O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

• infernet

Jedna hvězdička za tu hezkou mladou brunetku,která by stála za ...(však víte za co), ale jinak to byla teda píč..ina jako hrom! Ale co se dá dělat, složenky se platit musej. Na druhou stranu, kdyby v ČEZu, RWE a Veolii věděli, z čeho budou tihle "herci" tu elektřinu, plyn a vodu platit, tak jim radši počkaj.(8.5.2012)

• KajusaK

bože,bože..to byla ale blbost první třídy..stačilo vidět cca 45minut .. ztráta času .. trapné herecké výkony s neustálým čuměním do kamery, naprosto dementní příběh, divadelní kulisy..scénka s rakvema a přeměnou na andělíčky to byla fest velká katastrofa...konec českým filmům!! díky!! 1* pouze z lítosti za troufalost natočit něco takového a jako poděkování, že to nebylo delší.(1.1.2014)

• honajz

Zcela zbytečně natahovaná pohádka (tam, kde by stačilo, aby si to rovnou vyříkali, nebo si dali pěstí, se to roztáhne div ne na roční období a spoustu opakovaných vět), kde vrcholem amatérismu jsou oba andělé a všechna jejich zjevení, bezděky vyvolávající smích. Jinak být Vojtkem, tak do holky, která mi nevěřila, zavrhla mne a šla za lepším, už příště nejdu, protože kdoví, kdy mne zas podrazí. Měla si vzít starostova syna a byl by klid.(27.12.2015)

Někdy bychom třeba my dospělí měli nechat hodnocení pohádek cílové skupině diváků - tedy dětem a to bychom se možná divili, jak rozdílné by bylo bodování. Pro moji dceru má Floriánek nejméně 6 hvězdiček a texty si odříkává zpaměti společně s herci. Díky tomu mám pohádku chronicky naposlouchanou také a nepřijde mi vůbec špatná. Ladovské kulisy, příjemný výběr herců - zejména Stanislav Zindulka si svého hastrmánka zahrál s radostí a pro radost (a to nejen ve hrané podobě, ale i v audio provedení.) Obsazení Josefa Karlíka vždy potěší a ani ostatní neurazí. Co jediné mi, po několikerém poslechu opravdu leze na nervy, je hudba. Dost primitivní a nepříjemně vtíravá. Příběh o vyjukaném polohastrmanovi, který po letech najde svého otce, je navíc docela zajímavé a neobvyklé téma pro dětskou pohádku.(30.1.2013)

Silně infantilní pohádka, která ničím nezaujme, ale celkem ani neurazí. I když...nejvíce zaujmou a zároveň urazí velmi špatné herecké výkony nejen starých osvědčených herců. Od Romana Vojtka jsem nic nečekal a dobře jsem udělal, hraje opravdu příšerně, jak je u něj pravidlem. Příběh hezky pohádkový, ale zpracování hrozné.(24.10.2010)