Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi

USA, 1998, 6 min

Mark Osborne

Mark Osborne

YouTube/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +excelentní námět, brilantní a chytlavá hudba, netradiční zpracování -škoda, že to není delší, ještě rozvinutější/// Wow, tak tohle jsem si dal 2x po sobě a hudbu bych mohl poslouchat do zbláznění. Snad vůbec nejlepší sci-fi příběh podán v animované podobě o délce šesti minut. Fascinující, okouzlující, prostě úchvatné./// Celkem 90%///(11.7.2009)

Bezútešnosť sveta v tomto dielku, je predstavená ako dokonalá paralela s tým našim. Obyčajný človek stráca motiváciu pracovať a zveľaďovať spoločnosť, pretože systém ho k tomu núti nevyberavými prostriedkami, ktoré mali zaniknúť pokiaľ viem pred min. 100 rokmi. A pokiaľ nemá na výber, stráca svoje JA. Vizuálne opulentné.(2.10.2018)

Nebudu upozorňovat, že můj komentář je spoileroidní, protože děj od začátku až do konce je popsán v obsahu. Ta hudba je na tom asi nejlepší. Moc jsem nepochopila, proč to ten 'človíček' udělal. (Co bylo jeho motivací - jestli blaho ostatních, tak byl pěkná slepice a stejně jim nepomoh; jestli jeho vlastní blaho, naneštěstí pro sebe zvolil nejjednodušší cestu a chybu si uvědomil, když už bylo pozdě. Měl co chtěl...) Nijak výrazně se mě to nedotklo, to, že většina lidí nepřemýšlí hlavou, ale kolenem (v lepším případě), už nějakou dobu vedu v patrnosti.(21.5.2011)

Vlastně velmi jednoduchý snímek, který se snaží zpracovat téma, které bylo v různých audiovizuálních podobách zpracováno v desítkách podob, je něčím tenhle konkrétní výjimečný? Je, dokáže totiž jít ve všem do detailů a řemeslo dohnat do dokonalosti, jednoduchý příběh krásně sluší plastelínové animaci (ach, jak přenádherně depresivní), co jde ruku v ruce s hudbou, která dodává potřebný drajv. Hodně, hodně povedené.(13.8.2015)

// Maličko smutné a až příliš pravdivé. I tak by se dal tento kraťoučký film popsat. Já to ale beru z té veselejší stránky a to tak, že mi film během šesti minut dokázal srovnat myšlenky, spravit náladu a zanechat mě s příjemným pocitem štěstí, že jsem na tuhle hravou a krásně ohudebnělou animovanou story přišel. A takové pocity jsou k nezaplacení :)(26.10.2012)

• - Ako soundtrack k tomuto filmu poslúžila skladba "Elegia" od kapely New Order, ktorú skupina zložila na počesť zosnulému Ianovi Curtisovi. Skladba vyšla ako súčasť albumu Low Life v roku 1985. (Martinius)

• - Natáčení filmu trvalo 9 měsíců. (Inferion7)

• - První krátký film využívající IMAX formát. (mr.filo)