poster

90 dní bez sexu (TV film)

 • Německo

  Scharf wie Chili

 • Slovensko

  Ostrí ako chili

Komedie

Německo, 2005, 95 min

 • werus
  ***

  Noo... na to, že Německo nebývá zrovna producentem kvalitních filmů nebo kasovních trháků, tak tohle není takový průšvih. Parta lidí se rozhodne z pocitu závislosti na sexu držet "sexuální půst" na 90 dní, chodí společně na skupinové terapie a testují se, jestli podlehnou či ne. Jak postupuje čas, zvyšuje se i nedočkavost a vzájemná náklonnost (čirou náhodou jsou na terapii 3 dámy a 3 pánové). Nic ale není (a to u žádných, ani německých romantických komedií) jen tak. Doporučuju do tohoto filmu jít s jasným (ne)očekáváním. Očekávejte romantiku, občas nějakou úsměvnou scénu. Neočekávejte: neočekávatelné dějové zvraty, kvalitní scénář, myšlenku a neočekávejte film ve stylu Prciček (tohle zdaleka neni tak sprostý - a tím pro někoho zdaleka ne tak zábavný) ani ve stylu Holky to chtěj taky (zas tak stupidní a trapný to snad taky neni :) ). Tento německý počin je vyloženě oddychový, spíše podprůměrný, ale já se rozhodla dát tři hvězdičky - ten hlavní hrdina (a to nejsou němčouři ani trochu můj typ) byl celkem dobrej :)) ...(20.5.2008)

 • Cortesz
  **

  Nato, že jde o německej film, kterej vždycky trpěl na špatné herce, okopírovaný děj už i tak špatných amerických filmů z tohodle tento film vyšel ještě dobře. Samozřejmě jde o film jehož děj je taktéž okopírován z několika amerických komedií například 40 dnů a 40 nocí + dalších podobných komedií, ale tahle se mi jevila taková normální, spíše romantická než fekální, ve které teče proudem vše co člověk může vylučovat. Navíc celkem hezká hlavní představitelka a fešák v hlavní roli ( zbytek byli odporní typičtí němci) a ještě k tomu celkem solidní soundtrack poskládán sice ze samých slaďáků, ale za to těch lepších slaďáků. Ale opět němci nenatočili nic převratného, ale spíše něco co jsme už všichni někde viděli.(20.5.2008)

 • Oxymoron
  **

  Němci mají jednu úžasnou vlastnost - kdejaký úspěšný nápad, který se ve světě filmu objeví, okamžitě chytnou a předělají podle svého. Horší je ovšem to, že vždycky se z toho stane neskutečná kravina o třídu (ne, o celou školu) horší než původní dílo. To jsou němky tak neskutečně nadržené, že musí hlavní hrdina chodit po ulicích skoro třičtvrtě filmu nahoře bez? A je úplně jedno, jestli je ve městě, na svatbě nebo kdovíkde. Tohle se prostě nepovedlo a doufejme, že se Německo vrhne na nějaký jiný žánr, než jsou kopírované americké komedie. PS: Češi mají jednu úžasnou vlastnost - kdejakou blbou německou komedii přejmenují do češtiny tak hrozně, že je ještě blbější.(24.5.2008)

 • Rodriguez
  ****

  Na německou komedii s trochou romantiky je to výborně zpracované. Ohromně jsem se pobavil, což se třeba nedá říct o Holky a kluci to taky chtěj. Zajímavá terapie, kterou stejně nikdo nakonec nezvládne a každý podlehne pokušení někoho svést. Velice vydařená scéna jak přefikne hl.hrdina bratrovu nevěstu těsně před svatebním obřadem. :-D(23.5.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Dám si pozor, abych do obřadu nenarazila na jiného muže." Tak tohle pravidlo 6 by patrně většina nevěst ve svůj velký den dodržela, ale Esther si ještě před obřadem stihla zaskotačit s ženichovým bratrem. Ta fajn, zápletka je na světě a světe div se, když mají krásní lidé rádi sex, tak jsou nemocní. A když jsou nemocní, tak se musí léčit. Tedy já o tom moc nevím, ale kdyby dívky skákaly za mým úsměvem samy do postele, tak bych uvažoval o spoustě věcí, ale léčení by to nebylo. Tady se však léčí 90-ti denním půstem a to nemůže fungovat ani v německé romantické komedii. Taky to nefunguje, ale párkrát jsem se zasmál, za což může zejména báječně tupý a nadržený fotbalista Carlos.(15.8.2016)