Zlo přichází z hlubin

Zlo prichádza z hlbín

Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko / Velká Británie, 2005, 92 min

• iolaos

Na yužnovy tvůrčí schopnosti padla těžká deka. To je druhý případ, kdy si absolutně nevěděl rady při náboru herců. Scénář a herecké výkony třetiligových ochotníků jsou prakticky katastrofální... Po doslova luciferským startu to nakopl s vervou, brutální scéna s obskurním odtržení hlavy chlapce byla jedinečná, ale to, co následovalo potom, už nestojí za řeč. Musím přeci jen pochválit atmosféru v poslední půlhodince (ke které jsem se bohužel nezáživně prokousal). Příště by to chtělo přijít s něčím novým, 20ti kilometrové tektonické diskontiuity už prosím nikoli !! Ikdyž geomorfologové si možná ujedou... 3/10(28.9.2008)

• Martinius

kedysi tak originalny a vtipny brian yuzna (naposledy s navratom reanimatora) akosi sam utonul pod hladinou vlastnej tvorcej impotencie. z hlbin neprichadza zlo, ale vyslovna nuda s nezazivne roztahanym dejom, ktory nedava prilezitost stotozneniu sa s protagonistami alebo vybudovaniu atmosfery. stalo sa mi, co uz dlho nie - film som dopozeral priblizne do polovice. v pripade, ze ho raz dopozeram do konca, som moje ochotny hodnotenie zmenit.(6.8.2009)

Film jsem si pustil doma, jako kulisu k práci abych si mohl udělat "čárku". Nic jsem od něj nečekal, poslední Yuznovy snímky jsem spíše přetrpěl. Ale co to? Zhruba od poloviny filmu jsem přisedl k obrazovce a nechal práci prací. Film sice nesahá Yuznovým nejlepším dílkům ani po kotníky, ale přesto se pro mě stal příjemným překvapením a vzkřísil ve mě naději.(15.5.2007)

Nadějný začátek... tajemná atmosféra zanikající zatopené vesnice, satanská sekta, duch mrtvého dědečka, dvě prsatý roštěnky plus bonus v podobě Raquel Meroňo (od doby co jsem vyděl Dagona je mi tahle pěkná ženská hrozně sympatická)... bohužel sotva se film rozjede začnou ho srážet do kolen stupidní dialogy, všemožná provařená klišé a jedna idiotsky se chovající postava za druhou idiotsky se chovající postavou :o( Celé to působí jako kdyby scénarista najednou nevěděl kudy se má vydat... Ve výsledku je to smutný průměr... škoda(2.4.2010)

Raz, keď som išiel do požičovne, zbadal som tam tento horor a aj keď som sa tomu všelijako vyhýbal, raz som si to požičal pretože ten obal mi nedal spať. No a zapol som dvd-čko a usadil som a predstavoval som si nech to je solídny horor a ono výsledok sa dostavil okamžite. Je to priemerný horor ktorý režíroval Yuzna a hlavne vás vtiahne tou atmosférou a semtam gore scénkou 60 percent.(21.1.2009)

• - Když na začátku jeden z chlapců střelí prakem do cizího domu, následuje záběr na plakát a fotky z filmu Netvor z Černé laguny. (StrYke)