Modrý démon

Reuben Freed

Kostýmy:

Oneita Parker
  • SOLOM.

Ve filmu máme najít prvky horroru, komedie, sci-fi - no já se můžu ztotožnit tak maximálně s tou komedií, protože pár laciných hlášek a směšné vizuální efekty tomu nasvědčovaly. V Raging Sharks byli žraloci ještě zlatí. V tomto filmu úplná katastrofa, kdy z velmi blízka bylo jasně poznat, že jde o lacinou loutku. Ono se není moc co divit, protože režisér Grodnik je známý tím, že vesměs natáčí jen TV filmy a jde o "céčkové" záležitosti. Filmové triky i efekty jsou ubohé. Hudba je sice pěkná, ale hodí se spíš do romantických filmů nebo do již zmiňovaných komedií. Herecké výkony byly průměrné, mnohdy až podprůměrné.(7.7.2008)

• tron

Tupá vtákovina, pre fanúšika žraločích krvákov zaujímavá snáď len odľahčeným tempom (tvorcovia si pravdepodobne uvedomovali svoje výrazné scenáristické a finančné hranice a tak z toho urobili aspoň prču, keď im bolo jasné, že na nové Čeľuste nemajú ani omylom), šialeným Jeffom "Trávnikárom" Faheym, hašterivými ex-manželmi a, samozrejme, žralokmi. Nie som fanúšik odľahčených hororov, takže tento ma skoro vôbec nebavil. Mám rád vážne horory, nie komediálne a béčkarské.(30.4.2005)

• Aluska88

Od výrazu Modrý démon jsem si představovala brutální a krvavé útoky party šesti žraloků terorizujících nic netušící návštěvníky příjemných místních vod. Mnohem vhodnější by bylo jeho užití coby název počítačového viru či programu. V tomto filmu jde v první řadě o spoustu keců, komických postaviček a poměrně velké množství humoru, že je mi až podivné, že žánr "komedie" v popisu není připsán:) Žraloci hrají v podstatě vedlejší roli, naskytne se nám pohled na pár chabých, nezajímavých útoků, podpořených nelogickým chováním postav. Většinu času žraloci jen netyčně proplouvají okolo a často k akci ani nedojde, protože je jejich útok přes počítač zmařen. Asi v sobě měli nějaký čip nebo tak něco:) Nejzábavnější postavy představují bývalí manželé Marla a Nathan Collinsovi a známý hollywoodský pidimužík Danny Woodburn. Jsou to právě oni, jejichž rozhovory, nadhled a humor drží jinak vcelku nezáživný a bezobsažný děj nad vodou. Ale i samotní žraloci vypadali přesvědčivě:) "Chtěli jsme udělat další krok v evoluci, ale stvořili jsme zrůdu", "Žraloci zaujali útočnou formaci." :)(24.5.2012)

• blackrain

Jak je vidět, tak žraloci zabijáci jsou velmi oblíbené téma k natočení filmů. Tady je geneticky upravili. Do hlavy jim dávali elektronické implantáty, které by za normálních okolností sloužily k jejich ovládání, ale zkuste ovládat něco, co brázdilo moře a oceány už v pravěku. Ty bestie se nějakým nedopatřením dostaly na svobodu. Hudební doprovod se sem zrovna moc nehodil, spíše bych ho radši slyšela u nějaké komedie nebo možná i romantického filmu.(26.8.2009)

• chaturga

Takovej sajrajt všech nejhorších sajrajtů, kravin, nesmyslností, trapáren, parodií? Stupidních dialogů, stupidních herců.... A žralok? Spíš ploutev z papíru. Musel jsem si při sledování dát 8 piv, jinak bych musel rozbít televizi i DVD. Pokud se někdo bude dívat, dejte si tak 10 dvanáctek. Škoda, že nemůžu jít s hodnocením do mínusu. Dal bych mínus 5. Ikdyž ve srovnání s Královskou Kobrou je to kinohit. Autorovi bych dal maximálně přes držku, aby neotravoval normální lidi těmahle slátaninama.(12.12.2006)