Zrozen k boji

• Česko Zrozeni k boji (více)

Nový film od režiséra "ONG BAK". - Diew je nasazený policejní agent a v jeho oboru se mu jen málokdo dokáže vyrovnat. Když jeho přítel a učitel přijde při jednom přepadení o život, cítí, že potřebuje trochu oddechu. Rozhodne se, že odcestuje se svou sestrou Nui na venkov.Dívka je mistryní v teak wondu a vezme s sebou i několik svých spoluhráčů. Vše vypadá ideálně k příjemnému odpočinku a sportování až do chvíle, kdy se tu objeví nemilosrdný drogový baron, vezme celou skupinu do rukojmí a rajská krajina se rázem promění v peklo. Zanedlouho vyjdou najevo hrozivé plány zločinců. Hrstka sportovců se pod vedením Diewa rozhodne, že se postaví na odpor ničivým útočníkům a pomocí svých zvláštních schopností nad nimi zvítězí.. (oficiální text distributora)

Ouwen

Naprostá sračka. Je fakt, že se tu najde několik hezkých momentů a pozitiv, nějaký ten přemet, či hlavní záporná postava je fajn, ale zbytek je amatérský hovno, které má hlavního hrdinu a ten nikdy nemine svůj cíl, kam přijde, vystřelí a cápek je tuhý, ale když oni po něm střílejí, tak někam do prdele. Navíc tu je tolik bizarností, viz kop do fotbalového míče, či další tuna sraček. 1/10 ()

corpsy

Kašlať na nudný príbeh a zamerať sa na dokonalé a neuveriteľné akčné sekvencie, pre ktoré sú všetky 3 *, ktoré som udelil. ()

kikuka

V Barme robil poriadky John R., na severných hraniciach Thajska Po Deaw. V zásade až bizarný mix všetkomožných "inšpirácii" v rámci motívov, plánov a riešení akčných sekvencií, miestami strihané až po hranicu bolastivého výkriku "Dieter Bohlen, moje oči!" Štvorhviezdičkové hodnotenie v tomto prípade neindikuje "klasické" (či už "hladké" alebo "subverzívne") kvality filmového diela, ale svojím spôsobom je odmenou za šialenstvo a vervu, s akou sa v zásade všetci zúčastnení do filmovania pustili. Fakt je len škoda, že sa samotná akcia v podobe osobných súbojov ocitla v stave neuveriteľnej rozdrobenosti jednak v priestore dediny, ale i filmu, čím sa stáva akousi causou sui. Ako, nevadí mi to, je pekne navymýšľaná vrátane "prípravy" v úvode filmu (resp. pri zoznamovacej scéne v dedine). ()

Vojcl

Milé překvapení!! Po Ong-baku další výborná akční pecka z dílny Panny Rittikraie a Prachyi Pinkaewa. Scénář je sice opět trochu přitažený za vlasy, ale o to tu vůbec nejde. Akční scény jsou natočeny s milimetrovou přesností a nedají vám ani na chvíli vydechnout. Ani se mi nechce věřit,že něco takového natočily v Thajsku s pravděpodobně daleko menším rozpočtem než za jaký se běžně natáčejí akční filmy na západě. Na rozdíl od Ong.baku či Tom Yum Goong se nejedná jen o přehlídku bojových umění (i když ani těch kopanců není málo), ale dočkáme se i dost střílení a výbuchů, brutalitou se tu rozhodně nešetří!!! Dan Chuppong tu není tak výrazný jako Tony Jaa ve svých filmech, ale není rozhodně o nic horší bojovník a jako hlavní hrdina je fajn! Born to Fight rozhodně doporučuji všem milovníkům poctivé kaskadérské práce a pro fanoušky Ong-baku a thajského boxu naprostá povinnost! ()

kinderman

Nadupaná patnáctiminutová expozice zaujala, sportovci s charitativními sklony nechtěně pobavili a závěr (s pateticky zpívanou hymnou a máváním fanglí), v němž gymnasti spolu s fotbalisty ukážou v neuvěřitelně natahované akci těm zlým, zač je toho loket, místy upřímně rozesmál. Dílo korunuje ten jednonohý mrzák, který si s gustem zakope (do míče i do hlavy protivníka). ()

kapsomut

Kaskadérský kousky fakt skvělý /hlavně na začátku/ ... jinak těžkej přůměr, kterej mě přestává bavit, ale i tak 75% ()

Chen

V Thajsku si se scénářem k akčním filmům moc často hlavu nelámají. Za to si lámají všechny možné kosti během kaskadérských výkonů. Kerd ma lui je dost brutální, dost patetický, dost divoký akční film, který dokazuje, že nejen Tony Jaa se umí ohánět. ()

TomikZlesa

Tak tomuhle dílku se snad ani nedá říkat film, beru to spíš jako ukázku gymnastických a bojových dovedností. Snad jěště 50x pitomější příbeh nez Ong Bak a Tom Yum gum, který dělá začátek téměř nekoukatelný, v půlce dojde k jakémusi brutálnímu zvratu a zaciname byt svědky naprosto nevěřitelných chvatů, kopů, výskoku a prostě všeho, co normalní smrtelník nedokáže, na konec filmu je přidán bonus v podobe tvorby specialních efektů a kaskaderských kousků, při kterých me opravdu mrazilo. Člověka až zaráží jak obtížné a nebezpecné je natočit takovou "blbinu"....Proč tedy tak vysoké hodnocení ??? z respektu. ()

