Zrozen k boji

• Česko Zrozeni k boji (více)

Nový film od režiséra "ONG BAK". - Diew je nasazený policejní agent a v jeho oboru se mu jen málokdo dokáže vyrovnat. Když jeho přítel a učitel přijde při jednom přepadení o život, cítí, že potřebuje trochu oddechu. Rozhodne se, že odcestuje se svou sestrou Nui na venkov.Dívka je mistryní v teak wondu a vezme s sebou i několik svých spoluhráčů. Vše vypadá ideálně k příjemnému odpočinku a sportování až do chvíle, kdy se tu objeví nemilosrdný drogový baron, vezme celou skupinu do rukojmí a rajská krajina se rázem promění v peklo. Zanedlouho vyjdou najevo hrozivé plány zločinců. Hrstka sportovců se pod vedením Diewa rozhodne, že se postaví na odpor ničivým útočníkům a pomocí svých zvláštních schopností nad nimi zvítězí.. (oficiální text distributora)

bararich8

3 hvězdy už jenom za ty šílenosti co tam předvádějí a za scény z natáčení na konci - což mě mimochodem utvrdilo v tom, že Thajci jsou opravdu blázni (v dobrém slova smyslu). Dostal jsem to, co jsem očekával. ()

Candyman

4* . 4* proto, ze jsem asi cekal vic bojovych scen, kterych tam moc nebylo. S Onk-Bakem se to neda srovnavat. Kdyby se tam min strilelo a vic bojovalo, tak by to byla pecka. herecke vykony byly taky tak nejak shitove, ale vsechno to zachranujou opravdu silene kaskaderske kousky, ktere jsem si musel pretacet a divat se na ne nekolikrat za sebou. Postavte ty herce pred Phanoma (Tonyho) z Onk-Baku :) a posudte jejich vykony. Phanom by je vymlatil do jednoho :) Takze pro me to mlaticka nebyla, ale strilecka. ()

Jenislávek

tady asi vubec nende o příběh, takže bez zdlóhavy omáčky, která ale naštěstí nikdy netrvala nijak extrémě dlóho, to bylo docela zajimavy pokókání ()

Tamten

Čistě akční řežba s velmi jednoduchým (ovšem pro tento film zcela postačujícím) dějem. Problém je, že ona řežba je mizerná. Z jedné strany se jedná o střílení nijak se nebránících vesničanů (v tomto ohledu je to OK), z druhé strany jde o zabíjení stylem "umím nějakou věc nesouvisející s bojem a pomocí ní zlikviduji profesionálního zabijáka". Kdyby to byl jeden dva případy pro pobavení, tak nemám nic proti, ale když je na tom založen celý film, je to na prd. Navíc i těch pár okamžiků, kdy jde skutečně o souboj bojové umění proti bojovému umění, je uděláno mizerně, bez rozumné choreografie a většinou jde o to použít nějaký zcela nesmyslný kop v místě, kde se naprosto nehodí. ()

LukeSharp

Nakonec hodně upocené 3*. A to hlavně proto,že ty debilní zpomalovačky narvané do každého,i když v 98% naprosto nevhodného záběru,mě už skutečně serou. Viděl jsem to v Ong-bakovi a super.Viděl jsem to v Tom yum goongovi a celkem ušlo. Pak jsem to viděl ve sračce jménem Dynamite Warrior a když se mi po 10 minutách udělalo blbě tak jsem začal mít alergii na slow-downy. No a tady jich je opět až přespříliš takže jednoznačné mínus. Další grcací orgie přišly v momentě kdy se vesničani pustili holýma rukama do po zuby ozbrojené armády. V tom kroužku rukojmích jich rozhodně nesedělo tolik kolik jich následně chcíplo,ale aby rozsekali stopadesát vojáků tak bych to bral.Ale jakmile na scému vtrhli ti sportovci a začli teroristy s kalachama likvidovat pomocí kopnutého manga(případně sestřelení míčem na 200 metrů) to už bylo i na mě moc. To vše samozřejmě spojeno do ''efektních'' zpomalovaček. Co je naopak plusem filmu to jsou akční scény(kterých je i na akční film hodně moc),na které se i přes veškerou tu blbost celkem dobře dívá.A hlavně můj naprosty obdiv před kaskadérama.U toho nejjednoduššího kousky já bych se rozsekal na sračky a to je druhé plus. Celkově je to průměrný film,který neurazí,ale prosíííííím at jdou tvůrci už konečně do prdele s tou jejich oblíbenou zpomalovací finesou.50% ()

milanhanic

Docela dobrý film. Přehnané je to tak, až je to nesmyslné. Film, kde děti, starci a to i lidi s jednou nohou se umí rvát jako lvi. Každý tam ovládá bojová umění a ty scény jak on kopne do míče a sundá chlapa ve věži a tak... To je jako co? Až na tyhle nesmyslné scény, kdy film působí hlavně jako komedie, je to dobrý film. Akční scény ale i přesto jsou dobrý a ty kousky tam taky. Jen pár scén bych vážně vidět znovu nemusel. Celá vesnice ve strachu a pak se během hymny naučí bojová umění a rvát se jak zběsilí? To už bylo trochu moc. Místo vesnice měli dát Shaolin nebo tak něco. Jednoznačně za tři. ()

