Chlapec a jeho pes

Scott Conrad

Scénografie:

Ray Boyle
  • dopitak

Postapokalyptické věci můžu, ale tohle teda ne. Je to tmavé, je to nesmyslné a jako vrchol všeho to má odfláknutý dabing z Barrandova, kdy menší postavy promlouvají anglicky a přesto je nedbale nalípnutý dabing (těch několika málo herců, co nadabovali xkrát tolik postav), a štěky pro jistotu nenadabovali vůbec. Jediný mluvící pes, který má u mě šanci, byl Falco. Překvapivě vysoké hodnocení místních strejdů.(5.1.2014)

• Vampireman

Formálně dosti antipostapo, obsahově o tom, kterak atomový hřib poníží lidskou existenci pod zvířecí úroveň a zanechá jí pouze rozmnožovací pud. Tato filmová adaptace stejnojmenné novely se snaží být vtipná ("Potřebujeme z dílny nové Michaely, tentokrát bez úsměvu.") a šokantní (ejakulát ve zkumavce a občas poprsí si vysloužilo přístupnost R), avšak ve skutečnosti je plynutí děje dosti uondané a celek poměrně nudný. Vůbec ne tak bláznivý a kinky, jak slibuje epileptický trailer.(26.7.2015)

Ta představa toho světa je sama o sobě docela dobrá - Amerika je radioaktivní pustina, mladík mluví telepaticky se svým psem, nedostatek žen a snaha uzurpovat si jednu pro sebe. Do toho ještě nějaké další divné postavičky. Bohužel to není ani dost divné, ani dost akční, ani dost vtipné a ani dost dramatické, aby se to dalo hodnotit o něco lépe.(13.10.2015)

Je to hrozné béčko. A jako postapokalypsa to ani není moc promyšlené, i když nápad s kinem se mi líbil. Myslím, že na čem film stojí (a při absenci čeho film padá) je ten mluvící pes, jehož připomínky a komentáře jsou dost trefné a černohumorné. Bohužel ta část "dole" bez psa je dost zvláštní a nezáživná.(16.3.2010)

• kajda.l

Slibuji, opravdu slibuji, že už si nikdy víc nepustím film s mluvícím živočichem! Ač ten hnusnej čokl, měl místy slušné a trefné prupovídky, tak mě Blood vytáčel opravdu hrozně. No a jeho páníček byl totální kretén. Děj totální WTFko... Postapo snímky si prostě představuji jinak... temné, neutěšené a mlčenlivé a ne ukecané a přeplácané. Plechovka od Coca-Coly nemohla chybět... Jak jinak. 20%(9.9.2014)

• - Počas scény súboja dvoch psov mali obidva psy náhubky a ostrihané pazúry, aby si nemohli ublížiť.
    (whack)

• - Chlapec a jeho pes byl jednou z důležitých inspirací pro kultovní počítačovou sérii „Fallout“. V této herní sérii se také nalézá mnoho odkazů na tento film, například tam hlavní postava může mít psího parťáka, který se jmenuje Dog Meat. (Sidarius)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné povídky Harlena Ellisona. (Hans.)