Reklama

Reklama

The Scapegoat

Trailer

Obsahy(1)

Anglický učitel francouzštiny John Barratt (Alec Guinness) tráví svou dovolenou ve Francii. Osamělý starý mládenec žije nepříliš vzrušujícím životem a frustruje ho marnost a prázdnota vlastního života. Tehdy zasáhne neuvěřitelná náhoda a John se proti své vůli ocitá v situaci, o které tolik snil, ale která najednou s sebou přináší zodpovědnost za osudy několika nešťastných lidí. (ilclassico)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (2)

Flego 

všechny recenze uživatele

Snímok podľa knihy Daphne Du Maurier klame telom. Vyzerá to na mysteriózny thriller, možno noir a sprvu sa to tak javí, dej však plynule prejde k dráme o životných hodnotách. Alec Guinness predvádza stabilný výkon. Druhý komentár. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Záhadný příběh podle knihy Daphne Du Maurier: Nevyzpytatelná náhoda svede jednoho večera dohromady dva muže, kteří jsou si podobní jako vejce vejci. První z nich je hlava zámožné rodiny, druhý je sám jako kůl v plotě a zatím netuší, že život toho prvního brzy nedobrovolně převezme. Byla chyba podívat se před filmem na dobový trailer, protože se ukázalo, že je silně zavádějící. S velikou pompou ukazuje záběry Aleca Guinnesse v obou rolích a budí nesprávný dojem, že se děj bude točit vesměs kolem jejich interakce. Ve skutečnosti první, záhadnější Guinness záhy nadlouho zmizí a o tom, co byl zač, se dozvídáme převážně z jednání jeho rodiny a personálu s druhým Guinnessem, který je za prvního považován. Bette Davis, jen o 6 let starší než Alec, hraje matku toho prvního, zakyslou starou hraběnku s jedním pikantním tajemstvím. Jako obvykle jde o zajímavou charakterizaci velké herečky, ale expresivní herectví Davisové mi v tomto případě úplně nesedí k jinak střízlivému ladění filmu. Vražedná zápletka, exponovaná v traileru za pomoci dramatické hudby, není dominantní; The Scapegoat je docela poklidné drama o relativitě životních hodnot a výši jejich ceny. Možná, že až budu mít někdy rozjímavější náladu, dám mu druhou šanci. Momentálně to nevidím na víc než 60% ()

Reklama

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen podle stejnojmenného románu, který v roce 1957 napsala anglická spisovatelka Daphne Du Maurier a který vyšel také v českém a slovenském překladu. (ilclassico)

Reklama

Reklama