poster

O bojácném Floriánkovi (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1999, 70 min

 • rakovnik
  ***

  Silně infantilní pohádka, která ničím nezaujme, ale celkem ani neurazí. I když...nejvíce zaujmou a zároveň urazí velmi špatné herecké výkony nejen starých osvědčených herců. Od Romana Vojtka jsem nic nečekal a dobře jsem udělal, hraje opravdu příšerně, jak je u něj pravidlem. Příběh hezky pohádkový, ale zpracování hrozné.(24.10.2010)

 • otík
  **

  Kulisová pohádka, která vyniká především svou stupiditou a naivitou. Písničky sice nejsou nijak otravné, ale pohledy do kamery otravné časem jsou a jednání hlavních hrdinů je příšerné. A ačkoliv Peca v roli ducha/anděla potěší, především závěr je zcela tragický. Pohádka tak možná na nedělní ráno, ale na poobědový čas je to už zcela nevhodné. Hudba: Otakar Olšaník(6.12.2010)

 • honajz
  **

  Zcela zbytečně natahovaná pohádka (tam, kde by stačilo, aby si to rovnou vyříkali, nebo si dali pěstí, se to roztáhne div ne na roční období a spoustu opakovaných vět), kde vrcholem amatérismu jsou oba andělé a všechna jejich zjevení, bezděky vyvolávající smích. Jinak být Vojtkem, tak do holky, která mi nevěřila, zavrhla mne a šla za lepším, už příště nejdu, protože kdoví, kdy mne zas podrazí. Měla si vzít starostova syna a byl by klid.(27.12.2015)

 • pytlik...
  ***

  Zase tak špatné to nebylo, jak sugeruje zdejší hodnocení. Pravda, Vojtek moc sympatický týpek není, ale zase Tabrea to svým zjevem vynahrazovala, takže jako dvojice vycházeli jako zcela průměrní lidé. Pohádka přinesla mnohé poučení, např. že vodníci stárnou mnohem rychleji než lidé a že je velmi důležité nedbat na matčiny rady a věnovat se karbanu, protože kdo neumí hrát karty, je bez kouzelného škapulíře zcela ztracen. Také z linguistického hlediska byl člověk obohacen, neboť slovo "plachořitka" nikdy předtím ani potom neslyšel. Ono taky není divu, páč z přísně logickýho hlediska to znamená člověka, který nerad ukazuje zadek na veřejnosti, a těch je (doufám) u nás naprostá většina. No a největší obdiv za mě sklízí autor a režisér tím, že snad poprvé v dějinách pohádek nechají hlavního hrdinu spáchat sebevraždu, byť tedy neúspěšnou (v případě Vojtka musíme zvolat "bohužel"!)(18.11.2017)

 • RadimFišer
  **

  Vzhledem k tomu, že je to pohádka pro děti, tak by bylo nemístné, abych dával odpad. Byly časy, kdy jsem si takovouto pohádku prostě užíval. Extra papundeklové kulisy, hodná holka s pořádným copánem. Bohužel však pohádka nemá co dělat v mém profesionálním hodnocení. Ještě takto zpracovaná pro děti. Pro pod 11 dobrá, pro mě nyní již ne.(20.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace