Náledí (TV film)

Scénografie:

Luděk Škuta

Kostýmy:

Vladimír Smrčka

Tak tohle vypadalo přesně jako jeden z mnoha bakalářských příběhů, které vznikaly pod taktovkou ČT. Určitě by se tahle malá komedie mezi nimi vyjímala. Oldřich Navrátil, hraje člověka , který se do něčeho zaplate ani neví jak a pak z toho musí vybruslit. Měl zkrátka toho škodylaka své ženě půjčit. Laďka Kozderková měla skutečně talent přímo od boha, ale zase toho tady tak moc nepředvedla. Na to bylo moc málo času. Hrála v lepších filmech.(11.10.2012)

• brooklyn73

Komedie,ktera mne nedostala.Videt ji v roce 82 asi bych byl u vytrzeni,ale dnes bohuzel ne.Pan Navratil se snazil vyklouznout ze sveho prusvihu do ktereho se ritil a nakonec za pomoci priznani neceho co neudelal se mu to i podari. Pribeh se mi zdlouhave vlekl a uprimne jsem se nezasmal.(22.4.2008)

Tato krátká televizní komedie o flirtech povedených i velmi rychle zmařených hlásá hlavně jednu moudrost: ženy chtějí slyšet takovou pravdu, jakou si sami představují. Dokazuje to Oldřich Navrátil v roli manžela, který se sice svou vlastní vinou dostane do průšvihu, ale nakonec se musí své ženě přiznat z toho, co vlastně neudělal. Je to moc příjemných 50 minut strávených u příběhu plného nedorozumění, omylů a události zcela ze života.(1.6.2005)

Předchůdce Narozenin (1984) a ne tak dobrý. Tedy aspoň podle mého názoru. Navrátil je zase za joudu a Kozderková tu svou femme fatale hraje výborně, líbí se mi, jak to s manželem (Donutil) parádně koulí, ale pak to nějak přestane fungovat. Nevím, možná jsem jen celkově otrávená. Uklouzla jsem ráno po náledí...(30.1.2016)

Klasická situační komedie o nevěře. Manželka odjede, dojde bouračce a spoustě zamotaných událostí. Navrátil to všecko sice opraví a zahladí stopy, ale nakonec se vše provalí a dobře dopadne. Tento scénář je tisíckrát omletý, podstatou věci je "jak" se to stane a "co" bylo příčinou. Nepříliš vtipná, ale docela nápaditá záležitost, takže ztracený čas to vůbec nebyl...70%(1.12.2013)

• - Dvě malé děti, jejichž otce ztvárnil Oldřich Navrátil, jsou sourozenci i ve skutečnosti. (xrubesd)

• - Komedie se natáčela v Brně. Nepřehlédnutelné jsou především věžáky na ulici Šumavská a jejich okolí. (bo.rec)

• - Film má volné pokračování - Narozeniny (1984). (baxz)