Vykuk

* za tu malou holčičku:) jinak táhlá, nudná kravina s šílenou bojovou choreografií a o nějakém Ongbaku nemůže být ani řeč. Ztráta času. ()

ali-n

O pátose sa asi baviť nebudem. Potvrdilo sa takmer všetko, čo som si o tomto filme od ostatných prečítal, i keď sa názory mierne líšia. Skutočne tu niektoré výjavy prekročili hranicu únosnosti, ale ani ja som sa na tento film nezačal pozerať kvôli očakávaniu bravúrnej pointy a dokonalého scenára. Ibaže ani tej bojovej akcie tam nebolo toľko, koľko som očakával. Nápad so športovcami nie je zlý, gymnasti, rugbista, futbalista .. ale vlajkonosič?? :-)) Zrejme by som sa fakt pri takomto druhu filmov nemal týmito vecami zaoberať, ale tentokrát mi to kazilo dojem. MOJE NAJ - Kaskadéri. Tak títo chlapci tu udržali tretiu hviezdičku. Prvá väčšia akcia na kamiónoch sa hemžila neskutočnými pádmi, za ktoré by som rozdával kaskadérske Oskary .. možno sa na ne raz dostane. ... A klobúk dole za kop do hlavy z barly. Fu! ()

Sharlis

V porovnaní o dosť slabšie ako ktorýkoľvek Ong Bak. Veľmi plytký dej, same klišé. A hlavne veľmi nevýrazný hlavný hrdina, ktorý sa v bojoch takmer neobjavuje (s výnimkou konca ofc). Boje a kaskadéri na výbornú, ale tie sú neustále prerušované prestrelkami, ktoré moc nebavia. U mňa sklamanie. ()

