Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odľahčenejšie ladený horor režiséra, scenáristu a producenta Daniela Grodnicka. Vedecké pokusy na žralokoch sa vymknú kontrole rozvádzajúcemu sa mladému páru Marly (Dedee Pfeifferová) a Nathana (Randall Batinkoff), pracujúcim pre liliputánského Van Allena (Danny Woodburn). Tesne predtým, ako má projekt Modrý démon zaštítiť pološialený vlastenecký generál Remora (Jeff Fahey), totiž niekto zákerne vypustí šiestich bielych žralokov, schopných žiť v slanej aj sladkej vode, do voľnej prírody. (tron)

(více)

Recenze (30)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Filmov o hrôzostrašných krvilačných žralokoch som videl nespočet. Niektoré boli výborné (Spielbergove "Čeľuste"), niektoré hodne podarené (austrálsky "Útes smrti"), zopár priemerných (už nie Spielbergove "Čeľuste 2") a mnohé balancovali na hrane odpadu (na tie som už radšej zabudol). Avšak ešte stále ma táto téma baví. Mám pre žralokov ľudožrútov slabosť. Takže som si pozrel i americký snímok "Modrý démon". V rámci žraločích horrorov to jednoznačne radím ku velice mizerným titulom. Je to brak balancujúci na hrane odpadu. Dúfam, že naň rýchlo zabudnem. * ()

tron 

všechny recenze uživatele

Tupá vtákovina, pre fanúšika žraločích krvákov zaujímavá snáď len odľahčeným tempom (tvorcovia si pravdepodobne uvedomovali svoje výrazné scenáristické a finančné hranice a tak z toho urobili aspoň prču, keď im bolo jasné, že na nové Čeľuste nemajú ani omylom), šialeným Jeffom "Trávnikárom" Faheym, hašterivými ex-manželmi a, samozrejme, žralokmi. Nie som fanúšik odľahčených hororov, takže tento ma skoro vôbec nebavil. Mám rád vážne horory, nie komediálne a béčkarské. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

V rámci žraločích céčkových počinů je tohle hodně mizerné. Slibný začátek s bójkou, co připomene Čelisti, a ukousnutou rukou je záhy zhatěn plytkým příběhem o využití žraloků v armádě. Tedy projekt Modrý démon má použít žraloky na obranu země před nepřítelem z moře, ovšem armáda, respektive jeden pošahaný generál Remora, by je ráda naopak coby nositele zbraní. Tedy nic originálního, což by nevadilo, kdyby si divák žraloky řádně užil. Bohužel, likvidace obětí se smrskla na občasný rudý gejzírek na hladině nebo na rychlý stín pohlcující oběť tak, že není vidět vůbec nic. Doktor Nathan Collins se chová jako hovado, takže vyhání lidi z pláže způsobem, kdy mu samotnému hrozí zakousnutí žralokem, případně se snaží vytlačit osobákem obří dodávku, v níž je uvězněna jeho žena, se kterou konečně našel opět společnou řeč. To si sakra myslel, že dodávka se vybourá nebo spadne ze svahu a jeho žena to uvnitř zvládne? Nejvíce mi však chyběla absence žraloků v akci... ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Od výrazu Modrý démon jsem si představovala brutální a krvavé útoky party šesti žraloků terorizujících nic netušící návštěvníky příjemných místních vod. Mnohem vhodnější by bylo jeho užití coby název počítačového viru či programu. V tomto filmu jde v první řadě o spoustu keců, komických postaviček a poměrně velké množství humoru, že je mi až podivné, že žánr "komedie" v popisu není připsán:) Žraloci hrají v podstatě vedlejší roli, naskytne se nám pohled na pár chabých, nezajímavých útoků, podpořených nelogickým chováním postav. Většinu času žraloci jen netyčně proplouvají okolo a často k akci ani nedojde, protože je jejich útok přes počítač zmařen. Asi v sobě měli nějaký čip nebo tak něco:) Nejzábavnější postavy představují bývalí manželé Marla a Nathan Collinsovi a známý hollywoodský pidimužík Danny Woodburn. Jsou to právě oni, jejichž rozhovory, nadhled a humor drží jinak vcelku nezáživný a bezobsažný děj nad vodou. Ale i samotní žraloci vypadali přesvědčivě:) "Chtěli jsme udělat další krok v evoluci, ale stvořili jsme zrůdu", "Žraloci zaujali útočnou formaci." :) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ve filmu máme najít prvky horroru, komedie, sci-fi - no já se můžu ztotožnit tak maximálně s tou komedií, protože pár laciných hlášek a směšné vizuální efekty tomu nasvědčovaly. V Raging Sharks byli žraloci ještě zlatí. V tomto filmu úplná katastrofa, kdy z velmi blízka bylo jasně poznat, že jde o lacinou loutku. Ono se není moc co divit, protože režisér Grodnik je známý tím, že vesměs natáčí jen TV filmy a jde o "céčkové" záležitosti. Filmové triky i efekty jsou ubohé. Hudba je sice pěkná, ale hodí se spíš do romantických filmů nebo do již zmiňovaných komedií. Herecké výkony byly průměrné, mnohdy až podprůměrné. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama