Baramui paiteo

• Jižní Korea 바람의 파이터 (více)

Film vypráví životní příběh korejského mladíka jménem Choi Bae-dal, který se stal zakladatelem karate stylu Kyokyushinkai. Nyní se jeho styl učí asi ve 120 zemí a má více než 12 milionů žáků. Můžeme se těšit na propracované bojové scény, které se vyvíjejí jako postava sama. Přes imigranta, zachránce mladých japonských dívek až k mistru karate. Spravedlnost bez síly je marná, ale síla bez práva je jen zločin. (BUD-SFIS)

Cracker

Porovnateľné s kvalitnými Hong-kongskými žánrovkami, plus som sa opäť dozvedel niečo nové o bojových umeniach a ich histórii. ()

system

wow, ja ty korejce fakticky zeru, oni snad jeste nenatocily vylozene spatny film (aspon jsem ho teda nevidel:-)). Nebudu zde rozepisovat pribeh, ten uz tady vylicil Adrian, jenom bych dodal, ze opravdu nez o akcni film jde spise o hutne drama, ale kdyz uz dojde na tu ocekavanou akci, tak ta je na spickove urovni a posledni pulhodinka, kdy hlavni hrdina nici vsechny mistry v bojovem umeni na reseto je ....... proste MUST SEE!!! :-) ()

Zombi

K pravdivosti příběhu zakladatele kyokushin karate se tu určitě rozepsali zasvěcení, já jako neznalec jen můžu říct, že film je výborný. Stejně jako u mnou nedávno viděného Ip Mana je zde zajímavý příběh, výborné zpracování i herecké obsazení a dostatek kvalitních soubojů, které nejsou akrobaticky vymazlené jako třeba u thajské konkurence, zato působí sakra reálně. Chybělo mi doslovnější uzavření milostné linie, takto si jen domýšlím, taky přerod v nejtvrdšího bojovníka byl trochu rychlý, zato ale parádně ztvárněný a s výbornou hudbou. Jinak středobodem filmu jsou postavy a příběh, až pak bojové scény. ()

Nethar

Jihokorejci natočili bojový snímek vcelku bez děje a bez valného závěru. Vylepšeno moderní hudbou. Ubozí Japonci tady trochu nezvládají, útočí většinou v přesile a nejlépe ozbrojení, to od nich není fér. Bae-dal nejdřív dostane párkrát přes pusu, pak začne bušit do kamene, aby se postupně vrhnul na všechny mistry včetně těch ze zoologické zahrady. Jo a ještě mě lezl na nervy ten jeho nejvěrnější přítel, u kterého jsem nepochopil, jestli se má tak blbě chovat nebo jestli to jenom tak blbě hrál. Bojové scény nejsou nijak zázračné. Lepší dvě hvězdy nebo horší tři. ()

TheTrox

Nejlepší korejský film, co jsem doposud měl možnost zhlédnout, nádherná práce kamery, ale hlavně samotných herců. Na to lze říci pouze dvě slova: NO PÁÁÁNI !! ... Celkové hodnocení: 80% ()

jorgus

vydarene montaze treninku , ale prilis chaoticke souboje..to je prvni dojem z tohoto snimku..vcelku zaujal, ale rozhodne se na nej uz nepodivam znovu:) ()

agassi68

Obohraná pieseň o looserovi, ktorý sa svojou pevnou vôľou a tvrdým tréningom prepracoval medzi najlepších fighterov a nakoniec sám založil školu. Posledne som videl obdobného Ip Mana a ten sa mi páčil ďaleko viac. A neprekonateľnou jednotkou už asi navždy ostane Bruce Lee.. ()

animario

Baramui fighter je rozhodně zajímavá biografie, ale pokulhává na několika místech a celková stopáž je bohužel hodně přepálená. Úvodní slibná pasáž napoví čeho se divák může dočkat v závěru, mezitím vyplní prostor několika epizodami životem zkoušenýho Bae-dala. Souboje byli vesměs fajn, syrový a reálný jak to korejci umí, ale přišlo mi, že vždycky skončili tak ve druhý třetině a ani očekávaný a dlouho odkládaný závěrečný fight nepřinesl kýženou satisfakci. Navíc se o Bae-dalovi hovoří jako o zakladateli stylu Kyokushinkai, přitom ve filmu se tenhle styl naučí ovládat od svýho učitele z korejskýho tábora (mimochodem skvělýho Du-hong Jeonga,dlouho na obrazovce nepobyl a nepobil, ale jeho nedlouhá přítomnost stála za to) a v přelomový pasáži v horách, kde se z otloukánka stane mistr prakticky moc nepraktikuje bojový umění, ale jen se sebemrskačsky zoceluje Rockyho metodou (tahle pasáž mi navíc za hudebního doprovodu Nightwish?! přišla hodně kýčovitá). Film je ale upřímnej, na nic si nehraje a nepodbízí se divákovi okoukanýma tvářema či efektivníma scénama, čehož si cením, 3,5* je fér. ()

