Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Balkán - současnost. Město ničené občanskou válkou. Osamocený Ludovic (Sam Neill) uzavřen doma, sleduje svým poetickým vnímáním zkázu toho, co bylo kdysi jeho domovem. Nemůže se pohybovat po městě, může jen psát. Když se dostaví ranní rozbřesk, palba utichne. Ludovic jde obvyklou cestou do práce - místní zoo, kde pracuje jako ošetřovatel. U brány narazí na prchající zaměstnance, rozhodne se však, že zůstane. Spolu s veterinářem chtějí chránit zvířata. Během pár dní se veterinář stane další obětí. Ludovic zůstává sám se zvířaty a s obavou, že i on bude na řadě. Jeho samotu přeruší příchod vyčerpaného desetiletého chlapce Zioiga, který zázrakem unikl smrti. Ludovic nechce mít nic společného s klukem, který mu nepřináší nic než starosti, ale nechce ho vyhodit. Ten však dokonce přivádí do úkrytu i svoji matku (Gina McKee), která utekla z koncentračního tábora. Boje nepřestávají a Ludovic nakonec pak souhlasí, aby Aknica a její syn Zioig s ním v zoo zůstali. V těžké době nakonec objevují sami sebe, svá tajemství a naději, že jednou naleznou mír, odpuštění a lásku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Atilla

všechny recenze uživatele

Tento film jsem ještě neviděla, ale možná bych měla. Zoologická zahrada byla postavena v Čechách - točilo se to v Milovicích okres Nymburk. ()

Skalda 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli to byl úmysl ale Sam je topornější než topůrko od ukradené sekyrky. A uvěřit tomu malýmu klučinovi kouření a zabíjení vojáků samopalem který váží ke 4 kg levou zadní se mi v teple mého panelákového bytečku, kde opatruji jednu rybičku a jezevčíka - opravdu nechce. Trochu nechápu proč tenhle film vzikal - Harrisonovi květy - ke kterým mě jako k jediným napadá Zookeepera přirovnat měli alespon slušnou kameru a jakous takous slušnou myšlenku. ()

Reklama

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v České republice v roce 2000, a to v Doksanech, Brandýse nad Labem, Milovicích a Praze, ve spolupráci s produkční společností Czech Anglo Production. (Trajektt)

Reklama

Reklama