Oživlá mumie (TV film)

Múmia a dary smrti

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2005, 86 min

• Oskeruše

Co má společného třináctimetrová mumie a Amón (s vizáží arabského svůdce) s padlými anděly, biblickou Rachel, židovským rabínem nebo americkou pouští? No, Indiana Jones Caspera Van Diena vám to během necelých devadesáti minut téhle podívané rád osvětlí. Já k dost podezřelé legendě, od níž se příběh odvíjí, přihazuji ještě další pojítka – mizerné efekty, sem tam nějakou tu dějovou nelogičnost a pár makových zrníček celkem vtipných hlášek a ne úplně marných nápadů (třeba v souboji s „malými“ mumiemi). Svým způsobem vlastně docela zábavné, i když se celý film dá asi opravdu nejlépe zhodnotit všeříkajícím výrazem „kravina“ (všech kravin, jak konstatovala máma a šla spát).(19.10.2014)

• Evonichna

I na kocovinové válení, při kterém zkousnete ledajakou p..ovinu, tak tohle prostě nešlo. Nechápu, jak může vůbec něco podobného vzniknout, vždyť to jsou zbytečné prachy i čas lidí, kteří se na tom podíleli. Otázkou je, jak se kdo podílel, páč výsledek vypadá, jako kdyby toto vzniklo pod rukama nějakých zmaštěnců s IQ houpacího koně, kteří si hrají na filmaře. Je to hodně špatně udělaná haluz. Nedoporučuji nikomu.(19.12.2016)

• hladass

Další z řady zcela zbytečných a jednoduše zapomenutelných béček televizní společnosti SyFy, které, jak už se tak dost často stává, dojíždí na větší absenci nadhledu, vtipných scén a hlášek... O scénáři, tricích, či hercích se nemá smysl dlouze rozepisovat, vše je úrovni, na kterou je zkušenější divák už od SyFy zvyklý... Na druhou stranu, třináctimetrovou mumii jen tak neuvidíte a na Kristen Miller do docela dobře dívá, tak ten jeden bod dám...(20.10.2015)

• waits

Poměrně příjemné béčko s průměrnými (nikoliv hrubě podprůměrnými nebo vyloženě trapnými!) dialogy a se sympatickým nadhledem (Pozor padá kamení, Věděl jsem, že se mi bude hodit dětství se starší sestrou nebo konverzace typu "Ted tě zabiju - Splníš mi poslední přání?-Ano, ale ne, jestli je tvoje poslední přání, abych tě nezabil - Nene, i když, pravda, taky mě to napadlo"). Triky jsou úsměvné, herecké výkony taktéž (rvačka u džípu, hehe), ale viděl jsem mnoho, mnoho větších nesmyslů..(18.12.2016)

• Pitryx

Začátek ještě jde, byť jsou efekty na primitivní úrovni. Pak se to celé nějak zamotá, děj ztratí švih, postrádá napětí a vůbec je skoro k ničemu. Snímek si nezasluhuje zvláštní pozornosti. Hodnotím jen gore efekty na začátku a nápad na obra z armatur ke konci. Škoda, že to nabylo dotaženo po technické a vizuální stránce. 201310278335/8442(31.1.2014)