Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi
USA, 1998, 6 min

Tento krátkometrážní šestiminutový film nám velice vybíravým způsobem ukazuje dilema úspěchu za "nějakou cenu". Stěžejní postavou filmu je osamělý vynálezce, který ve dne pracuje jako řadový dělník-elektrotechnik v továrně, která ve velkém množství produkuje přístroj který má lidem zlepšovat život. V noci však sám pracuje na vynálezu, který má jeho vytoužené pocity promítnout vizuálně. Konečně se mu přístroj podaří sestrojit a díky slávě z jeho prodeje se stane šéfem v oné fabrice. Později však zjišťuje, že spolu s úspěchem jeho přístroje v něm něco vyhaslo. Film je stylizován do oslovující anonymní šedi, která spolu s vynikající hudbou navodí opravdu správnou atmosféru a donutí člověka o motivu přemýšlet. (ČSFD)

mr.filo

Osobní příběh vynálezce, den za dnem je uvězňován v dehumanizující práci a noc co noc uniká do svého barevného světa. Až jednou.... ()

Mylouch

Uff ! Síla příběhu životní reality a snů, šedi a barviček, smutku a štěstí, kterému ♫ emotivní hudba dává osudovou dimenzi. Životní ohýnek za dvířkama a svářečská kukla na výrobním pásu. ()

vesper001

Kolik myšlenek se vejde do šesti minut a kolik je filmů, které se ani za týdenní stopáž nezmůžou na nic než upocenou kuchyňskou moudrost. Ze všeho, co se dá z němého, avšak univerzálně srozumitelného modelínového příběhu vyčíst, mě nejvíc oslovilo varování, že když jeden pořád jen dává, časem se dobere až na dno. Takže – štěstí za každou cenu? ()

mr.kliky

Nádherný film, kterýmu stačí 6 minut na to, aby řekl všechno, co je potřeba. Depresivní, neuvěřitelně atmosférický a smutný film, doprovozený skvěle padnoucí hudbou.. I za růžovejma brejlema je realita. ()

Samuel7

Pouštěl jsem si to dvakrát, přesto jsem nebyl schopen některé věci úplně pochopit, a to mě hrozně mrzí. Možná taky proto nedám tu poslední hvězdičku, a nebude to chyba filmu... Ta atmosféra byla opravdu velmi silná, smysl příběhu také, jen jsem zkrátka některé části skládanky nepochytil, ale doufám, že se to jednou zlepší. ()

Monoxid

Nebudu upozorňovat, že můj komentář je spoileroidní, protože děj od začátku až do konce je popsán v obsahu. Ta hudba je na tom asi nejlepší. Moc jsem nepochopila, proč to ten 'človíček' udělal. (Co bylo jeho motivací - jestli blaho ostatních, tak byl pěkná slepice a stejně jim nepomoh; jestli jeho vlastní blaho, naneštěstí pro sebe zvolil nejjednodušší cestu a chybu si uvědomil, když už bylo pozdě. Měl co chtěl...) Nijak výrazně se mě to nedotklo, to, že většina lidí nepřemýšlí hlavou, ale kolenem (v lepším případě), už nějakou dobu vedu v patrnosti. ()

asirtes

(V dobrej kvalite tu: http://vimeo.com/35085243) Bodaj by sme nezabudli, že za rúžovými okuliarmi je niekde realita, bytie. Je tak bezvýznamné chcieť viac, ako potrebuješ. Stratíš vlastnú tvár a svetlo/iskra v tebe vyhasne. (Fakt skvele zvolený New Order!) ()

-ELFKA-

Krásne vo svojej smutnej podstate.. Všetci dobre vieme že takto presne vyzeráme aj my.. Kto má odvahu si to priznať? Koho tento film neprinútil rozmýšlať? ()

mirec88

Do šiestich minút natískať toľko emócií a myšlienok o živote, moci, úspechu, radosti a smútku sa podarí málokomu. Fantázia. ()

Pipes

Krásný krátký snímeček, který zaujme hustou atmosférou a nezapomenutelným kukučem hlavního hrdiny. Být to celovečerák, dám 5* :o) ()

pugs

Jeden z najkrajších kraťasov, aké som videl. Osborne nám predstavil, že bez slov, ale s hudbou, dejom a plastelínovou stop-motion animáciou sa dá v človeku vyvolať mnoho pocitov. Je to príbeh mimozemšťana (,ktorý sa mimoriadne podobá na ET-ho), ktorý vidí svet šedý, bez štipky farby a radosti. On práve tento vynález stvorí, vďaka nemu - je svet krásnejší, farebnejši a každý občan tej planéty má viac chutí do života. Je to príbeh tvora, ktorý sa z nuly dostával na vrchol. Je to príbeh tvora, ktorému, keď dosiahol na vrchol, už nič nepripadalo farebné. Je to príbeh tvora, ktorý zistil, aký je život. Viem že toto hodnotenie dávam často, ale tento snímok si to zaslúži. Na konci mi vyletela slza! 11/10 ()

sellsakul

"Nádherné, úchvatné, bravóóó, chcem viac takýchto skvelých filmov"...1* za dobrú hudbu, ostatné si nezaslúži ani prevarenú vodu! ()

VooDoom

Hudba byla jedním slovem vynikající. Jenže příběh mě moc nevzal, ani nevtáhnul...Boužel nedokážu napsat proč, možná později... ()