poster

Free Zone (festivalový název)

 • Izrael

  Free Zone

 • anglický

  Free Zone

 • francouzský

  Free Zone

Drama / Komedie

Izrael / Belgie / Francie / Španělsko, 2005, 90 min

Režie:

Amos Gitai

Scénář:

Amos Gitai

Kamera:

Laurent Brunet
(další profese)
 • Sofia
  **

  Začíná to dlouhou scénou v autě, končí to dlouhou scénou v autě. Mezitím se dočkáme několika zajímavých dialogů a spousty zdlouhavých nudných záběrů. Film byl pro mě zklamáním, z tématu se dalo vytížit mnohem víc. Chválím Natalie Portman i Hany Laszlo v roli Hanny, ale dobré herecké výkony ještě bohužel neznamenají dobrý film.(21.2.2008)

 • Idego
  *****

  Film, na který určitě jen tak nezapomenu. Za prvé jsem ještě nikdy neviděl nic natočené podobným stylem. Za druhé mě dostaly prakticky všechny tři herečky i jejich postavy. A v neposlední řadě je zde krásně zpracováno téma konfliktu na Blízkém východě - nenásilně, jemnými náznaky jeho dopadů na obyčejné lidi. Víc takových snímků!(8.8.2008)

 • venison
  ***

  Hodně zvláštní a kontroverzní film jak jeho dějem, hereckým obsazením i ztvárněním.. Spousta nicneříkajících záběrů na pustinu, spousta najetých kilometrů autem, spousta promlčených scén.. V ději divákovi asi 70% souvislostí uniká.. Ale to není to hlavní.. V těch několika málo dialozích je řečeno spousta hluboké životní pravdy.. Málokterý film či dokument mi dokáže podat tak podrobnou zprávu o tom jaké je to v této oblasti žít.. Natalie Portman do filmu zapadla naprosto přirozeně, obě herecké kolegyně nijak nepřevyšovala svou krásou ani svým talentem, ale naopak držela celek.. Vůbec se mi nelíbil záměr promítat dvě dějové linie přes sebe.. A nepochopila jsem konec.. Ale nějak to na mě působilo jako celek zajímavě a harmonicky.. Jak říkám, kontroverze ve všech směrech..(28.5.2013)

 • danliofer
  *****

  Nádherná mozaika, která se skládá opravdu kamínek po kamínku. Už samotný hudební úvod je prostě silná káva, hlavně co se týče textu úvodní písně, protože ten prostě říká úplně všechno, o čem je celý izraelsko-palestinský konflikt... zbytečný začarovaný kruh, v němž trpí vzájemně obě strany. Jak říká jedna z hrdinek, Palestinka Laila, kdyby uměli Izraelci aspoň tak dobře arabsky, jako umí Palestinci hebrejsky, možná, že by situace vypadala jinak... Kdo ví, ale rozhodně každá z hrdinek má na věc užitečný názor a její hledisko je úhel, z něhož lze celou věc nahlédnout tak, aby se dalo aspoň trochu pochopit celý ten historicko-politicko-společensko kulturní spletenec...(27.5.2013)

 • lopata555
  *

  U mňa teda rozhodne veľké sklamanie. Ten začiatok sľuboval veľkú citovú drámu a nakoniec z toho bol len veľký zmätok. Tento zmätok bol doplnený dlhými nudnými dialógmi ktoré vlastne nič neriešili. Vlastne nechápem ... nato z akého je to prostredia, čo ten film mohol ponúknuť, a že tam hrá Natálka som si predstavoval dačo úplne iné i keď je to art ...(22.11.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace