Phantasm I

Dac Coscarelli

Scénografie:

Kate Coscarelli
  • Ramirez85

Moc rád bych Phantasm napálil víc hvězd, protože je to prostě ten starej dobrej horor se vším, co k tomu patří, ale... nesedlo mi to, atmosféra se tomu upřít nedá, jenže podobných hororů už jsem viděl docela hafo a většina z nich byla prostě lepší. Tohle tak nějak prošumělo a za rok (mno spíš za měsíc) už ani nebudu vědět, že jsem to kdy viděl. Červená krev asi tak věrohodná jako ta žlutá, lítající koule... heh, oukej :-), ty dva cápci bez charisma, takže prostě a jasně jedna stár za tu černou káru a druhá stár za Tall Mana.(9.4.2015)

Phantasm se ze začátku tváří přesně jako většina těch starých hororů ze 70-80 let, který mam tak rád. Nechybí perfektní atmosféra, nějaká ta lekačka, i když slabšího ražení a pár fakt napínavých scén s pěkně strašidelným Angusem Scrimmem, ale pak se to nějak celý zvrtne, stane se z toho spíš takovej horor s nádechem sci-fi, atmosféra je ta tam a to co zbylo, z toho prostě kvalitní horor už neudělá. Škoda, určitě to mělo nakročeno na daleko lepší film(28.9.2007)

Mno. Ani nevim, jak začít. Na to, jak jsem se na to těšil, musím říct, že jsem trošku zklamanej. Čekal jsem úplně jinej náklep. To, že se postavy chovaly naprosto iracionálně, to jsem schopen přejít, ale ničím už nemůžu omluvit chudou atmosféru. Naprosto chápu, že se jedná o stejný typ díla, jako je třeba Smrtelné zlo, ale to je, co si budeme povídat, úplně jiná liga.(11.6.2011)

• juta

Ač je tu skvělá hlavní melodie, kterou si budete broukat i po několika hodinách, tak to ostatní se zase tak moc nepovedlo. Postavy a dialogy nejsou to pravé, stejně tak záporák, který se tak trochu podobal i jednomu klaďasovi, takže se ze začátku v tom dá trochu ztrácet, ale i tak je tady záporák málo výrazný a nebudí takový strach, jaký by měl budit.(28.1.2016)

Kultová čiernohumorná pecka plná žltej krvi,s jedným z najlepších záporákov akých kedy éra videa splodila.Pár malých výčitiek by sa našlo: herci a (zasa) dej - Coscarelli je ohľadne príbehu dosť veľký optimista a niektoré scénky,ako keby sa odohrávali v inej realite (niekto to tu dokonca nazýval surealizmom).Inak výborná zábava. 85%(30.1.2013)

• - Koule navrhl Willard Green, který si za práci na filmu naúčtoval 1.100 dolarů, avšak zemřel krátce před premiérou, tak své dílo nikdy na plátně neviděl. (Chatterer)

• - Film byl natočen již v roce 1977, avšak do kin byl puštěn až v roce 1979. (Chatterer)

• - Natočilo se přes tři hodiny stopáže, ve střižně skončily většinou scény přibližující obyčejný život hlavních postav a některé akční sekvence. Postupně se natočily tři konce, se kterými nebyl režisér nebo producent spokojení a nakonec byl použitý současný závěr filmu (který se točil jako úplně první scéna a měl být součástí finále). Část vystřižených scén a jeden z konců (Tall Man chycený do pasti na stromě) použil režisér ve čtyřce. Další konec (Tall Man zlikvidován při souboji v chodbách mauzolea) lze najít ve vystřižených scénách na DVD a jako třetí konec měly sloužit závěrečné scény filmu, kde Michael zjistí, že vše bylo jen sen a vzpomene si na skutečný pohřeb svého bratra. (BoredSeal)