Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi

USA, 1998, 6 min

Mark Osborne

Mark Osborne

Zajímavý pohled do šedé, každodenní sociální situace a životního stereotypu. Každý by si rád občas nasadil růžové brýle, ale pointou je uvědomit si, že ani tohoto není třeba, stačí se dívat vlastníma očima, jen pod správným úhlem. Hudba byla vynikající, poněkud plastelínová animace už mi moc sympatická nebyla, ale i jinak nechápu tolik nadšených ovací... 7/10(2.7.2009)

More je výborná ukázka toho, jak by krátké filmy měly vypadat - za šest minut není potřeba hlavní myšlenku nijak rozvíjet, jde jen o její působivé zobrazení. Tudíž dobrá myšlenka, velice zajímavé vizuální zpracování, působivý doprovod (celou dobu mi vrtalo odkaď ho znám.. a oni jsou to New Order :) a lehká symbolika je přesně to pravé ořechové pro kraťas.(11.7.2009)

Vlastně velmi jednoduchý snímek, který se snaží zpracovat téma, které bylo v různých audiovizuálních podobách zpracováno v desítkách podob, je něčím tenhle konkrétní výjimečný? Je, dokáže totiž jít ve všem do detailů a řemeslo dohnat do dokonalosti, jednoduchý příběh krásně sluší plastelínové animaci (ach, jak přenádherně depresivní), co jde ruku v ruce s hudbou, která dodává potřebný drajv. Hodně, hodně povedené.(13.8.2015)

// Maličko smutné a až příliš pravdivé. I tak by se dal tento kraťoučký film popsat. Já to ale beru z té veselejší stránky a to tak, že mi film během šesti minut dokázal srovnat myšlenky, spravit náladu a zanechat mě s příjemným pocitem štěstí, že jsem na tuhle hravou a krásně ohudebnělou animovanou story přišel. A takové pocity jsou k nezaplacení :)(26.10.2012)

O krátkometrážních filmech jsem si až doposud myslel, že mě nedokáží vcucnout do děje. Prostě nemůžou. A tohle moje naivní chování bylo dnešnímu dni učiněno za dost. Mark Osborne vytvořil velmi depresivní svět ze kterého se snad vytratilo štěstí. Malý skřítek bojuje se vším tímhle zasraným svinstvem, silně a nebojácně- a já zírám. Ještě teď to ve mě burácí jako rozdováděný moře a doufám, že podobných, krátkých, silných filmečků bude stvořeno víc. Unikátní klenot!(29.3.2008)

• - První krátký film využívající IMAX formát. (mr.filo)

• - Natáčení filmu trvalo 9 měsíců. (Inferion7)

• - Ako soundtrack k tomuto filmu poslúžila skladba "Elegia" od kapely New Order, ktorú skupina zložila na počesť zosnulému Ianovi Curtisovi. Skladba vyšla ako súčasť albumu Low Life v roku 1985. (Martinius)