Egoistický policejní detektiv Ki-hun vede dva životy, v jednom je šťastně ženatý s Su-yeon a v druhém miluje svou milenku - kamarádku své manželky Ga-hee. Avšak celý jeho perfektní život se začne obracet vzhůru nohama, když mu jeho milenka oznámí, že je těhotná. A případ, kde vyšetřuje zabití manžela velmi svůdné ženy Kyong-hi, se proplétá, i proti jeho vůli, s jeho životem. (balone)

Tomyfrok

Další kousek z jihokorejské tvorby, který jsem v poslední době zhlédl a musím říci, že nelituji. Zpočátku jsem měl jako Evropan problém s rozeznáváním postav - je to sice hloupé, ale tři herečky mi podobou chvíli dost splývaly. Všechny však hrály ztělesnily své role velmi povedeně a snad jedině postava detektiva v provedení Seok-gyua Hana mi přišla poněkud nedotažená a možná až nedůvěryhodná. Sama zápletka vyšetřování vraždy je zde dle mého posazena tak trochu na druhou kolej, jelikož do popředí se vtlačí vztahová linie nepříliš klasického trojúhelníku. Po většinu filmu pak přemýšlíte nad souvislostmi a tím, jak se detektiv, jeho manželka, milenka či další okrajové postavy zachovají. O to větším překvapením je poté závěr dramatu, kterému byl přízvisko thriller přišpendlil bez okolků a jenž byl na mě trochu zbytečný. Do teď si nejsem jistý, kdo měl být vlastně za co potrestán a zda-li vůbec spravedlivě. O to jde ale asi v Juhong geulshi ze všeho nejméně. Spavedlnost a pravda zde totiž nejsou těmi hlavními měřítky. (65 %) ()

El Loco

Zaujímavá kórejská detektívka-thriller-melodráma. Spočiatku to vyzerá tak, že sa film bude týkať vraždy majiteľa fotolabu. Potom ale zistíme, že rovnako dôležitá je aj dejová línia týkajúca sa osobného života policajného kapitána, ktorý túto vraždu vyšertuje. Je to frajer ako vystrihnutý z amerického akčňáku 80-rokov. Má drsné pracovné metódy, je chladnokrvný, vo voľnom čase sa hrá so zbraňou a stíha aj podvádzať svoju ženu s jej ex-spolužiačkou. Práve tento milostný trojuholník je to, o čo tu ide. Vyzerá to síce jednoznačne - policajt podvádza svoju tehotnú žienku, ktorá ho veľmi miluje so sexuálne založenou speváčkou z nočného baru. Začnú ho trápiť výčitky svedomia, ale nedokáže si pomôcť, pretože má rád obe. Cíti že manželke veľmi ubližuje. Nakoniec ale môže byť pravda úplne iná...Odporúčam aj kvôli výbornej minimalistickej scéne odohrávajúcej sa v kufri auta! ()

Martyr

Komplikovaný príbeh s veľmi pomalým odhalovaním pravdy je niekedy trošku nudnejší, ale rozhodne nie nezaujimavý. To čo zameškal tento film v prvej polovici, s ľahkosťou dobehol v tej druhej prekvapeniami ako sa patrí a už toľko krát spomínanou kufrovou scénou, ktorú som síce už vzhľadom na časté opakovanie nechcel spomínať ale nedá mi. Bola výborná! Veľmi sa mi páčili presvedčivé a suverénne herecké výkony ako hlavného hrdinu tak Eun-ju Lee. Pri konci som si opäť raz spomenul, prečo som začal vôbec korejsku tvorbu sledovať. Zvláštnosť a úplne iné vnímanie bolesti či radosti reznuté s odvahou natočiť u nás "tabuizovanú" a pritom reálnu odpornosť ma láka stále viac. Videl som už síce veľa lepších,napätím nahustených a vygradovanejších thrillerov ale myslím, že tento je dosť originálny a prešpekulovaný a preto si zaslúži síce slabších ale predsa 5 87% ()

