Bludička

• Velká Británie Willo the Wisp
Animovaný / Rodinný
Velká Británie, 1981, 2 h 10 min (Minutáž: 5 min)

Epizody(26)

Každý kouzelný les je plný přátelství, nástrah, humoru i intrik. V tom našem vás budou provázet vypravěčka Bludička, boubelatá víla Mavis, její housenčí kamarádka Ágnes, kočka Elza, podivný kříženec psa a žížaly Moog, ptáček Twít a další. Srdce diváka si však nepochybně podmaní charisma zlé a ďábelské čarodějnice Edny Bedny v podobě televize, jíž nelze věřit ani sklo na obrazovce! DVD obsahuje prvních 13 dílů (1-13) tohoto kresleného seriálu z produkce britské BBC, jenž v žádném případě není určen jenom dětem. Přes zdánlivou pohádkovost a večerníčkový rozsah epizod je doslova nabit řízným anglickým humorem, přátelskou ironií a nejednou hláškou. O životaschopnosti díla svědčí též fakt, že zanechal nesmazatelné stopy v paměti celé generace dětí odchovaných Vegou a Magionem České televize. (oficiální text distributora)

Stejšn

Tomuhle nejde dát míň než tři hvězdičky a já sám tomu nemůžu dát míň než pět. Ovšem za verzi s Kaiserovým dabingem. Jsem neuvěřitelně šťastný, že jsem to mohl v Magionu zažít. Teď když to vyšlo na DVD předabované Juřičkou, je mi toho původního (Českou Televizí, jako už pokolikáté, prošustrovaného) dabingu strašně moc líto. ** mimochodem jsem si psal s Jiřím Chalupou právě kvůli tomuhle dabingu. Tak ne že se nedochoval, prý v archivu je, ale ČT nemá vysílací práva, nakupovat je nebude a než aby dabing samotný prodala pro DVD, radši ho nechá v archivu shnít. Právě proto se musel seriál předabovat, aby vůbec u nás mohl na nosičích vyjít. Nenapadá mě pro ČT žádný slušný výraz. ()

hackstolle

Vzdycky si nostalgicky vzpomenu na mladi, na Vegu a Magion. Edna mne proste v pameti uz zustane az do hrobu. Je to navic hezky nadabovane. Musim volit za 5 =) . Myslim, ze bych u toho opet vydrzel, kdyby to nekde davali. Prirovnal bych to asi k lovci Pampalinimu, ktereho jsem nedavno nekde videl a taky jsem se u toho moc pobavil. Nicmene Bludicka se mi libi jeste o chlup vice, protoze Olda Kaiseru to namluvil proste skvele. ()

Danulinda

Scénáristicky je to sice pěkná ptákovina s naprosto nedomyšlenými konci bez pointy a zasloužila by maximálně tak jeden bod za vtipnou animaci, ale vzhledem k neodolatelnému Oldovi Kaiserovi a jeho super namluvené Edně Bedně dávám tři kousky. ()

Achab

geniální animák, s nezaměnitelným hlasem O.Kaisera, na kterém jsem vyrůstal, člověk se vrátil do čtvtečního odpoledne, kdy sledoval Magion, .....úžasné. ()

Blackadder

Decentní britský humor v "dětském seriálu". Když k tomu připočteme výborný dabing Oldřicha Kaisera a poté Tomáše Juřičky, je na co koukat. ()

Neklan006

Geniální. Juřičkův dabing už bohužel neni to co Kaiserův, a ten se navíc bohužel už prakticky nikde nevyskytuje.... ()

Zeddi

Jeden z naprosto nejvíce hustých seriálů mého mládí. Víla Mavis. Malá tlustá s předkusem, Edna zlá bedna atd. Naprosto kuriozní postavy v seriálu pro děti. Až trochu morbidní, ale moc výtečný a s dabingem Oldřicha Keisera nostalgické čtyři hvězdy. ()

yarghoul

Tak tohle jsem milovala. Housenka Ágnes, ne úplně éterická víla Mavis a hlavně zlá televize Edna. Bezkonkurenční dabing Oldřicha Kaisera dotvořil k dokonalosti jeden z atributů mého dětství, na které ráda vzpomínám. ()

Kindernay

Tak tohle byl moc pěknej seriál, ale nevím, jestli bych mu dal ( a nejen já) tolik hvězdiček nebýt naprosto geniálního dabingu Oldřicha Kaisera. Bludička s Kaiserovým dabingem je super. ()

naytsirk

Musím přiznat, že z mládí si jen vybavuji zlou Ednu. Ale když jsem to tento víkend viděl na festivalu na Záskalí, nejde než uznat, že při popíjení piva s přáteli je to náramná podívaná.... ()

SCHMEYD

Bez skvělého dabingu Oldřicha Kaisera je seriál poloviční. Škoda, že se nezachoval i na vydání DVD, které před lety vyšlo. To bych dal 100%! ()

jarod13

Osobně musím říct, že tahle pohádka mě vrátí zpět do dětství, oba dva dabingy ať už Kaisera nebo Juřičky jsou naprosto úžasné. Vtipnější je Kaiser, ale děti mají radší Juřičku. Na tento seriál nezapomenu. Postavy absolutně úžasné a díly krátké a vtipné. ()

Stefi_836

A pak že Britové mají suchý humor!!!! Vždyť to bylo k popukání! Kouzelná víla obézní a ještě s předkusem:-))....a samozřejmě dabing s Oldou Kaisrem je nezaměnitelný! ()