Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
USA, 1998, 6 min

Tento krátkometrážní šestiminutový film nám velice vybíravým způsobem ukazuje dilema úspěchu za "nějakou cenu". Stěžejní postavou filmu je osamělý vynálezce, který ve dne pracuje jako řadový dělník-elektrotechnik v továrně, která ve velkém množství produkuje přístroj který má lidem zlepšovat život. V noci však sám pracuje na vynálezu, který má jeho vytoužené pocity promítnout vizuálně. Konečně se mu přístroj podaří sestrojit a díky slávě z jeho prodeje se stane šéfem v oné fabrice. Později však zjišťuje, že spolu s úspěchem jeho přístroje v něm něco vyhaslo. Film je stylizován do oslovující anonymní šedi, která spolu s vynikající hudbou navodí opravdu správnou atmosféru a donutí člověka o motivu přemýšlet. (ČSFD)

Jillian

Kto by povedal, že niečo 6 minútové, animované a bez slov dokáže človeka donútiť premýšľať nad životom celý deň. Ťažko po tomto presvedčiť samého seba, že vo svete ostali ešte nejaké farby. Neviem, Osborne musí byť génius...a ja si idem nasadiť okuliare, alebo sa to dnes dá zvládnuť aj inak? ()

mohamedsfinger

Tak silnou dávku depresivních pocitů a ještě depresivnější (ale nádherné) hudby jsem už dlouho nedostal v takto kompaktním balení. Nevím, co k tomu víc napsat, protože tento film se opravdu musí prožít... ()

blueskin

Napoprvé jsem se v tom docela ztrácel. Napodruhé už jsem se obstojně bavil, byť mi smysl některých částí stále unikal. Co má třeba znamenat to finále s kolotočem?! ()

Tjaden

Nejvívc se mi líbil hudební doprovod, který mi nevím proč připomínal Morriconeho. Hlavní myšlenka filmu je také zajímavá, ale možná mohla být podána trochu méně symbolicky. ()

joylis

Smutné, duchaplnné, svým způsobem nádherné.....Nikdy si to nepouštějte, když přemýšlíte o sebevraždě. ()

unagi

Dnešný systém nám zakrýva krásu zo žiota, neustálim stresom. Jediný a možno posledný, ktorí ju ešte vnímajú a dokážu sa z nej tešiť sú deti. Duša, ktorá jediná Vám vie otvoriť nekonečnú krásu okolo nás však často vyprchá, alebo je utláčaná v schránke a je len na nás kedy ju dokážeme otvoriť a vychutnať si ju pred tým ako ju rozdáme tým čo im nepatrý. Smutné a však pravdivé. ()

J*A*M*A*L

Jaksi nechápu genialitu tohoto snímku. Nevím co na tom všichni viděli? Animace ušla, ale hudba nic moc a jestli měl být film nějaký dobrý, tak jsem tu genialitu nějak asi zaspal nebo co. Všichni tomu vysolili pětku, ale nevím teda čemu? ()

1945

Toto dílko na mě působilo poněkud přehnaně depresivně, ale jakmile se začnou prodávat brýle na optimistické myšlení, hned poběžím do obchodu :-D ()

melloun

Jedno shlédnutí opravdu nestačí! Tento nesmírně hluboký příběh s překrásnou hudbou od New Order snad ani na poprvé nejde pochopit, natož všimnout si všech detailů. Je až k nevíře kolik se autorovi podařilo vměstnat pocitů do pouhých 6 minut. ()

TomasKotlant

Vypadá to příliš realisticky, působí to skoro jako třidéčko. Příběh má něco do sebe, ale nic mimořádného v tom nevidím, akorát hlavní hrdina vypadá jinak než jak vypadá v podobných případech. *** Ve zkratce: Všecko bylo tak barevný až to nebylo barevný. ()

Hapretor

Před chvilkou sem to viděl. Zcela sem poslání tohoto krátkého dílka nepochopil, nicméně animace je líbivá a děj je tak depkoidní, že být zhulený, tak se nejspíš oběsim. Jestli byl toto záměr, povedl se na 200%. ()

K.a.r.i.n

Jeden z nejlepších kraťasů co znám. Atmosféra by se dala krájet, plus geniální příběh. Dokonalá hudba, bez které by to nefungovalo. A deprese zůstane depresí, i když se na ni díváme skrz růžové brýle. 100% bez debat. P.S. Nejlepší byly zářivě žluté smajlíky s nápisy Get happy uprostřed vší té šedi... ()

raelz

More je výborná ukázka toho, jak by krátké filmy měly vypadat - za šest minut není potřeba hlavní myšlenku nijak rozvíjet, jde jen o její působivé zobrazení. Tudíž dobrá myšlenka, velice zajímavé vizuální zpracování, působivý doprovod (celou dobu mi vrtalo odkaď ho znám.. a oni jsou to New Order :) a lehká symbolika je přesně to pravé ořechové pro kraťas. ()

Peat

Každý z nás se snaží za něčím jít, aby ho to “něco“ udělalo šťastným, mnohdy tomu obětuje všechno. Ale co když má ty nejkrásnější chvíle života dávno za sebou a nebo je zrovna prožívá a nedoká(že)zal si je užít tak jak by měl (zaslepen touhou). Pak se může stát, že po dosažení cíle ucítí jen velké prázdno, protože se mýlil ve své podstatě života. ()