Gyeolhoneun michinjishida

• Jižní Korea 결혼은 미친 짓이다 (více)

Nahořklá sonda do nekonvenčního vztahu nedokonalého páru. On a ona si padnou na první pohled, oba ale chtějí od života něco jiného. On je nenapravitelný samotář, který se nechce vázat. Ona cítí tikot biologických hodin a chce se co nejdřív vdát. Protože ale s nikým jiným nezažili tu samou přitažlivost, jejich cesty se nerozejdou, ani když se z ní stane vdaná žena. (mrtvej pes)

sniper18

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o učiteľovi anglickej literatúry, ktorý sa rozhodne ísť na dohodnuté rande na slepo, pričom si obaja navzájom sadnú a preskočí medzi nimi iskra, lenže zatiaľ čo ona hľadá svojho pravého životného partnera do manželstva, on uprednostňuje skôr krátkodobé vzťahy a tak sa musia snažiť nájsť spoločnú cestu. Spracovanie je celkom slušné, síce nemôžem povedať, že by ma to dokázalo skutočne vtiahnuť, nenájde sa tu nič výraznejšie výnimočné a navyše mi v priebehu filmu niekoľko situácií moc nesadlo, obzvlášť v poslednej polhodine, ale napriek tomu si moc nemôžem sťažovať. Obe postavy sú podané dostatočne zaujímavo, aby vynikli rozdiely medzi nimi, celé to pôsobí úplne realisticky bez nejakých vykonštruovaných situácií, čo tiež v tomto žánri občas poteší a tak ma to takmer celý čas dosť bavilo. Len tá samotná romantika moc nezaujme, pretože tu vlastne ani moc nie je, ich vzťah nie je založený práve na láske, ale hlavne na vášni a tak sa tu prekvapujúco nájde aj dosť erotických scén v realistickom štýle. Herecké obsadenie je výborné, charizmatický Kam Woo-Sung v hlavnej úlohe, ale aj tak si ma očakávane viac získala ako vždy skvelá Uhm Jung-Hwa. A na nich to aj celé stojí, vedľajších postáv je minimum a ani tie nemajú moc priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, síce vo viacerých podobných filmoch mi sadli ešte viac, ale stále je to slušný nadštandard. Takže aj keď Marriage is a crazy thing nie je práve film, ktorý by som si chcel pozrieť viackrát, ale aj tak nemám dôvod hodnotiť nižšie, bavilo ma to dosť, k tomu skvelí herci, som spokojný. 72% ()

Rogue

Klasické korejské schema 'ona neví co chce a z něj dělá debila' se opakuje, tentokrát však v tak fungující a roztomilé mutaci, že vyměknu i já. ()

Vavča

Dosti černohumorné drama o tom, jak si lze zkomplikovat život různými postoji k manželství. Ironie a trpká příchuť z toho nečiní vůbec lehké sousto, o to více, ve vás dojmy i atmosféra snímku zůstane. ()

ScarPoul

Netlačí to na emocionálnu pílu. Je to v zásade o dvoch ľuďoch čo sú si v určitý moment vo svojich životoch veľmi blízky. Epizódy, ktoré postupne rozvíjajú vzťah ústrednej dvojice sú podávane z nadhľadom a majú svoje úsmevné a pekné miesta. Ha Yoo spravil peknú žánrovú záležitosť, ktorá je o úniku z reality a o úniku pred zodpovednosťou. Len upozorňuje na to, že aby to bolo možné potrebujete správneho parťáka. A filmu sa darí byť veľmi príjemnou záležitosťou, ktorá núti trochu sa aj zamyslieť ale tiež poukazuje na to pekné, čo mizne a zároveň sa neprestajne vyvíja. Je to v zásade veľmi príjemný a ľudsky podaný film. Najlepšie pozrieť so svojou lepšou polovičkou. ()

sonnak

Sexu je tu sice dost, ale jako většina jihokorejských filmů je i tenhle v prvé řadě o vztahu dvou lidí, jenže na rozdíl od kolegů se mimo tu erotiku liší v dalších dvou věcech: interakce hlavních postav není jen pohádkově romantická, nýbrž často i realisticky nefunkční; a zadruhé v tomhle filmu nikdo neumře, neochrne ani neztratí paměť, což je na jihokorejský romantický film netypické :]. Citové vydírání se tudíž nekoná, film plyne bez vážnějších zvratů od začátku až do konce, což ale rozhodně není na škodu, protože nenudí. Báječný je taky hlavní hrdina, opravdu sympatický chlapík, pln sarkasmu a nedůvěry v manželství. Společné dialogy jsou hlavně na začátku skutečně skvělé a svěží - jak už bylo řečeno, jde o tak trochu jinou romantiku. ()

Tyckin

Nesympatická dáma v hlavní roli. A pak už jen tuna erotiky, nudných schůzek, nezajímavých řečí nejen o manželství a tak pořád dokola a dokola. ()

t_gon

Soft Porno!!! Jakkoli dlouho bych přemýšlel, či mě někdo mučil, tak tohle je jediné slovní spojení, které ze mě vydolujete. A to jsme si říkal, jak velká nejsou pro Korejce sex a nevěra společenská tabu. Takže tady rozhodně pozor, pač nálepka Drama je vskutku mylná a zavádějící. Jun-young v žádném případě nehledá nic vážného a užívá si volnosti. Yeon-hee se s ním po schůzce naslepo sblíží (i přesto že zrovna začala vztah), přeskočí jiskra, slovo dá slovo a následujících 100minut to hotelový pokoj (respektive postel) jistí. Nic víc, nic míň, pouze spousta sexu a v žádném případě stydlivá kamera. Jako „něco nového a tak jiného“ se Marriage Is a Crazy Thing dá rozhodně doporučit. ()

vett

Nenechte se mýlit některými zdejšími komentáři, tohle není erotický film a už vůbec ne soft porno (pro ty co neznají rozdíl se doporučuju podívat například na Aein aneb jeden záběr odhalující ňadro porno neznamená) . Tohle je film o manželství mezi dvěma lidmi, kteří se ani nikdy nevezmou. Je to film, který vás donutí přemýšlet a stejně jako Folpa nejspíš po vlastní svatbě ještě jednu hvězdu přihodím. ()

Vardara

Téma není ničím zvláštní, v tomto případě však okořeněné o řadu odvážných scén. Ona je vdavekchtivá žena, která se žene do sňatku střemhlav a on zapřísáhlý starý mládenec, který si rád užije, ale na nějaké to vázání se k někomu není. Výkony obou herců však byly dostačující k tomu, aby udržely mou pozornost a hlavně závěr filmu nebyl nijak vyhrocený, prostě to končí tak, jak by to asi ve skutečném životě dopadlo. ()