Jízdenka do vesmíru

Ticket to Space, A

Lístok do vesmíru

Komedie / Sci-Fi

Francie, 2006, 89 min

Docela dobrá sranda, kde si nelámou hlavou s drobnostmi, jako je cestování v čase nebo stav beztíže. Zajímavé přesahy do minulosti a budoucnosti (namaskovaní herci), které vysvětlují chování jednotlivých postav a hlavně spousty absurdních a šílených situací braných naprosto vážně. Tento typ humoru se mi líbí!(10.6.2011)

CITÁT - Rok 2030 kdesi nad Francií......... Děj však začíná o několik desetiletí dříve. Základem příběhu je výherní los nazvaný Jízdenka do Vesmíru za pouhá dvě Eura. Setřete a tři rakety jsou vaše výhra. Ale jen dva vybraní mohou později letět opravdovou kosmickou raketou do Vesmíru. Stephen je borec a vlastní pěkné autíčko VW Brouk a jeho scéna ze seminářem k desetiletému výročí formy na výrobu hasicích přístrojů je povedená. CITÁT - Hezké výročí. Ty vaše přístroje nejsou moc dobré........ Ovšem vstupní identifikace mě totálně dostala na kolena - identifikace podle oční duhovky, otisků prstů, slin a identifikace podle..... - Vítáme vás plukovníku......... Krásná je i scéna ve 48 minutě a parodie na hlavní heslo filmu Vetřelec - Ve Vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik - Pomóóóóc !!!! Z funkčností nebo nefunkčností telefonů ve Vesmíru, tedy na oběžné dráze kolem Země, by se dalo spekulovat. Stephen má jen tři čárky, jako to, dle mého by měl mít celý počet, vždyť je skoro vedle satelitů vydávající signál do mobilů, ale to je jiná část. Souboj ručníků v 69 minutě je skvělej. Nejhorší zvíře byla ovce ve vrtulníku a nejlepší zvíře je zvíře jehož akce přijde později. Ridley Scott by určitě zaplesal, tak jako já, pěkně od srdce. CITÁT - Teddy ?........ Jsem mile překvapen. Parodie je povedená, žádné zbytečné sexuální scény nebo scény z jídlem na zvracení. Má to akci, vtip, pěknou hudbu a hlavně děj. Já se prostě bavil. A nezapomeňte, že nejdůležitější je láska všech kolem a přátelství mezi národy.(8.5.2012)

"Já vlastně vůbec nejsem Yonis." - "Guérin?" - "Guérin?" - "FANTOMAS!" K Jízdence do vesmíru jsem se dostal tak, že v televizi absolutně nic nebylo a při projíždění programů vidím, že nějaký film začíná, tak si říkám, že ho zkusím dokoukat. Nakonec se ukázalo, že se stala tzv. z nouze cnost, protože tohle je tak blbý, až je to docela dobrý. Směle tento film můžu přirovnat k snímku RRRrrrr!!!. Tady taky humor sází spíše na střeštěnosti a absurdity. Jak to tak bývá, někdy to funguje výborně, někdy méně a někdy vůbec. Tenhle film celkově působí velmi stupidně, ale já se docela bavil a proto tohle nadprůměrné hodnocení.(6.4.2010)

• Patrik200s

Myslel som si že suchý humor je základnou doménou Angličanov ako sa hovorí. Táto komédia rovnako ako trápnosti podobné hrôze tipu agenti nula nula či takmer smrtonosná zbraň dostávajú francúzske produkcie do absolútnej nadvlády nudných, trápnych, bezduchých a stupídnych kinematografických počinov tejto doby.(25.1.2011)

• F.man

Docela solidní paskvil, ve kterém se najde několik (málo) povedených fórů a bohužel taky několik (více) těch nevyvedených a trapných. Hvězda za to, že když už se nějaký fór povede vážně za to stojí (při volání o pomoc, které je zahráno s ledovým klidem herců jsem málem umřel). Docela mě taky překvapil vizuál, který se mohl rovnat i hollywoodským produkcím a proto hvězda druhá.(7.1.2010)