poster

Sirény

 • Austrálie

  Sirens

Komedie / Drama

Austrálie / Velká Británie, 1993, 98 min

Kamera:

Geoff Burton

Producenti:

Sue Milliken

Střih:

Humphrey Dixon

Scénografie:

Roger Ford

Kostýmy:

Terry Ryan
(další profese)
 • MI-380
  ***

  Většinou zábavná mírně erotická hříčka o konfrontaci dvou rozdílných morálek a vlastně i civilizací. Na jedné straně Anglii někdy před sto lety zastupuje: mladý kněz (Hugh Grant), náboženství, zdrženlivost, cudnost, povýšenost. Na straně druhé je Austrálie reprezentovaná: umělcem (Sam Neill) pracujícím s nahými těly, polodivokými zarostlými chlapy, drsnou přírodou, neotesanou přímočarostí a hlavně požitkem ze sexu. Za vzdálený světadíl navíc statečně boduje pět krásných ženských těl s modelkou Elle Macpherson v čele. Kdo koho přesvědčí o své pravdě? 65%.(3.3.2009)

 • Big Bear
  ****

  Tak tohle mi sedlo. Ani nevím zda to bylo kvůli těm kráskám, nebo kvůli krásné Austrálii, která je mojí velkou láskou. Námět je vskutku zajímavý už jen záplet v podobě mise duchovního Hugha Granta do domu malíře Sama Neila. Je zde krásně vidět kontrast mezi puritánskou Británií spoutanou společenskými konvencemi a řekněme volnomyšlenkářskou Austrálií, kde mají lidé mnohem blíže k přírodě a tedy i lidské sexualitě. Ono si ta dvacátá léta krátce po první světové z hlediska nějaké sexuální revoluce netřeba představovat nijak divoce... O to více musel být pan duchovní na své misi šokován.. jenže k duchovní je chlap a funguje úplně stejně jako jiní chlapi :-). Ve filmu zaujala mladá Tara (a to dost :-), kterou pozornější poznali v Tmavomodrém světě pánů Svěráků. Ano byla to ona, kvůli níž Vetchý žárlil na Hádka... Tenhle film asi nesedne každému, konečně se jedná o britsko - australskou záležitost a Australákům musí člověk přijít na chuť. Mně se to líbilo a rozhodně to neberu jako erotický film. No a khudbě N. Portman netřeba nic dodávat snad jen že byla krásná! Dávám za 4 okvětní lístky. * * * *(24.4.2019)

 • charge
  odpad!

  Většinou na filmu nějaký ten klad tak na tu hvězdu najdu, zde ovšem nikoli. Příšerný dlouhý záběry naprosto o ničem se tady střídaj jak na běžícím pásu. Nějakou dějovou linii, která by mě udržela v pozornosti alespoň na pět minut jsem tady taky hledal marně, jestli tady nějaká vůbec byla, tak jsem jí pro samotnou nudnost a otravnost musel přehlídnout. Jo a těch pár poprsí, který se tam během filmu občas mihnou zkrátka film bez děje nevylepší.(15.9.2009)

 • tom88
  ****

  Veľmi pekný film, v ktorom sa skrýva možno viac ako sa zdá. Herci boli dosť dobrí a prirodzení. Bolo to také zvláštne, ale milé a myslím že aj dosť umelecké, teda niektoré scény boli prekrásne a okúzlujúce. Chápem aj ľudí čo tomu neprišli na chuť, no ja som tomu na chuť prišiel a som rád, že som to videl. 75%(19.2.2008)

 • Rockerman
  *****

  Svár mezi puritány a volnomyšlenkáři je základem tohoto úsměvného a půvabného filmu. Vynikají krásné dialogy a ještě krásnější obrazy. Nechápu, že mi tento malý klenot po 22 let unikal. Myslel jsem na čtyři hvězdy, ale dvě scény ke konci mi velí přidat tu pátou. První je perfektní finta Estelly, jak milující Giddy dostat do postele slepého zahradníka a druhá je ta snová, vodní když je Estella laskána ostatními "sirénami".(22.9.2016)