jorgus

cekal jsem trochu intenzivnejsi zaver, ona vychvalovana scena v kufru me moc nenadchla a prisla mi sebeucelna..ale, opet vynikajici herci jak uz je takrka pravidlem, ale tentokrat jsem byl hodne zvedav na pribeh a ten me trochu zklamal..po pozitivnich reakcich zde:) ()

gemi

Vynikající scéna v kufru auta, která včetně předehry, intermezz a dohry začíná v čase 1:25 a končí v čase 1:50. Skvělá, haluzová scéna, obalená hodinou a půl nudného balastu. Teda, jestli si Eun-joo Lee vážně vzala život kvůli tomuto filmu, tak to byla vopravdu zbytečná smrt. Anebo akt cti, jakožto nevyhnutelná reakce její latentní samurajské krve na nepovedené dílo. ()

PavelU

Jel si tak autem, naparoval se, byl spokojen, nic mu k dokonalosti nechybělo. A přece, dostal se do nezáviděníhodných potíží, které by mu nikdo nepřál. Jenže, tak jednoduché to rozhodně nebylo. Poznal to hlavní hrdina tohoto filmu, policejní detektiv, který zrovna vyšetřuje vraždu. Má slabost pro krásné ženy, nedělá rozdíly mezi tím, s jakou z nich právě je. Jisté je, že je díky tomu všemu postupně tak zaneprázdněn, až už je příliš pozdě. Zbývá jen koukat do prázdna, sám se nad sebou zamyslet a vzpomínat na vše dobré, co doposud prožil. A že bylo o co stát. Svodům uhrančivé Eun-joo Lee by odolal jen málokdo, bohužel jí osud nepřál strávit na tomto světě více času, než ta trocha mládí a nespoutanosti, co v ní tenkrát ještě byla. Tady ukázala své pěvecké dovednosti, odhalené tělo a lesbickou náklonnost. Zaměstnání onoho policajta se vzájemně doplňuje s jeho soukromím, čímž se postupně odhalují spletité vztahy všech zúčastněných. To tak dotváří velmi hutnou atmosféru, prosycenou prozíravostí v závěru. Občas je příběh smyšlený i příběhem opravdovým. Smutné a osudové po všech stránkách. Navždy. Viděno opakovaně a stále se líbí. ()

haffen

Film, vďaka ktorému si (vraj) En-ju Lee vzala život. No pozriem si ten film. Už len kvôli úcte k tejto dobrej herečke... ()

marmeli

Na tomto snímku jde opravdu jasně vidět, že Jihokorejci umí vytvořit i jiné žánry, než jen dramata s romantickým nádechem. První půlka se nesla v relativně poklidném duchu, od další se to rozjelo. Ale ten konec v autě... řekněte mi, proč jste ho tak zveličili? Akorát mi to zkazilo celkový skvělý dojem, který jsem do té doby o filmu měla. Co se týká zbytku snímku, nemohu si stěžovat. Určitě stojí za podívání, a to nejen kvůli skvělé Eun-ju Lee. ()

Tuco

..by mě zajímalo kolik na tenhle film padlo kartónů cigár...jsem čekala že si zapálí i v tom kufru :) ()

sinom

jeden z najzaujimavejsich azijskych filmov, ktore som zatial videl (a ze ich este bude...). Brilantne po formalnej stranke, dostatocne putavy pribeh a vygradovany zaver. Co viac si zelat? ozaj skoda krasnej Eun-ju... ()

valda.mat

Film, ve kterém byl každý oběť i pachatel. Očista skrze krvavou lázeň v kufru auta - to je rozhodně nezapomenutelná scéna. Stírání rozdílu viník/oběť je příznačné. Nevíme, kdo je kým. Důležitý je ovšem úhel pohledu, z kterého se na postavu díváme. V jednom okamžiku v sobě právě jedna entita obsahuje několikero ambivalentních dvojic. Konfrontace rozporuplných charakterů je vrcholem snímku: je možno hovořit o zásadách člověkem zosobňujícím selhání těchto zásad? A krom toho, nic není tak, jak se zdá. Na konec může vyvstat otázka: je vůbec očista možná, není jen klamáním sebe sama? ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE