Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi

USA, 1998, 6 min

Mark Osborne

Mark Osborne

Málokomu sa podarí za krátkych 6 minúť spôsobiť divákovi depku :). Myslím, že tento krátkometrážny film pôsobil podobne aj na mnoho iných ľudí, ale režisérovi vyvolané melancholické emócie odpúšťam(e), pretože: skvelý dej, kde slová skutočne nie sú potrebné, geniálne vybratá hudba, ktorá to ako celok len podčiarkuje a šedá atmosféra, čo v človeku ostane ďalších pár minút a núti premýšľať... PS: Ten plagát,wtf ??(24.1.2014)

Úžasné. Načo niekomu dovoľovať nakrúcať dvoj a viac-hodinové stopáže, keď do nich nedokáže vtesnať, čo i len minimálnu emóciu alebo hĺbkovú myšlienku. Osbornove More na priestore 6 minút vyvracia akékoľvek dohady o tom, či je za túto dobu možný silný zážitok. Zimomriavky a dôvod na zamyslenie - minimálne u mňa. Výborná vecička.(15.6.2008)

// Maličko smutné a až příliš pravdivé. I tak by se dal tento kraťoučký film popsat. Já to ale beru z té veselejší stránky a to tak, že mi film během šesti minut dokázal srovnat myšlenky, spravit náladu a zanechat mě s příjemným pocitem štěstí, že jsem na tuhle hravou a krásně ohudebnělou animovanou story přišel. A takové pocity jsou k nezaplacení :)(26.10.2012)

More je výborná ukázka toho, jak by krátké filmy měly vypadat - za šest minut není potřeba hlavní myšlenku nijak rozvíjet, jde jen o její působivé zobrazení. Tudíž dobrá myšlenka, velice zajímavé vizuální zpracování, působivý doprovod (celou dobu mi vrtalo odkaď ho znám.. a oni jsou to New Order :) a lehká symbolika je přesně to pravé ořechové pro kraťas.(11.7.2009)

Podmanivá hudba, která jen dokresluje cestu z bodu A - zoufalství do bodu C - prázdnota , mezičlánkem je bod B- pocit krátkodobého štěstí, na rozdíl od ostatních na mě díky bodu B působí More optimisticky, představte si, že bychom zůstali v bodu A nebo šli rovnou do bodu C a šlus.. to bych radši bral drogy, chlastal a chodil do bordelu, abych aspoň na chvíli uviděl ten barevný svět ...(7.6.2013)

• - Ako soundtrack k tomuto filmu poslúžila skladba "Elegia" od kapely New Order, ktorú skupina zložila na počesť zosnulému Ianovi Curtisovi. Skladba vyšla ako súčasť albumu Low Life v roku 1985. (Martinius)

• - Natáčení filmu trvalo 9 měsíců. (Inferion7)

• - První krátký film využívající IMAX formát. (mr.filo)