Kaučuk03

Trochu odlišný snímek než třeba Yiap man nebo Obávaný bojovník. Žánrový myšmaš, který ale filmu nijak neubírá na působivosti. Chvilkami trochu roztahané a zbytečně filozofující. Co bylo špápnutím vedle, je výběr hudby, k hrdinskému eposu absolutně nehodící se. No a závěrečná scéna je pro zasmání, pochopil bych to, kdyby celý film byl brán s nadsázkou, ale on nebyl. Jinak ok a zvláštně příjemná oddychovka. ()

Al44...

Zajímavý akční snímek o korejském bojovníkovi, který dokázal postupně porazit spoustu japonských mistrů karate. Kromě vymakaných akčních scén se zde dočkáme i trochu klišé scén a romantiky - nicméně jako celek to funguje vcelku dobře. Hlavní postava pak prochází určitým vývojem, který je završen závěrečným stylovým soubojem. ()

ptsd

Nádherný biografický příběh o Ōyama Masutatsu Nejdříve "počůránek z Ikebukura, později díky tvrdému tréningu a odhodlání -> legenda, porážející snad všechny velké japonské bojovníky. Souboje jsou časté, většinou kratičké, ale více uvěřitelné. Jeden z něj martial arts filmů co jsem viděl. ()

darkreider

Mimo boj a tréning ma vata veľmi nudila, a to až tak, že som musel forwardovať niektoré konverzácie. Film to nebude zlý, ale mne nesadli postavy, nezaujali ma a teda ich rozprávanie/príbeh ma nebavil. ()

vikino1

No nevím nevím. Je to prý podle skutečných událostí ale to co jsem viděl já, bych shrnul - čím větší výprask dostanu, tím ze mě bude lepší bojovník. Styl tréninku - když nejde rozbít kámen silou, tak použij větší sílu - modřiny, otoky a omrzliny nenahradí techniku úderů a jejich každodenní nácvik. Snížený práh bolesti vám při boji určitě pomůže, ale stavět na tom taktiku mě přimíná Homera Simpsona když boxoval proti Drederiku Tatumovi alias Dr.Armageddonovi v jednom dílů Simpsonů. Yamada samuraj z Ayothaye je daleko větší řezba. ()

Nix

Skvělá story o zakladeteli Kyokyushinkai. Když jsem to viděl poprvý, vůbec jsem o takovém stylu neměl ani ponětí, ani že Michael Jay White to umí. Je to bomba, skvělé akce, trénink brutální a rozbíjení kamenů ještě víc. Jdu do lesa kácet stromy, rukou samozřejmě. ()

altaica

PRO MUŽE:Tak nám kucí šikmooký jižně od Kimovy říše naservírovali svoji verzi životopisu jednoho z klasiků tvrdšího stylu karate. Příběh – ano, skutečně je v tomto filmu na rozdíl od tisíců jiných asijských perel příběh – je zasazen do poválečného Japonska a ukazuje jak si tvrdohlavý klučina tolikrát vyžral vlastní agilnost (až doslovně vychlastal vlastní strachy vypuštěné chcanky) až ho to přestalo bavit a rozhodl se naučit rvát poněkud odbornějším způsobem. Osobně kromě bojových scén jsem nejvíce ocenil absenci šílených, totálně debilních a trapných vtípků, kterými jsou obdobné filmy prošpikovány jak puberťák uhry.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, i když předpokládám, že film o stvořiteli jedné školy karate asi nebude tak úplně váš šálek čaje, přesto si myslím, že tento snímek byste mohla, sice s obtížemi, ale i tak skousnout. Jestliže ale pro vás všechny ksichty asiatů vypadají stejně, dokonce i Gappa a Godzilla, tak to snad raději vynechte. Nicméně se domnívám, že byste mohla ocenit romanticky platonickou love story mezi ztepilým poběhlíkem v rikše a krásnou, mladou gejšou, které div neshoří kimono,jak se jí zapalují lýtka a kdo ví co ještě. Když k tomu přičteme jak se z ubožáka vážený mistr stal jedná se o celkem koukatelnou záležitost i pro dámy. Hošánci sice neuvidí žádnou velkou estetiku, ale rychle a tvrdě kmitající ručky a nožky různých bojovníků by je taky mohly zaujmout. ()