Poslední traper

Francie / Kanada / Švýcarsko / Německo, 2004, 94 min

Nicolas Vanier

Thierry Machado

Krishna Levy

Nádherný dokumentárně hraný film o traperovi žijícím na okraji spíše civilizace než přírody, o jeho strastech, radostech, zkušenostech a o jeho věrných psech. Život, který žije nám v dnešní době může připadat neuvěřitelný, avšak jemu nic nechybí a snímek to dokonale vykresluje. Krásná příroda i hudba. "Vlci nesnášejí psy. Na lidi neútočí, jak se o tom píše v knihách." - Věta, ze které vše čiší. 90% = 5/5(25.8.2010)

• predators

Stokrát viděný severský dokument o přežití v nehostinné oblasti, především v zimě. Jj, raději na toto nenahlížet jako na plnohodnotný film, protože lidi nejenže divně mluví, ale i hrají. V podstatě nic vás nepřekvapí, takže se nabízí medvěd, prolomení ledů, zima a zase zima, ještě brutálnější zima, no a krásná příroda. To je to, co se musí vyzdvihnout, ale od toho jsou tu chlapci z National Geographic a spol., tak to raději přenechme jim. 40%(26.9.2012)

Absolutní divočina. Příběh by se vešel do žaludku zajíce a poutavý asi tak jak hodinové pozorování spící srnky. O komplikované zápletce se také moc bavit nemusíme. Přesto je to krásná, obsáhlá esence kanadské divočiny a životě trappera v ní. Skvělá atmosféra, realistické a kouzelné, že by jste si hned šli zabalit batoh a vzali první let směr Kanada.(9.4.2015)

Zvlastne na mne pusobil tenhle film. Dokument , kde maji neherci napsane dialogy , jsou predem pripravene sceny a dej?! Jeste by mne zajimalo, jak to asi udelali s tim prejetym psem :) Abych ale nekrivdil, z filmu sala romantika, krasna priroda a jakesi poselstvi civilizaci a proto za shlednuti stoji.(9.10.2013)

až na ty přiblbý dialogy (kterých je tam naštěstí poskrovnu) a písničku od Cohena, která mi tam prostě nesedí, je to nádhera...záběry přírody jsou prostě geniální a navíc jde příběh skutečného člověka, který do divočiny jen tak neutíká, ale opravdu žije v ní a v souladu s ní ( i když si myslím, že o rovnováhu se příroda dokáže postarat sama).(21.10.2011)

• - Všetky psy, ktoré chová Norman Winther, sú plemena sibírsky husky. (Laslo)

• - Ve filmu dvakrát zazní píseň Leonarda Cohena „By the Rivers Dark“. (Please)