Zlo přichází z hlubin

Zlo prichádza z hlbín

Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko / Velká Británie, 2005, 92 min

• Jino

Jediným největším kladem tohoto hororu je námět. Ten se bohužel utápí v podprůměrném zpracování, kde ho ke dnu stahují herecké výkony, efekty zatopené vesnice uprostřed přehrady či bazénu a celkový televizní look. Záchrannou vestou mu tak nejsou ani docela povedené masky a hlavní záporák, jenž by si zasloužil větší pozornost než jaká se mu dostala. Brian Yuzna má na víc a tento horor se mu nepovedl. A když pomyslím na tu možnou atmosféru, kdy na nic netušícího potapěče nebo plavce číhá cosi neznámého, tak mě přejímá daleko větší pachuť, než jakou si tento snímek možná zaslouží. 30%(19.1.2010)

• Šakalík

Přátelé, já jsem již jako viděl mnoho, ale tohle… Musím usilovně hledat nějaký důvod, proč téhle opravdu VELMI nepovedené slátanině nedat odpad. O scénáři se snad nemá ani cenu bavit, přitom potenciál na alespoň slušné béčko to mělo. Ale to provedení, casting, herecké výkony, kamera, triky, střih, hudba – tady je všechno špatně! Snad desetkrát za film jsem spráskl ruce a oči vytočil v sloup. A dokoukat tuhle zhovadilost do konce, to byla pořádná fuška. Navíc nechápu, proč to Španělé museli natočit v angličtině, snad proboha neměli v plánu to šířit do světa. Jednu hvězdu dávám za konečné vyvrcholení (i když ne že bych to nečekal) a za ten orgiemi naplněný hodokvas.(30.10.2010)

• TO

Stravitelný hororový příběh o městě pod vodou a černé magii, s ďábelským slizem a celkem dobrým hlavním záporákem. Chvíli co chvíli se v něm objevuje nějaká příšerka či oživlá mrtvola, masky jsou na slušné úrovni, o krev taky nouze není, jen některé zbytečné trikové scény si tvůrci mohli nechat od cesty. Trochu nad mé očekávání, ale na tři hvězdičky to rozhodně nestačí.(6.3.2007)

• peter12

Brian Yuzna má dobré filmy, napr.Bride of Re-Animator, ale i slabé chvilky a tento je jeden z nich. Skoro nič tu nefungovalo, tak ako malo. Ten začiatok o satanistoch a zaplavenom meste nevyzeral zle. No, ale potom film hlavne kecal, prišlo i na nejaké nepodarene masky, či mordovačky v štýle nemam potuchy, čo sa tam deje, všetko mimo zaber alebo v tme, určite chceli zakryť malí rozpočet. Potom sa režisér troska odviazal a tie šialene orgie neboli až tak od veci, len to prišlo už jaksik neskoro. Bol tu veľmi slušný zaporak, ktorý mi pripomínal Angusa Scrimma. Zatopené mestečko, kde je ukryte tajomné zlo, super nápad, nehovorím len o originalite, ale i o ponurosťi. Lenže nápad je jedna vec a prevedenie druhá a to Brian nezvládol.(22.9.2019)

Zda se, ze Rottweilerem (ktereho jsem nedokazal dokoukat) se Yuzna odrazil od absolutniho dna a alespon trochu si vzpomel na svou zaslou slavu. Bohuzel to stale neni prave orechove a treba k takovemu tretimu Re-Animatorovi ma Beneath Still Waters jeste daleko. Hodne zachranuje zaverecna pulhodina, kdy se pritlaci na pilu a uvodni roztrzeni hlavy maleho chlapce. Mezitim se bohuzel az moc casto zjevuje nepritel vsech dobrych horroru, nuda.(26.9.2006)

• - Když na začátku jeden z chlapců střelí prakem do cizího domu, následuje záběr na plakát a fotky z filmu Netvor z Černé laguny. (StrYke)