poster

Sirény

 • Austrálie

  Sirens

Komedie / Drama

Austrálie / Velká Británie, 1993, 98 min

Kamera:

Geoff Burton

Střih:

Humphrey Dixon

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • MI-380
  ***

  Většinou zábavná mírně erotická hříčka o konfrontaci dvou rozdílných morálek a vlastně i civilizací. Na jedné straně Anglii někdy před sto lety zastupuje: mladý kněz (Hugh Grant), náboženství, zdrženlivost, cudnost, povýšenost. Na straně druhé je Austrálie reprezentovaná: umělcem (Sam Neill) pracujícím s nahými těly, polodivokými zarostlými chlapy, drsnou přírodou, neotesanou přímočarostí a hlavně požitkem ze sexu. Za vzdálený světadíl navíc statečně boduje pět krásných ženských těl s modelkou Elle Macpherson v čele. Kdo koho přesvědčí o své pravdě? 65%.(3.3.2009)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,770,731Tržby Celosvetovo $13,100,000║ Neškodný film, ktorý ani nezabaví, z erotickým nábojom nepošteklí, príbehovo nenadchne, nič veľké nevypovie, proste po celý čas si ide tento film vo svojich šľapajach, bez kúska bohatšieho deja. /40%/(11.3.2010)

 • tom88
  ****

  Veľmi pekný film, v ktorom sa skrýva možno viac ako sa zdá. Herci boli dosť dobrí a prirodzení. Bolo to také zvláštne, ale milé a myslím že aj dosť umelecké, teda niektoré scény boli prekrásne a okúzlujúce. Chápem aj ľudí čo tomu neprišli na chuť, no ja som tomu na chuť prišiel a som rád, že som to videl. 75%(19.2.2008)

 • fantoci
  *****

  Tak tenhle film doporučuji ke shlédnutí. Nádherná atmosféra počátku 20. století. Anthony Campion co by vyslanec církve jede se svoji ženou k malíři obrazů Normananu Lindsayovi na návštěvu s cílem donutit jej, aby stáhl některé své obrazy z galérie. "Jsou nestoudné a skandální." Na místě se setkávají s celou řadou postav a postaviček, především s malířovými modelkami. Film je plný poetiky a něžného erotična. Pohladí po duši.(16.3.2007)

 • Spaceball1
  *****

  Výtvarně i hudebně umělecky pojatý (a pro můj vkus výborně vyznívající) film. Mladý Hugh Grant jako v prostředí přeplněném smyslností. Důkaz, že film může obsahovat erotický prvek a přesto vyznívat poeticky vtipně, nanejvýš hravě (snad díky vhodně uměřenějšímu britskému zpracování?) Tara Fitzgerald má na vynikajícím vyznění snímku velkou zásluhu, a tak zamrzí, že se objevila v nemnoha filmech (za všechny alespoň Tmavomodrý svět).(13.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace