Divoká noc

10 šialených úloh

Komedie

USA, 2005, 87 min

• rikitiki

Stupidní, nechutné a navíc morálně zvrhlé. /31. 7. 11./(31.7.2011)

"Co dělá údržba? Jakou mrtvolu odklízí?" Na střední školu vzpomínám rád. Chvíli mě tam "přátelsky" šikanovala skupina místních sportovních hvězd, ale pak jsem jim ukázal, kdo má největší koule. Kupodivu jsem to nebyl já, ale jejich kápo. Asi proto mě baví filmy, ve kterých se podobně zbabělým exotům někdo postaví, takže za mě 10:0 pro Harpera. Úkoly to totiž byly zábavné, jejich plnění vesměs originální, zesměšnění fotbalových hvězd uspokojivé a tak jsem ochoten Harperovi přenechat úžasnou šprtku Meg a na párty se pokusím dostat do kalhotek Alison, Rachel nebo Jen, což byly naprosto uspokojivé náhrady. A jelikož ve mně tento snímek zase jednou probudil dospívajícího rošťáka, tak jdu ukrást Ferrari a povodit si v něm strážníka Dilla, protože ten si o to svým nekompromisním jednáním vyloženě říkal.(23.1.2017)

Čisto pre zábavu postačujúce.Vďaka ústrednému nápadu sa stále niečo deje,soundtrack je super a fekálny humor je tu obmedzený na úplné minimum,čo čiastočne vynahradzuje nedostatok humoru,nesympatickosť hlavného predstaviteľa aj tradične primitívny scenár.Skrátka blbosť to je,nuda nie. 50%(13.2.2013)

• Gimp

Teenage komedie, kterou máte přečtenou po pár minutách, totálně schematicá, totálně otravná. Díky bohu za každé odhalené ňadro nebo polosvlečenou dívku, protože nic zajímavějšího zde zaručeně nevidíte (a ňadra (ne)odhalí ani Lacey Chabert z Protivných sprostých holek - reps. jsou mimo záběr...). Kdyby se mrtvola, kterou v márnici ukradnou nejmenovala John Doe tak je to snad odpad!(23.5.2006)

No nebudeme si nic nalhávat, nebýt sympaťáka Milo Ventimiglii v hlavní roli, bylo by to tak na jednu hvězdu. Populární "Peter Petrelli" ale snímek táhne někam do vod odpočinkového průměru a Divoká noc je tak díky němu vcelu sledovatelná záležitost. Potěší i mihnuvší se Zoe Saldana. Rozhodně nejde o komedii, při níž byste se od začátku do konce smáli na celé kolo, spíše občas vyloudí na Vaší tváři jen menší úsměv. Na druhou stranu ale vyloženě nechutných a trapných "fórků" obsahuje překvapivě malé množství, takže proč ne.(8.8.2011)

• - Christopher Walken byl zvažován do role Vincenta Scarno. (HappySmile)

• - Původní název byl "10 Things" (10 věcí), ale byl změněn, protože byl příliš podobný názvu jiné komedie ze středoškolského prostředí Deset důvodů, proč tě nenávidím (v originálu 10 Things I Hate About You). Scénárista Jon Land přišel s názvem "Dirty Deeds" poté, co slyšel písničku AC DC "Dirty Deeds Done Dirt Cheap", která je taky o střední škole. (HappySmile)

• - Film je volně založen na událostech z Barrington High School na Rhode Islandu. Scénář byl vytvořen jako část projektu studenta Jonathana Thiese. Obyvatel Barringtonu Jon Land potom Thiesovi se scénářem pomohl. (HappySmile)