Donggabnaegi kwaoihagi

• Jižní Korea 동갑내기 과외하기 (více)

Studentka univerzity Su-wan to nemá lehké. Její rodina není zrovna majetná (smažení kuřat není příliš výdělečná práce), a proto musí dívka školu zaplatit jinak. Často tedy doučuje neschopné žáky, málokdy ale rozjívené studentíky z donucení vydrží učit více hodin, Su-wanina trpělivost má totiž své hranice. Její matka jí dohodí další doučování přes svou známou – velmi bohatou ženu, jejíž nevyvedený synáček Ji-hoon už dvakrát propadl na střední škole. Su-wan se tedy s vervou pouští do boje s větrnými mlýny - Ji-hoon totiž ani v nejmenším netouží učit se angličtinu, naopak myslí spíše na bitky a hezké slečny. Po jedné rvačce s bossem místního gangu ale dochází Ji-hoonovu otci trpělivost a chce ho poslat, stejně jako to už kdysi udělal, na studiumdo Spojených států. Aby tomu zabránil, Ji-hoon otci slibuje, že bude mít na nadcházejících zkouškách 50 bodů (i když jeho obvyklý průměr je 8 bodů). Pro oba tedy začíná tvrdá práce, při které se samozřejmě podle všeho očekávání ti dva pomalu sbližují… (Natascha)

Folpa

Moc pěkný film o mladé holce, která doučuje rozmazleného zbohatlíka, který ji dělá samé naschvály :) ()

Popluh

Úvodní komedie namixovaná s lehkou akcí je fajn (byť Sang-u Kwon v Once Upon a Time in High School ukázal, že se umí ohánět mnohem mnohem lépe), ale ten korejský "tradiční" přechod do dramatické romance někde za polovinou filmu je tentokrát hodně kostrbatý a nepříliš sežratelný a zbytečně kazí jinak celkem povedenou komedii. Navíc ani ta chemie mezi hlavními herci nijak zvlášť nefungovala. ()

Petfruf

Velmi vtipná komedie. Ač jsem to nečekala, tak nespadla do vod romantických slaďáren a udržela si nastavené tempo až do konce. ()

Tyckin

Bohužel, tohle šlo naprosto mimo mne, jako komedie je to příliš ubohé a slabé, takže po 45 minutách jsem rezignoval a pustil si radši další díl seriálu. ()

snob odpad!

V zájmu zachování vlastní bránice v polovině vypnuto a s hrůzným pocitem úlevy vyhozeno z okna. Takovou nálož vtipů, to neunese jen tak někdo. Obdivuji ty, co dokoukali a nezemřeli. ()

Los

Nic extra, už se začínám strachovat, zda někdy uvidím normální korejský film :) Tohle bylo strašně ujeté, ale je pravda, že jsem se hodně často bavila a nebyl to žádný křečovitý a vynucený smích. Potěšilo mě, že se ten zlý nevzdělanec do své doučovatelky nezamiloval poté, co se namalovala a před všemi zatancovala, to už bych si asi začala myslet, že se inspirovali ošklivkou betty, ale naštěstí ne :) A závěrečný boj, který drsná Su-wan velmi originálně zakončila, byl skvělý a něco takového jsem nečekala :D 8/10 ()

terunka003

Romantické, vtipné, akční, bitkařské × průměrné. Průměrný romantický příběh s obvyklým tématem. Bitkařské scény vážně dobré. Oblíbená herečka Ha-neul Kim zahrála opět se svými grimasami skvělou hlavní hrdinku. Film na odlehčení. "Pořád drsná holka?" ()

theeneed

Velmi vtipné a velmi sladké. Už jsem skoro doufala, že se dočkám té nikdy v korejských filmech nepřicházející pusy (ano, jen pusy, jsem v podstatě hrozně skromná), ale rvačky mi to v podstatě vynahradily, zejména ta závěrečná. Jen trochu nechápu, proč sex je nepřípustný, ale řezat se můžou (velmi vynalézavě, s humorem - poněkud nepatřičné slovo - a velmi tvrdě). ()

Kalidor_

Filmů o vztazích učitelka -žák je hodně, ale tohle je v mezi nimi poklad. Neuvěřitelně vtipné, ne zas tak romantické jak by se zdálo (to je plus) a netěšil jsem se až to skončí (druhé plus :-). ()

Pecival

Tohle byl můj šálek čaje. Klasická romantická zápletka, kdy jeden je nemožnej, ale samozřejmě se časem pod vlivem toho druhého ukáže, jaké má dobré srdce. Celá absurdnost ještě umocněna pochybnými gangstery, žárlivými štětkami a pár souboji. Ústřední duo hodně fajn - prostě dosti pohodová a vtipná záležitost. Tento film nastartoval můj zájem o Korejské filmy - a Ha-neul Kim :) ()

Perry-

Pro mě až moc... první polovina mě nějak moc nebrala, ale dala se... a druhá pak už byla totálně zabitá a vlastně celkem o ničem. Navíc hlavní hrdina byl tak nesympatický, že nechápu, co na něm vlastně viděla. ()

darkreider

Bránil som sa priamej konfrontácii s Kórejskou tvorbou a bola to chyba. Komediálna časť funguje výborne(hašterenie Su-wan a ji-hoona, tupá parta gangstrov a samozrejme over-the-top sprosté bohaté buchty) a aj keď mi zo začiatku vadil ten piskľavý jazyk, zvykol som si. K tomu sa pridala jemná romantika a kung fu súboje(chlapec má talent) a bol som doma. Naposledy som videl obdobný film s Chanom Bor lei jun. Podcenil som Kórejcov a rozhodne skúsim ich ďalšie produkty. ()

danielwanderer

Je to možné? Filmový priemysel mimo Ázie už fakt nevie vyvolať žiadne pocity? A ak tak, je to náhoda, ale keď si pozriem niečo, napríklad často z Južnej Kórei, tak mám vždy nejakú náladu. A dnes skvelú! Konečne som nemusel trpieť (v dobrom slova zmysle) nejakú melodamatickú vložku a užil som si skvelú komédiu o tom ako sa Ji-hoon, prachatý mladík, chce opäť zbaviť ďalšej učiteľky, ale to netuší, že so Su-wan to nakoniec také ľahké nebude a určite si to spolu užijú. Krvavo, sladko, alkoholicky, smutne, ale predsa úplne úžastne úsmev čarujúco. Plus musím spomenúť ten najsexi nesexi tanec na svete. Opäť to raz tak musí byť a hodnotím s pluskom, ktoré nech Vám je znakom, že to za to fakt stojí ;). ()