Umění války: Zrada

Umenie boja: Zrada

Akční / Thriller

Kanada, 2008, 103 min

• Ouwen

Hmm, dopadlo to úplně stejně, jako jednička. // Ale je zase pravda, že je to o něco lepší. Konečně se objeví několik akčních scén, zejména soubojů. Wesley opět ve formě, vypadá dobře, sem tam nějaká dobrá hláška střídají se lokace, ale to je úplně všechno. // Co z toho, když po polovině jsem to přetáčel a ani konec neviděl, hm?! Námět by se ještě dal snést, ale pořád je o ničem, nejhůř na tom je zbytek. Film je chaoticky natočený, vůbec jsem to nepobíral a zejména souboje jsou otřesně natočené, navíc to opět působí zastarale a až příliš amatérsky. Dost jsem se nudil a hudba příšerná, herecké obsazení nic moc. // Dvojce jsem celkem věřil, docela jsem se na ní těšil, ale je to stejné, jako u jedničky. Navíc je zde málo akce a i ta, co zde je, je celkem nezajímavá. 3/10(10.8.2013)

• Dubro

Poznám jedného Rusnáka, je to výborný vodič autobusu MHD. Tento Jozef by to tiež mohol skúsiť, alebo sa radšej vrátiť k Schimanskému. Wesley sa úspešne doveslil na úroveň Seagala a Lundgrena. Akčné scény sa dajú pozerať len pri použití minimálne troch slnečných okuliarov a troch deci domácej slivovice.(25.8.2008)

• phoorecek

Neoslovil mě po žádné stránce, nazval bych to krokem zpět ve filmovém průmyslu. Aby se v roce 2008 natočil film, který se podobá otřesným akčním filmům se Stevenem Segalem je zarážející. Komentář jsem začal psát ještě před koncem a teď mě čeká odebrání i poslední hvězdičky. Ještě bych chtěl upozornit na děsnou volbu hudby!(29.1.2012)

• Beky

Umění války 2 je nehorázně špatnej film, někde na úrovni Seagalovo Attack Force!! Nechápu co nutí režiséra, který ví že na to nemá peníze, cpát do filmu vizuální efekty, někde na úrovni 38šestky a přitom to zřejmě považovat za kůl věc!! Kdybych dělal tento film, musel bych pro všechny při testovací projekci připravit kýble na blití...a že já ho pořádně zaplnil!! Soudnost některých režisérů nemá hranice zoufalství:( ! Všimněte si, jak část prvního souboje je částečně natočena ve studiu a to samé se opakuje někdy ke konci filmu, poznáte to podle střídání barevných filtrů, respektivě špatného nasvícení!! Oni souboje obecně, jsou naprosto tragický...budete brečet a zárověň se smát!! Podle mě se jedná o nejhorší film Snipesovo kariéry, jeho fanoušci budou velice zklamáni, je to škoda, protože se hýbe pořád velice dobře a navíc vypadá velmi dobře, některý hadry mu opravdu seknou parádně!! Jednou větou: Nad Snipesem držim ochranou ruku, pořád věřim, že 4.Blade všechno napraví!(9.10.2008)

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má iba priemerný príbeh o bývalom agentovi, ktorého požiada priateľ, kandidát na senátora o pomoc, čo ho dostane až do rozsiahleho korupčného sveta vysokej politiky, kde už nevie, komu môže veriť. Spracovaný nie je najhoršie, síce približne prvú tretinu filmu sa toho moc neudeje a film čiastočne aj nudí, ale potom už získa celkom slušnú dynamiku, kde sa už stále niečo deje. Síce v rámci príbehu nič nedokáže dostatočne zaujať a je tu až mnoho nelogických prvkov, ale aj tak sa na to dá bez problémov pozerať až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Sú tu takmer iba súboje jeden na jedného, ktoré majú slušnú choreografiu, kde skvelo vynikne Snipesov štýl, síce občas je kamera dosť zlá, hlavne súboj na párty je kvôli tomu úplne pokazený, ale našťastie väčšina je natočená dobre. A okrem toho sú tu ešte asi dve nudné prestrelky. Najviac sa mi páčia súboje v telocvični, záver na opustenej lodi alebo zaujímavá akcia na benzínke. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Snipes je výborný, ale zvyšok už vôbec nezaujme. Réžia je na tom dosť zle, kamera je často mizerná, že film pôsobí takmer až amatérsky a veľmi podobne je na tom aj technická stránka. Umenie vojny 2 je film, kde režisér, scenárista, ale aj rozpočet kazili, čo sa dá, ale je tu plno súbojov, na ktoré sa väčšinou dobre pozerá a ani dej aj napriek nezaujímavosti aspoň nenudí. A na rozdiel od nie práve moc vydarených filmov Podsvetie a Strelec v ohrození je to veľký skok hore. Objektívna kvalita filmu- 42%, film sa páči mne na 70%.(17.9.2008)