OMO - Cesta do praveku

Slovensko, 2002, 68 min

Ivica Barabášová

Zvuk:

Martin Merc

Další úžasný dokument, který opravdu nabízí o něco víc, něž ostatní dokumenty. Zase se jedná o film natočený s nasazením, se spoustou exkluzivních záběrů a určitým poselstvím. Barabáš je pro mě nejlepší režisér dokumentů na světě.(14.8.2006)

Vynikající a poutavý dokument. 8/10(15.5.2011)

"Zamrazilo ma pri pomyslení, ako ľahko by sme sa tu mohli stratiť." Ďalší „barabášovský“ projekt (118 DNÍ V ZAJATÍ ĽADU, TAJOMNÉ MAMBERAMO) , vyrozprávaný podľa osvedčeného kvalitného receptu o zdolávaní neprebádaných končín nášho malého veľkého sveta. Konkrétne na rafte splavíme 1.000 km po africkej rieke Omo, k miestam, kde sa údajne zrodil prvý človek. Rozprávačom je tentokrát žena. Dočkáme sa niekoľkých strhujúcich záberov a výstižných komentárov („Ponúkli nás kvaseným nápojom, ale vyzerá, že už bol raz vypitý.“). Naopak, škoda, že zvieratá (hroch, krokodíl, opica) tvoria len nepatrnú kulisu, občas sa mihnúcu vzadu v scéne. Resumé: nič v zlom, ale oproti tomu, čo si prežila (vlastne celá nie, in memoriam) expedícia do Mamberama, je to len nedeľný čaj. A áno, Beckovčan Becko je frajer.(19.11.2005)

Veľmi vzrušujúca cesta a vďaka solídnej práci od Barabáša priam 100%-ný autentický zážitok. Osobne mi však vadí krátka stopáž. Hodina viac by bola mňam. Ale vďaka aj za toto.(22.2.2008)

OMO je opäť dôkazom o tom, že Paľo Barabáš je v rámci dokumentaristiky svetová extratrieda...Úžasné!(31.3.2006)