HKstars

Panna Rittikrai je spoluautorem scénáře k Ong-Baku a také spoluautorem choreografie snímku, který v roce 2003 zahýbal fanoušky bojových umění. I když se jejich pozornost nesportovně zaměřuje jen na hvězdu snímku - Tonyho Jaa, který momentálně natáčí v Austrálii, Rittikrai mezitím debutoval filmem Born to Fight a první ukázky naznačovaly, že po kaskadérské a akční stránce to bude přinejmenším stejné maso. A to jsme si nemohli nechat ujít. Born to Fight je mnohem ambicióznější než Ong-Bak, minimálně co se týče dějové stránky - v první sekvenci, kde hlavní hrdina, policista, dopadne známého teroristu a překupníka zbraní vybuchne víc věcí než v celém Ong-Baku dohromady a kaskadéři vám opět předvedou, že nemají pud sebezáchovy. Pak se ale něco porouchá a začne vycházet najevo, že Rittikrai je možná vynikající choreograf, ale hodně slabý režisér a scenárista. I Ong-Bak měl slabý děj, ale tady už nejde o duchovní cestu jednoho vesničana - Rittikrai posílá do jedné malé vesničky partu atletů, aby tu rozdali humanitární pomoc, média to zajisté ocení. Sžití s vesničany (dělíme na roztomilé stařečky a roztomilé holčičky ;) probíhá podle plánu až do chvíle, kdy přijede banda teroristů a vyvraždí dvě třetiny vesnice (to aby se tam nepletlo příliš mnoho postav). Jejich plán je jednoduchý - vyhodit do vzduchu kus města a nechat si pár raket do zálohy, aby mohli výměnou požadovat propuštění svého vůdce, právě toho parchanta, kterého hlavní hrdina na začátku zatknul. Rittikrai zřejmě hodně koukal na hollywoodské akční filmy, ale hodně při tom přetáče - je tu vidět spousta inspirací (hrdinovo dilema pramenící ze smrti kolegy), které však nejsou dotažené do konce, popř. je zahání do rohu hromada patosu. Zpomalené záběry na staříky a děti jsou tu v nebezpečně vysoké míře a když se hrdinové vzbouří, přičemž impulzem je národní hymna, začnete hledat prášky na uklidnění. Born to Fight je zkrátka béčko jako hrom, problém je, že je to béčko s ambicemi. V Ong-Baku chatrnost příběhu víc než dost vynahrazovaly občasný humor a rychlé tempo. Tady nenajdete ani jedno, s tempem má snímek zdaleka největší potíže a tak ho lze poněkud snadno dělit podle tří hlavních akčních scén - úvodní honička s kamióny, přepad vesnice, finále snímku. Všechno to kolem je sice v rámci možností slušně natočená, ale veskrze nekoukatelná vata, která drží pohromadě s jistotou nedbale postaveného domečku s karet. Ale neházejte loket do žita, pořád ještě tu máme tři akční scény. Využítí atletů sice zní lákavěji na papíře než v reálu (když dojde na bojovou aplikaci gymnastiky a fotbalu, není to až na gag z Shaolin Soccera žádný velký zázrak), ale pořád je tu hlavní hrdina a jeho Muay Thai. Nebudu se pouštět do debat o tom jestli je lepší Tony nebo tenhle "nový Tony", protože Tony je prostě lepší a navíc v Ong-Baku používá mnohem pestřejší škálu pohybů. Ong-Bak je totiž o bojovém umění, Born to Fight je o teroristech, kteří dostanou nakládačku. Akce je tu mnohem míň, té bojové pak takřka stopové množství. Ale stačí to - zpomalené záběry neuvěřitelných úderů a BRUTÁLNÍ kaskadérské kousky vás donutí pookřát, i když budete z děje mírně řečeno konsternování. Úvod s kamiony a prakticky jakákoliv scéna z filmu, ve které je náš hrdina v bojovém módu, stojí za to. Jen škoda, že podíl akčních scén je tak malý - bitka s hoříčími klacky je krátká a finální duel by si taky zasloužil víc prostoru. Zřejmě je to dáno i tím, že Rittikraiovi mezi režírováním nezbylo tolik času na choreografii samotné akce - i kdyby se kaskadéři umlátili k smrti, Born to Fight nikdy nedosáhne takového úspěchu a atmosféry jako Ong-Bak. Roztříštění divákovy pozornosti mezi víc (nevýrazných) hrdinů je letenka do pekla, stejně jako obalení příběhu patosem (v ničem jiném to obaleno není... ten děj je trestuhodně primitivní). Z téhle konstelace Rittikraie nemůže vytáhnout jeho čarodějnická choreografie - jeho hrdinům divák nefandí tolik jako Tonymu a dovolím si tvrdit, že Born to Fight se vší tou velkolepou výpravou (neplatí zdaleka ve všem, třeba digitální výbuch metropole je... strašný) přesto technicky na Ong-Bak poněkud ztrácí. Je fajn, že Born to Fight vzniknul. To je bez diskuze - už jen kvůli akčním scénám by ho měl vidět každý, při druhém zhlédnutí ale budu osobně hodně přetáčet. ;) Když si ukousnete příliš velké sousto, zákonitě se musíte zakuckat. A přesně to se stalo. Testovaný subjekt se sice neudusil, ale doporučujeme přistupovat k němu s obezřetností. 50% () (méně) (více)

Jardys88

úžasné kaskedérské kousky a vcelku povedené hudba....nejvíc jsem trnul když padal kaskadér mezi těmi dvěma náklaďáky a jen tak tak že nespadl hlavou mezi kola...za podívání to určitě stojí.... ()

montel

Nemilosrdný drogový baron přepadne jednu malou thajskou vesničku, kde právě probíhají různé sportovní soutěže a polovinu vesnice vystřílí. Žádá propuštění generála Janga, který byl nedávno zadržen tajným agentem Diewem. Pokud mu vláda nevyhoví, začne zabíjet další rukojmí. Mezi nimi je i Diew a jeho sestra,mistryně v teakwondu. Společně se zbytkem vesnice se postaví únoscům na odpor...Šílená akční podívaná, která ale postrádá trochu logiky. Hlavní hrdina se podobá Tonymu Jaa,jenže bohužel nemá žádné charisma. To ale nemá v tomto akčňáku nikdo. Takže pokud vypnete mozek a chcete se bavit u pořádné adrenalinové jízdy,je to jasná volba. Já nevypnul a Zrozeni k boji přišli o hvězdičku navíc. 60% ()

KiJi

I sportovní disciplíny lze užít k boji. To nám na konci předvedou různí borci. Je to scénika jak prase, v reálu neskutečný a příběh hovadina, ale nad tou choreografií bojových scén, na ty nápady tvůrců zaplesá nejedno srdce fanoušků martial arts. Ale na Tonyho Jaa to nemá.... ()

chosan

Nu už jsem viděl i lepší i horší filmy ale u tohohle mě snižuje hodnocení to že jsem u něj usnul takže to není vlastně film nic moc každopádně nezaslouží si víc než 45%. ()