BUD-SFIS

Bohuzel nemuzu hodnotit jinak, naproti Ong-Bak trosku slabsi sice ne o moc ale o trosku ano. Jinac klobouk dolu pred kaskaderskymi kousky. Nevim proc to ti lidi delali nebo mozna dostali zaplacene do konce zivota. Dej ani dialogy nic zavratneho, nebo spis nic ale zase dobra rezba. ()

Vecko99

Skupina sportovců veze do jedné vesnice balíčky s pomocí a jeden shodou okolností j v této skupině i policista Diew, který nakonec strhne vesnici aby bojovala proti skupině teroristů, kteří je přepadnou. Rittikrai si tentokrát ještě víc ulítával na zpomalených a opakovaných záběrů, takže jich je zde mnohem víc než v Ong Bak. To samé platí o kaskadérských a sportovních kouscích, což z filmu dělá jeden dlouhý souboj, který je chvilkami i vtipný když vidíte kdo všechno v Thajsku ovládá bojové umění. **** ()

Brain-D

Dějově je to strašná sračka, takže nebudete potřebovat ani titulky. Ale co po bojové a kreativní stránce je to hrozný maso. Škoda že tu nehral Tonny Jaa bylo by to daleko lepší... ()

BuryGol

Dostal jsem zhruba tolik, kolik jsem čekal. Thajsko si vzalo něco z Bloody Sunday (aneb střílení civilistů povoleno) a klasický asijský Muay-Thai nakládárny. Dan Chupong by moh v klidu konkurovat Tonymu Jaa, atmosféra filmu byla výborná, leč snaha o superakčnost s výbuchama, náhodama a kolikrát nepochopitelnejma věcma (někdy až úsměvnejma) mi nedovolí dát víc jak tři hvězdy. Na večerní oddechnutí to bylo akorát. A kdo by to byl řek, že bojovat ve stylu fotbalu, atletiky nebo toho divnýho asijskýho nohejbalu (název jsem zapomněl) dokáže přemoct samopal? ()

TERRORDROME

Panna Rittikray je režisérom zrejme najstupídnejších akčných filmov pod slnkom, oproti ktorým by mohli aj výtvory Seagala, Snipesa, Lundgrena či Van Damma dostať oscara za scenár. Banda thajských športovcov tu ide robiť nejakú charitatívnu akciu do chudobnej dediny. Tá je napadnutá teroristami ktorý neváhajú zabiť kohokoľvek a hrozia že ak nebudú splnené ich požiadavky vyhodia atómovkou do vzduchu Bangkok. Športovci a dedinčania si však zaspievajú Thajskú hymnu a takto posilnený sa začnú rubať s militantnými mamrdmi až rozmlátia celú dedinu na triesky. Futbalista kope do nepriateľov všetko čo je guľaté, gymnastka zasa bojuje na bradlách, jednonohý chlap dáva kopačky do hlavy o barle a podkurovať hajzlom dokáže aj starý dedko či malé dievčatko ktoré zmláti svalnatého chlapa. Celý film nie je nič iné ako prehliadka naozaj šialených kaskadérskych kúskov a roztodivných bojových techník zasadených do deja za ktorý by sa hanbil aj priemerný pornofilm. Mne osobne to nejak nevadilo, bavil som sa. Všetci prítomný sú v plnom nasadení, ochotný nechať sa rámci efektonosti rozlámať na kusy a vypľuť vnútornosti. Hlavný hrdina Dan Chuppong nijako nezaostáva za Tonym Jaa a neváha to v plnej rýchlosti čelne napáliť na motorke do nákladiaku a následne byť vymrštený ponad neho. Je to strašná sprostosť ale človek jednoducho musí pozerať s otvorenou hubou. ()

system

Srovnani s Ong-Bakem se primo nabizi, nejen kvuli zeme vzniku a hercu kteri v obou filmech vystupuji, ale hlavne a podotykam HLAVNE kvuli tomu, ze akce je stejne bombasticka, nabusena, svizna, ohromujici a kaskaderi jsou naprosti sebevrazi mozna jeste vice nez v Ong-Baku. O pribehu se tady neda moc mluvit, hraje tu spis takove druhe housle pred vytribenou akci plnou spomalovacek, ale v ong-baku tomu nebylo jinak ze?:-). Proto me az prekvapuje tak male hodnoceni. Jste-li fanouskem bojovych filmu, mate obcas radi akci u ktere nemusite premyslet, je Born To Fight pro vas tim pravym. ()

Všežrout

Ve chvíli, kdy dozní thajská hymna a vesničané se v zápalu plamenného patriotismu vrhnou na ozbrojence, se z filmu stává opravdu slušná haluz. Likvidace protivníků pomocí fotbalových a gymnastických prvků je ještě celkem v normě, ale když se do boje pustily i děti, důchodci a jednonohý invalida, to už jsem málem spadnul ze židle :D ()

drankeryth

Hmmm, tento film mi skor pripomenul nejaku akcnu hru, kde len ide co najviac povrazdit nepriatelov. Tu najviac exceluju sportovci, ktori prisli do jedneho zapadakova, kde rozdavaju dary pre chudobnych ludi. Dedinu napadli nejaki vojaci, ktorym nerobilo problemy zabit nevinnych ludi. Aj ked mam rad filmy kde sa striela, tak tento film sa mi po case troska znudil, pretoze mi to pripadalo akoby to stale iste prebiehalo dookola. Vo filme bolo dost komicke to dieta ktore zautocilo na jedneho chlapa a ten jednonohy chlapik nemal chybu ako bojoval s nepriatelmi:) ()