Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1982 obsadil režisér Jiří Vanýsek do hlavních rolí své autorské mikrokomedie Náledí Miroslava Donutila a Oldřicha Navrátila, snad ani netušil, že během několika let oba hlavní protagonisté vymění Brno za Prahu a stanou se z nich herecké hvězdy. Tou už v té době byla představitelka hlavní ženské role, brněnská rodačka Laďka Kozderková, která v postavě záletné paničky předvedla své herecké umění, neopakovatelný ženský šarm i smysl pro humor. V menších rolích zazářili Jiřina Třebická, Mojmír Maděrič, Lenka Kodešová a Simona Peková. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tak tohle vypadalo přesně jako jeden z mnoha bakalářských příběhů, které vznikaly pod taktovkou ČT. Určitě by se tahle malá komedie mezi nimi vyjímala. Oldřich Navrátil, hraje člověka , který se do něčeho zaplate ani neví jak a pak z toho musí vybruslit. Měl zkrátka toho škodylaka své ženě půjčit. Laďka Kozderková měla skutečně talent přímo od boha, ale zase toho tady tak moc nepředvedla. Na to bylo moc málo času. Hrála v lepších filmech. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Klasická situační komedie o nevěře. Manželka odjede, dojde bouračce a spoustě zamotaných událostí. Navrátil to všecko sice opraví a zahladí stopy, ale nakonec se vše provalí a dobře dopadne. Tento scénář je tisíckrát omletý, podstatou věci je "jak" se to stane a "co" bylo příčinou. Nepříliš vtipná, ale docela nápaditá záležitost, takže ztracený čas to vůbec nebyl...70% ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Tato krátká televizní komedie o flirtech povedených i velmi rychle zmařených hlásá hlavně jednu moudrost: ženy chtějí slyšet takovou pravdu, jakou si sami představují. Dokazuje to Oldřich Navrátil v roli manžela, který se sice svou vlastní vinou dostane do průšvihu, ale nakonec se musí své ženě přiznat z toho, co vlastně neudělal. Je to moc příjemných 50 minut strávených u příběhu plného nedorozumění, omylů a události zcela ze života. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Předchůdce Narozenin (1984) a ne tak dobrý. Tedy aspoň podle mého názoru. Navrátil je zase za joudu a Kozderková tu svou femme fatale hraje výborně, líbí se mi, jak to s manželem (Donutil) parádně koulí, ale pak to nějak přestane fungovat. Nevím, možná jsem jen celkově otrávená. Uklouzla jsem ráno po náledí... ()

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Komedie,ktera mne nedostala.Videt ji v roce 82 asi bych byl u vytrzeni,ale dnes bohuzel ne.Pan Navratil se snazil vyklouznout ze sveho prusvihu do ktereho se ritil a nakonec za pomoci priznani neceho co neudelal se mu to i podari. Pribeh se mi zdlouhave vlekl a uprimne jsem se nezasmal. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Auto, které se stane zápletkou celého příběhu, je Škoda 105. (ArthasKarfa)

Reklama

Reklama