90 dní bez sexu (TV film)

• Německo

Scharf wie Chili

Ostrí ako chili

Komedie

Německo, 2005, 95 min

Noo... na to, že Německo nebývá zrovna producentem kvalitních filmů nebo kasovních trháků, tak tohle není takový průšvih. Parta lidí se rozhodne z pocitu závislosti na sexu držet "sexuální půst" na 90 dní, chodí společně na skupinové terapie a testují se, jestli podlehnou či ne. Jak postupuje čas, zvyšuje se i nedočkavost a vzájemná náklonnost (čirou náhodou jsou na terapii 3 dámy a 3 pánové). Nic ale není (a to u žádných, ani německých romantických komedií) jen tak. Doporučuju do tohoto filmu jít s jasným (ne)očekáváním. Očekávejte romantiku, občas nějakou úsměvnou scénu. Neočekávejte: neočekávatelné dějové zvraty, kvalitní scénář, myšlenku a neočekávejte film ve stylu Prciček (tohle zdaleka neni tak sprostý - a tím pro někoho zdaleka ne tak zábavný) ani ve stylu Holky to chtěj taky (zas tak stupidní a trapný to snad taky neni :) ). Tento německý počin je vyloženě oddychový, spíše podprůměrný, ale já se rozhodla dát tři hvězdičky - ten hlavní hrdina (a to nejsou němčouři ani trochu můj typ) byl celkem dobrej :)) ...(20.5.2008)

• Cortesz

Nato, že jde o německej film, kterej vždycky trpěl na špatné herce, okopírovaný děj už i tak špatných amerických filmů z tohodle tento film vyšel ještě dobře. Samozřejmě jde o film jehož děj je taktéž okopírován z několika amerických komedií například 40 dnů a 40 nocí + dalších podobných komedií, ale tahle se mi jevila taková normální, spíše romantická než fekální, ve které teče proudem vše co člověk může vylučovat. Navíc celkem hezká hlavní představitelka a fešák v hlavní roli ( zbytek byli odporní typičtí němci) a ještě k tomu celkem solidní soundtrack poskládán sice ze samých slaďáků, ale za to těch lepších slaďáků. Ale opět němci nenatočili nic převratného, ale spíše něco co jsme už všichni někde viděli.(20.5.2008)

• Oxymoron

Němci mají jednu úžasnou vlastnost - kdejaký úspěšný nápad, který se ve světě filmu objeví, okamžitě chytnou a předělají podle svého. Horší je ovšem to, že vždycky se z toho stane neskutečná kravina o třídu (ne, o celou školu) horší než původní dílo. To jsou němky tak neskutečně nadržené, že musí hlavní hrdina chodit po ulicích skoro třičtvrtě filmu nahoře bez? A je úplně jedno, jestli je ve městě, na svatbě nebo kdovíkde. Tohle se prostě nepovedlo a doufejme, že se Německo vrhne na nějaký jiný žánr, než jsou kopírované americké komedie. PS: Češi mají jednu úžasnou vlastnost - kdejakou blbou německou komedii přejmenují do češtiny tak hrozně, že je ještě blbější.(24.5.2008)

Na německou komedii s trochou romantiky je to výborně zpracované. Ohromně jsem se pobavil, což se třeba nedá říct o Holky a kluci to taky chtěj. Zajímavá terapie, kterou stejně nikdo nakonec nezvládne a každý podlehne pokušení někoho svést. Velice vydařená scéna jak přefikne hl.hrdina bratrovu nevěstu těsně před svatebním obřadem. :-D(23.5.2008)

• Jara.Cimrman.jr

"Dám si pozor, abych do obřadu nenarazila na jiného muže." Tak tohle pravidlo 6 by patrně většina nevěst ve svůj velký den dodržela, ale Esther si ještě před obřadem stihla zaskotačit s ženichovým bratrem. Ta fajn, zápletka je na světě a světe div se, když mají krásní lidé rádi sex, tak jsou nemocní. A když jsou nemocní, tak se musí léčit. Tedy já o tom moc nevím, ale kdyby dívky skákaly za mým úsměvem samy do postele, tak bych uvažoval o spoustě věcí, ale léčení by to nebylo. Tady se však léčí 90-ti denním půstem a to nemůže fungovat ani v německé romantické komedii. Taky to nefunguje, ale párkrát jsem se zasmál, za což může zejména báječně tupý a nadržený fotbalista Carlos.(15.8.2016)