Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

nunka

Ponuré, temné, dramatické, nápadité, s Kafkovskou atmosférou, vypointované a hlavne...Nolan do troch minút zmestil toľko materiálu, až mu mám chuť zatlieskať. Jeho študentský krátkometrážny film naznačil jeho talent a smer, ako bude točiť ďalej. Cit pre pointu, detail, atmosféru. Jeho filmy zanechávajú otlačok, tak to proste je. ()

Autogram

Atmosférou výborné, skvelé podfarbenie znervózňujúcou hudbou, telefónom. Dej sa aj v tých 3 minútach stupňuje a pointa to zabije. Každý človek sa vo vnútri bojí niečoho väčšieho a silnejšieho a ventiluje si to tým, že zničí niečo menšie a slabšie. Celý film momentálne na pozretie, pokiaľ ho nevymažú pre autorské práva. ()

Rieux

Na tak malom priestore rozohral Nolan velmi zaujimavu a napinavu hru, ktora mohla v 1997 napovedat co za Pana filmara sa zacina rodit. Podtitul Doodlebuga by mohol byt Nolan begins, pretoze vsetko to, co sme od neho videli neskor v roznych snimkoch je tu aspon naznacene medzi riadkami. Snaha o perfekcionizmus v kazdom zabere a zaroven snaha nesklznut do cliche... Jedina chybicka krasy kvoli ktorej ani nedavam plne hodnotenie je, ze koniec je v celku predvidatelny, hoci nemozem namietat ze vynikajuci. ()

Anderton

Už z študentskej Nolanovky je jasné, akým témam a hlavne ako sa im bude neskôr venovať. Jeho kraťas mi pripomenul jednu poviedku Philipa K. Dicka a keďže v Simpsonovcoch bolo všetko, tak aj jednu ich epizódu. Pokiaľ ste po troch minútkach nažhavení na niečo vo väčšom formáte, okrem Nolanoviek si pozrite Synekdocha NY. ()

joker.george

Nolan je opravdu Pan režisér. To co předvedl zde, nedokáží někteří jiní režiséři předvést v ,,plnohodnotném'' filmu. Napětí a hutno bylo doslova procítěno v každičkém okamžiku ažsemi tajil dech. Velký podíl na tom všask má také mimo jiné hudba Davida Julyana a pochopitelně herecký představitel Jeremy Theobald. ()

Časové pásmo bylo změněno