O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

• RadimFišer

Vzhledem k tomu, že je to pohádka pro děti, tak by bylo nemístné, abych dával odpad. Byly časy, kdy jsem si takovouto pohádku prostě užíval. Extra papundeklové kulisy, hodná holka s pořádným copánem. Bohužel však pohádka nemá co dělat v mém profesionálním hodnocení. Ještě takto zpracovaná pro děti. Pro pod 11 dobrá, pro mě nyní již ne.(20.9.2008)

• infernet

Jedna hvězdička za tu hezkou mladou brunetku,která by stála za ...(však víte za co), ale jinak to byla teda píč..ina jako hrom! Ale co se dá dělat, složenky se platit musej. Na druhou stranu, kdyby v ČEZu, RWE a Veolii věděli, z čeho budou tihle "herci" tu elektřinu, plyn a vodu platit, tak jim radši počkaj.(8.5.2012)

• KajusaK

bože,bože..to byla ale blbost první třídy..stačilo vidět cca 45minut .. ztráta času .. trapné herecké výkony s neustálým čuměním do kamery, naprosto dementní příběh, divadelní kulisy..scénka s rakvema a přeměnou na andělíčky to byla fest velká katastrofa...konec českým filmům!! díky!! 1* pouze z lítosti za troufalost natočit něco takového a jako poděkování, že to nebylo delší.(1.1.2014)

Někdy bychom třeba my dospělí měli nechat hodnocení pohádek cílové skupině diváků - tedy dětem a to bychom se možná divili, jak rozdílné by bylo bodování. Pro moji dceru má Floriánek nejméně 6 hvězdiček a texty si odříkává zpaměti společně s herci. Díky tomu mám pohádku chronicky naposlouchanou také a nepřijde mi vůbec špatná. Ladovské kulisy, příjemný výběr herců - zejména Stanislav Zindulka si svého hastrmánka zahrál s radostí a pro radost (a to nejen ve hrané podobě, ale i v audio provedení.) Obsazení Josefa Karlíka vždy potěší a ani ostatní neurazí. Co jediné mi, po několikerém poslechu opravdu leze na nervy, je hudba. Dost primitivní a nepříjemně vtíravá. Příběh o vyjukaném polohastrmanovi, který po letech najde svého otce, je navíc docela zajímavé a neobvyklé téma pro dětskou pohádku.(30.1.2013)

• topi80

Civilní herectví v duchu Jeana Gabina, nákladné exteriéry, na kterých je patrná ruční práce, kamera dává vyniknout celé barevnosti prostředí, děj poměrně akční, nechybí milostné drama ani existenciální pokus o sebevraždu, dojde i na filmové triky, když se točí v hastrmanově domácím prostředí pod vodou. Dílo vrcholí závěrečnou ukázkou bojového umění, kterým ve finálním souboji zkrotí hlavní hrdina padoucha a monumentální davovou scénou. Přidáme-li k dobru, že nechybí ani morální ponaučení, dojdeme ke zjištění, že je s podivem, že se z tohoto filmu ještě nestal vývozní artikl reprezentující naše filmové umění v zahraničí.(8.5.2012)