Jízdenka do vesmíru

Ticket to Space, A

Lístok do vesmíru

Komedie / Sci-Fi

Francie, 2006, 89 min

Jelikož mají Francouzi docela dobré filmy a hlavně skvělé horrory, čekal jsem víc. Zasmál jsem se asi jen 2x. Když velitel při vstupu do budovy měl detekci hlasu, rohovky, sliny a nakonec varlete...... a podruhé, když byli na vesmírné stanici bez signálu a dožadovali se spojení. Vnitřní signál selhal a tak žena z posádky měla zkusit vnější volání o pomoc - otevřela tedy v raketě okno a do vesmíru zavolala :"pooomóóóc" :-)(4.8.2008)

Povedená francouzská komedie/parodie. Vyhledal a shlédl jsem tento film hlavně kvůli herečce Marině Foïs, kterou mám rád, a i přes poměrně nízké hodnocení filmu mi humor sedl. Je zde plno hlášek, navíc hlavního nešikovného hrdinu stačí vidět a nutí to do smíchu. Všem, kdo mají rádi komedie, doporučuji, nedejte se zastrašit nízkým průměrným hodnocením.(28.12.2017)

"Já vlastně vůbec nejsem Yonis." - "Guérin?" - "Guérin?" - "FANTOMAS!" K Jízdence do vesmíru jsem se dostal tak, že v televizi absolutně nic nebylo a při projíždění programů vidím, že nějaký film začíná, tak si říkám, že ho zkusím dokoukat. Nakonec se ukázalo, že se stala tzv. z nouze cnost, protože tohle je tak blbý, až je to docela dobrý. Směle tento film můžu přirovnat k snímku RRRrrrr!!!. Tady taky humor sází spíše na střeštěnosti a absurdity. Jak to tak bývá, někdy to funguje výborně, někdy méně a někdy vůbec. Tenhle film celkově působí velmi stupidně, ale já se docela bavil a proto tohle nadprůměrné hodnocení.(6.4.2010)

Docela dobrá sranda, kde si nelámou hlavou s drobnostmi, jako je cestování v čase nebo stav beztíže. Zajímavé přesahy do minulosti a budoucnosti (namaskovaní herci), které vysvětlují chování jednotlivých postav a hlavně spousty absurdních a šílených situací braných naprosto vážně. Tento typ humoru se mi líbí!(10.6.2011)

• Jara.Cimrman.jr

"Jakej je ve vesmíru časovej posun?" Pokud jednou setřu tři rakety, vyhraju jízdenku do vesmíru a nebude mi někým kompetentním zodpovězena tato zásadní otázka, tak na protest výhru roztrhám na šest trojúhelníků. Proč na šest? Protože je to blbost, stejně jako tento snímek, který mne rozesmál přesně jednou a absenci humoru já komediím odpustit neumím.(25.4.2016)