Reklama

Reklama

Brutální město

(neoficiální název)
  • Itálie Città violenta (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jeff Heston (Charles Bronson), profesionálny zabijak, je prenasledovaný svojimi bývalými zamestnávateľmi, ktorí sa ho chcú zbaviť. Po napínavej autonaháňačke ho zrania, ale on skoncuje s prenasledovateľmi. Zistí, že sú o ňom kompromitujúce fotografie, ktorých negatív vlastní jeho bývalý hlavný objednávateľ (Telly Savalas). Jeff zistí, že mu v spolupráci s jeho priateľkou nastavili pascu, ktorú odhalí a pripravuje krvavú pomstu ... (Cicis)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Stanete se dívkou číslo jedna všech amerických zabijáků. Vašimi fotkami polepí své kulomety." Tak publicitu Vanessa zrovna moc nepotřebuje. Jí stačí MOC. A jeden zamilovaný zabijácký trouba by jí s tím mohl trochu píchnout, střelit nebo tak něco. Mně tedy bylo mlčenlivého Jeffa trošku líto, ale kdo skočí zlatokopce opakovaně na špek, tak si nezaslouží mít vládu nad svým penisem. Avšak se zbraněmi, auty a "nejmodernější" technikou je to jiné, takže je to celkem zábavné, i když se přitom hudba přerušuje mluveným slovem jen minimálně. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Pro příznivce starších akčních filmů nostalgický návrat. První co mě napadlo, když jsem se chystal Bronsona zhlédnout. Co film může nabídnout? Tak v první řadě se může pyšnit méně známou, ale za to opravdu perfektně natočenou automobilovou honičkou, což určitě ocení příznivci klasických rychlých aut. A v další řadě dobrým hereckým obsazením a na svou dobu vcelku standardní akčností scén. Přesto vše má toto rutinní krimi i své slabší chvilky. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Mesto je brutálne. Ty si to dobre vedela, baby. Keď si bola so mnou, tú krv, strach a násilie si videla. Predtým, než som šiel do lochu. Odvtedy ma každý len zrádza. Alebo podráža nohy. Komu veriť? Karlos80 správne uvádza, že hoci v kulisách mesta a neworleanských močarísk, pripomína to skôr špagety western. Dlhé pasáže bez slov, pohľady do očí, uzavretý okruh postáv. Zo štyroch hlavných nik nie je vyslovene sympatický - nájomný zabijak, zlatokopka, vychcaný právnik a šéf gangu. Koniec je pamparádny. Poznámka, mierne spoileroidná: v zmysle skutočného konca mám takýto typ filmu rád. Pretože, ak sa napr.  ktosi po hocijakej projekcii opýta: skončil ten príbeh dobre? Tak, áno, v istom okamihu mohol skončiť fasa, no život ide ďalej až ...až do konca. Nuž a podaktoré filmy rešpektujú práve tento koniec. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Poctivá a skvěle natočená italská žánrovka s americkým castingem, skvělými lokacemi (Louisiana, New Orleans) a naprosto bohovskou hudbou Ennia Morriconeho. CITTA VIOLENTA patří mezi moje nejoblibenější Morriconeho kompozice, dlouho jsem ale neznal film, ke kterému patřila. Dívat se poprvé na film, ke kterému velmi důverně znám hudbu byl hodně zvláštní zážitek. Mj. úvod snímku má velmi dobře propracovanou automobilní honičku a naopak konec filmu jde hodně proti zdi. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Chladný a tichý sniper Charles Bronson, prohnaný darebák Telly Savalas, svůdná zlatokopka Jill Ireland a opět vynikající pulsující Morriconeho hudební skóre, už jen za ty jména stačí? Není to typický rychlý akční eurocrimi (poliziotteschi), některé scény jsou dost sáhodlouhé, je tam i dost mluvení. Místy mi film připadal i jako takový městský zločinecký špageťák (rysy snímané zblízka známé od Leona). Nicméně hlavní roli si zde zahrál Charles Bronson (Jeff), jako pomstychtiví profesionální zabiják, který toho opět moc nenamluví a to je více než dobrá záruka kvalitní podívané. Film se točil v krásných lokalitách (St. Martin, Virgin ostrovy a New Orleans) obsahoval standardní, leč trochu předvídatelný příběh, včetně spiknutí, co mě však vzalo, tak to byly všecky ty naprosto famózní nezávislé po sobě jdoucí sekvence (úvodní scéna na jachtě, vzrušující a velmi vynalézavá automobilová pronásledovací sekvence al á "BULLIT", snad 10 minut bez jediného dialogu, vězení-pavouk a ledový Jeffův klid, dokonalý smrtící Jeffův plán na automobilových závodech a samozřejmě vrcholem je samotné finále), kde jsem zhruba tak tušil jak to asi bude probíhat. Tady v tomto film bez vítěze a bez kladného hrdiny se Sergio Sollima, především westernový specialista, ze žánrovek později ("REVOLVER" 73') celkem vytáhl, film bych zařadil do kvalitních (nikoliv ale nejlepších a nejpamátnějších) žánrovek. Je opět škoda že ho naše televize, neprávem opomíjejí, na úkor totoho filmů jsou v tv často zcela průměrné a podprůměrné Bronsonovky. Komentář zde jako třetí v pořadí... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl inspirován francouzským filmem Samuraj (1967). (Monco)

Reklama

Reklama