Mladý duchovní se svou ženou se vydává na příkaz církve z Británie do Austrálie, aby zde navštívil excentrického umělce Normana Lindsaye. Jeho obraz Ukřižovaná Venuše totiž ne zcela zapadá do kontextu chystané výstavy pořádané církví. Oba jsou šokováni atmosférou, která panuje v Lindsayho domě, kde dočasně přebývají. Anthony sám sebe považuje za pokrokového, ale přesto ho pobuřuje, že Lindsay v domě žije nejen s manželkou, ale i se třemi svými modelkami. Estella je zase sváděna erotickým dusnem, které naplňuje každou místnost. Oba brzy zjistí, že nepodlehnout vášni bude mimořádně těžké. (oficiální text distributora)

Spaceball1

Výtvarně i hudebně umělecky pojatý (a pro můj vkus výborně vyznívající) film. Mladý Hugh Grant jako v prostředí přeplněném smyslností. Důkaz, že film může obsahovat erotický prvek a přesto vyznívat poeticky vtipně, nanejvýš hravě (snad díky vhodně uměřenějšímu britskému zpracování?) Tara Fitzgerald má na vynikajícím vyznění snímku velkou zásluhu, a tak zamrzí, že se objevila v nemnoha filmech (za všechny alespoň Tmavomodrý svět). ()

StaryMech

John Duigan mě pokaždé zaskočí tím, že je lepší, než bych čekal. Naposled v "Sirénách" - komedii chytré, vkusné, sexy, místy básnivé a průběžně lehkonohé, ale zároveň mimochodné. Vousaté téma střetu (mužské) oddanosti řádu a (mužského) volnomyšlenkářství tu neustále vytěsňuje obhajoba ženskosti podle ženských představ. Ve výstupech domorodé zvěře, možná vypůjčených z Roegova "Putování", určitě ne náhodou vyniká někdejší miláček Velké Matky, muži později ocejchovaný jako pokušitel a po špinavé zemi se plazící šmejd. Malíře Normana Lindsayho si tvůrci kupodivu nevymysleli. ()

Sejkorka

Pěkný holky, modelky plus dvě manželky. Pěkné přírodní scenérie, spousta zvířat (člověk pořád čeká, co provedou ti hadi), australský venkov 20.let 20.století. Jinak děj v podstatě o ničem, včetně spousty zbytečných dialogů. Pokud to bereme jako mírně erotickou záležitost, dejme tomu. Ale to je asi tak všechno. ()