Na prahu noci (TV film)

In from the Night

USA, 2006, 97 min

• SexyAjinka

Tak velmi odfláknutý film jsem už dlouho neviděla. Začalo to zajímavě, sice už od začátku byla známá zápletka, ale zkusila jsem tomu dát šanci.. jenže potom to ztrácelo víc a víc smysl a přitažlivost. Nebylo to ukončené, nemělo to hlavní děj.. Myšlenka života dospívajícího mladíka po té, co v dětství prožil násilí a psychické týrání je velmi zajímavá. Ale chtělo by to umět vytvořit propracované psychologické dílo, kde nahlédneme hrůzostrašným kukátkem do duše tohoto dítěte. Ale tohle nebyl ani jen slabý odvar toho, o čem mluvím. Velké zklamání. I když jsem od tohoto filmu něco podobného očekávala.(25.5.2011)

Uhlazenější podání problémového příběhu. Nebesky trpělivá, pozorná, vlídná, soucitná, inteligentní, bezdětná (tj. naprosto ideální) teta pomáhá 16-letému synovci s posttraumatickým stresovým syndromem (život s psychicky narušenými rodiči) najit sebe. A aby to nebyl beznadějný případ, autoři nadělili synovci nejen citlivou a vděčnou duši, ale i počítačovou (zřejmě vrozenou) genialitu. Realita je drsnější, nevylučuje však lepší či šťastnější kombinace. Vše je možné ... jen asi kromě toho, co chceme nejvíce. Kdo ale ví, co ve skutečnosti chceme, jak trefně postřehli Strugačtí v Pikniku u cesty. Ale to jsem již odbočila ... "Myslel jsem si, že to je experiment, že mi dali do hlavy čip a sledují, kolik toho člověk snese." Tak tohle se mi líbilo nejvíce - občas totiž člověk má pocit, že život na Zemi je experiment, který zkoumá, co vše život unese a lidská psychika také. Duše zřejmě unese vše, vždyť je údajně nezničitelná. Co to ale vůbec je - ta duše?(25.5.2011)

• NiaWolf

Film by se spíše měl jmenovat: Na prahu sledovanosti..(26.5.2010)