Tajemství meče

(neoficiální název)
  • USA The Secret of the Sword (více)

Princ Adam je vyslán do světa Etheria, aby našel svou dávno unesenou sestru Adoru a nasměroval ji k jejímu vlastnímu osudu. (JasonCZ)

NinadeL

Naprosto epické dobrodružství studia Filmation, které ve své době přinášelo to nejlepší na poli televizní animované zábavy. Zatímco Adamova / He-Manova dobrodružství došla svého vyvrcholení, bylo na čase meč síly předat jeho nově objevené sestře Adoře, která si díky klasické cestě probuzení (jak už to tak ve fantasy bývá) osvojila sympatie k utlačované straně dobra, ačkoli ji ve lži vychovávalo dvojnásobné zlo v podobě transformera Hordaka a čarodějky Shadow Weaver, a mohla se stát She-Rou, princeznou moci. Ok, animace je na dnešní poměry prkenná, ale příběh je natolik dobrý, že udrží vaši pozornost naprosto bezproblémově i dnes. Hudební motivy mají grády, pravidelně se opakující melodie během proměn je dokonalost sama. Oba začínají okřídlenou frází "By the power of Grayskull...!" a He-Man pokračuje "I have the power!" a She-Ra kontruje "I am She-Ra!" a perfektně to duní. Pomalu abych se poohlédla po celém seriálu, protože je to až příliš dobré, na to abych si to nechala ujít. Absolutní předobraz Hercula a Xeny, to je svět Eternie a Masters of the Universe. ()