Studenti posledního ročníku střední školy napjatě očekávají nějakého odvážlivce, který by se pokusil splnit „10 špinavých činů“. Zach Harper (Milo Ventimiglia), populární vůdce školních rebelů, nikdy nebyl v pokušení si něco podobného vyzkoušet. Poté, co je do akce zmanipulován kamarád Kyle Cummings, se Zach hrdinně přihlásí a zaujme jeho místo. Dá se do boje a s pomocí své partičky rebelů se postupně prokouše devíti úkoly. Dokončí hrozivé desatero a zničí tak závěrečnou oslavu absolventů?

„10 špinavých činů“: 1. Vypít pivo před policajtem. 2. Udeřit nejdrsnějšího fráju ve městě 3. Masturbovat v pekařství 4. Přemístit obrovský balón na fotbalové hřiště 5. Dát do školy mrtvolu 6. Získat podepsanou podprsenku královny plesu 7. Dodat 3 bečky piva po půlnoci na mejdan 8. Ukrást drahé auto 9. Najít Duncana Rimea. 10. Zničit závěrečnou oslavu absolventů. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack Brandon Danziger: 1. i'll get away with this - superjerk ,2. almost - bowling for soup ,3. c'mon baby - wakefield ,4. what cha gonna do? - classic ,5. party all night - the grand skeem ,6. here we go - the grand skeem ,7. show me - cham pain ,8. make it bounce - cham pain ,9. ridin - 86 feat. classic ,10. all my peoples - invisible men ,11. yada yada - universal ,12. west g - AD ,13. rollin - classic ,14. ain't no game - basko ,15. line it up - AD ,16. face down - uptown sinclair ,17. sentimental - uptown sinclair ,18. whatever you want - uptown sinclair ,19. girlfriend - uptown sinclair ,20. if it takes all night - vally lodge ,21. icarus flies - smashup ,22. ipanemic - boomish ,23. popcorn - boomish ,24. i like candy - david kopatz ,25. welcome to my sunndy day - nicole salette ,26. take it and shove it - paige lewis ,27. yesterday, tomorrow, and today - jill zadeh ,28. shut your mouth - alex solowitz ,29. ICGM (italian click gang mofiosa) - bryan datillo ,30. 9 by 9 - grace & manners, ()

Faye

„Střední ve West Halley, moje střední škola, pravděpodobně je stejná jako tvoje “. (Tak to NE, moje vypadala úplně jinak ). West Halley High School se baví zvláštní hrou,ve které je potřeba postupně splnit 10 různých úkolů např. vypít pivo před policajtem, naplnit v obchodě chleba určitou tělní ingrediencí, ukrást hlídači dřevěnou nohu, mrtvolu z márnice nebo třeba luxusní auto atd. Dirty Deeds je prostě další pitomoučká a mnohdy nechutná komedie, takže pokud je vám víc než 10 let a nejste Američan, klidně si tohle dílko můžete odpustit. 2* jenom za to, že tvůrci pozapomněli, k mému velkému překvapení, oživit tento humor zvracením. Velmi jsem to postrádala. ()

freddy

Tohle je průměrná komedie, která místy přináší i zajímavé nápady, ale nic víc. Děj sám o sobě je zajímavý, takovéhle teenagerovské komedie mám totiž rád. A zde je nějaký ten děj, a chvílemi je to skutečně napínavé. Každopádně já jsem Zachovi fandil, aby všechny zadané úkoly splnil. A právě plnění úkolů zde představuje nejvíce vtipných scén. Například když Zach si vezme v supermarketu vakuově balený toustový chléb, jde s ním na záchod, tam ho rozbalí a masturbuje do něj. Pak ho zase zabalí a vrátí do regálu, kde si ho koupí ředitel školy, kterého Zach nemá rád. Toto je jedna z těch vtipnějších scén. Jistě, někdo to může považovat za pokleslý humor, ale já se u této komedie docela dobře bavil. Ale předem upozorňuji, že tohle je film pouze a jenom pro pobavení, kdo chce přemýšlet nad logikou nebo hledat nějaké filmové poselství, tak ať na tento film rovnou zapomene. Jako komedie na sobotní odpoledne, u které se nemusí přemýšlet, mi tento film udělal radost a pobavil mě, čímž přesně splnil očekávání, která jsem do něj vložil. Takže je to za tři hvězdičky. ()

Psema

Primitivní, hloupé, místy oplzlé a v každém případě nechutně tendenční. Jenže... i film s takovou náplní nemusí být nutně špatný. Máte-li po ruce sympaťáka Milova formátu a za kamerou řádí alespoň průměrný režisér, schopný udat filmu tempo, pod slabší průměr jít nemůžete. A pokud ano, vzpomeňte si na cudnou, leč neskutečně atraktivní Lacey Chabert ve vedlejší roli. Uvidíme, jestli změníte názor. ;) ()

Jara.Cimrman.jr

"Co dělá údržba? Jakou mrtvolu odklízí?" Na střední školu vzpomínám rád. Chvíli mě tam "přátelsky" šikanovala skupina místních sportovních hvězd, ale pak jsem jim ukázal, kdo má největší koule. Kupodivu jsem to nebyl já, ale jejich kápo. Asi proto mě baví filmy, ve kterých se podobně zbabělým exotům někdo postaví, takže za mě 10:0 pro Harpera. Úkoly to totiž byly zábavné, jejich plnění vesměs originální, zesměšnění fotbalových hvězd uspokojivé a tak jsem ochoten Harperovi přenechat úžasnou šprtku Meg a na párty se pokusím dostat do kalhotek Alison, Rachel nebo Jen, což byly naprosto uspokojivé náhrady. A jelikož ve mně tento snímek zase jednou probudil dospívajícího rošťáka, tak jdu ukrást Ferrari a povodit si v něm strážníka Dilla, protože ten si o to svým nekompromisním jednáním vyloženě říkal. ()

• Původní název byl "10 Things" (10 věcí), ale byl změněn, protože byl příliš podobný názvu jiné komedie ze středoškolského prostředí Deset důvodů, proč tě nenávidím (v originálu 10 Things I Hate About You). Scénárista Jon Land přišel s názvem "Dirty Deeds" poté, co slyšel písničku AC DC "Dirty Deeds Done Dirt Cheap", která je taky o střední škole. (HappySmile)
  • Film je volně založen na událostech z Barrington High School na Rhode Islandu. Scénář byl vytvořen jako část projektu studenta Jonathana Thiese. Obyvatel Barringtonu Jon Land potom Thiesovi se scénářem pomohl. (HappySmile)