poster

Sirény

 • Austrálie

  Sirens

Komedie / Drama

Austrálie / Velká Británie, 1993, 98 min

Kamera:

Geoff Burton

Střih:

Humphrey Dixon

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • fantoci
  *****

  Tak tenhle film doporučuji ke shlédnutí. Nádherná atmosféra počátku 20. století. Anthony Campion co by vyslanec církve jede se svoji ženou k malíři obrazů Normananu Lindsayovi na návštěvu s cílem donutit jej, aby stáhl některé své obrazy z galérie. "Jsou nestoudné a skandální." Na místě se setkávají s celou řadou postav a postaviček, především s malířovými modelkami. Film je plný poetiky a něžného erotična. Pohladí po duši.(16.3.2007)

 • Spaceball1
  *****

  Výtvarně i hudebně umělecky pojatý (a pro můj vkus výborně vyznívající) film. Mladý Hugh Grant jako v prostředí přeplněném smyslností. Důkaz, že film může obsahovat erotický prvek a přesto vyznívat poeticky vtipně, nanejvýš hravě (snad díky vhodně uměřenějšímu britskému zpracování?) Tara Fitzgerald má na vynikajícím vyznění snímku velkou zásluhu, a tak zamrzí, že se objevila v nemnoha filmech (za všechny alespoň Tmavomodrý svět).(13.1.2012)

 • Rockerman
  *****

  Svár mezi puritány a volnomyšlenkáři je základem tohoto úsměvného a půvabného filmu. Vynikají krásné dialogy a ještě krásnější obrazy. Nechápu, že mi tento malý klenot po 22 let unikal. Myslel jsem na čtyři hvězdy, ale dvě scény ke konci mi velí přidat tu pátou. První je perfektní finta Estelly, jak milující Giddy dostat do postele slepého zahradníka a druhá je ta snová, vodní když je Estella laskána ostatními "sirénami".(22.9.2016)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,770,731Tržby Celosvetovo $13,100,000║ Neškodný film, ktorý ani nezabaví, z erotickým nábojom nepošteklí, príbehovo nenadchne, nič veľké nevypovie, proste po celý čas si ide tento film vo svojich šľapajach, bez kúska bohatšieho deja. /40%/(11.3.2010)

 • MI-380
  ***

  Většinou zábavná mírně erotická hříčka o konfrontaci dvou rozdílných morálek a vlastně i civilizací. Na jedné straně Anglii někdy před sto lety zastupuje: mladý kněz (Hugh Grant), náboženství, zdrženlivost, cudnost, povýšenost. Na straně druhé je Austrálie reprezentovaná: umělcem (Sam Neill) pracujícím s nahými těly, polodivokými zarostlými chlapy, drsnou přírodou, neotesanou přímočarostí a hlavně požitkem ze sexu. Za vzdálený světadíl navíc statečně boduje pět krásných ženských těl s modelkou Elle Macpherson v čele. Kdo koho přesvědčí o své pravdě? 65%.(3.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace