tak nanajvýš smiešne, nehovoriac o tom lietajúcom pavúkovi či čo to za plyšáka bolo. Dosť do očí bijúce sú výkony hercov, tie sú absolútne jedným slovom katastrofa, najhoršie na tom je Angus Scrimm, ten sa tvári fakt úžasne, tak strnulý prejav som už dávno nevidel. Jedine čo zaujalo bola hudba ináč všetko ostatné bol des a hrôza. /20%/ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dva útoky stříbrných koulí, jeden vodotrysk krve a hromada dětské naivity, která zabíjí všechny slibné náznaky kvalitní podívané. Coscarelli má občas dobré nápady, ale celková atmosféra mu stále uniká hlavně díky dějovému chaosu. Malý klučina je protivný spratek, o to víc pak fandíte démonickému Tallmanovi, který si zasloužil víc času. Nadhled přehlušující chatrnou logiku vytuší spíše zběhlejší divák, tudíž prozatím 3 a ½ a za nějaký čas zase nazdar. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ale jo, napodruhé se mi Phantasm celkem líbil. Jednoznačně nejsilnějšími stránkami filmu jsou atmosféra, hudba (jeden z nejlepších hororových theme songů vůbec) a postava hrobníka Dlouhána. Naopak zcela tristní je chování postav (hrobníkovi se nedá nefandit), zvlášť mladý hlavní hrdina Mike mě iritoval neskutečným způsobem. No a z hlediska hereckých výkonů velmi slabé. Ale jakýmsi způsobem už to na mne fungovalo jako příjemná hororová podívaná. Slabší čtyři. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (41)

  • Příběh je inspirován Coscarelliho noční můrou během dospívání, kdy se mu zdálo o tom, že je pronásledován v mramorových chodbách obrovskou chromovanou koulí. (Chatterer)
  • Coscarelliho matka, spisovatelka Kate Coscarelli, napsala podle filmu román, který vyšel v 500ti tisících výtiscích. (Chatterer)

Související novinky

PHANTASM pokračuje

PHANTASM pokračuje

10.03.2005

Štúdio New Line Cinema chce nadviazať na kultovú hororovú sériu PHANTASM, a zrejme hneď trilógiou! Fanušíkovia však (prekvapivo) veľmi vysmiati nie sú - s Donom Coscarellim, "duchovným otcom" celej…

Reklama

Reklama