Reklama

Reklama

Ukažte svou tvář!

  • Česko Za bílého dne (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vrátil jsem se, abych pomohl dobrým lidem kráčet se vztyčenou hlavou, pronesl otec Giuseppe Puglisi, dosazený v roce 1990 palermským arcibiskupem do farnosti v rodném Brancacciu, na předměstí sicilské metropole, a zastřelený mafií v den svých narozenin o tři roky později tamtéž. Ve svém novém filmu se režisér Roberto Faenza obrací k pohnuté době, kdy mafie stupňovala agresi vůči italskému státu a prostřednictvím bombových útoků v Římě, Miláně či ve Florencii dokazovala svůj vliv i mimo rodnou Sicílii. Po více než deseti letech od násilné smrti kněze se Faenza vrací ke tři roky trvající Puglisiho snaze zabránit dětem ulice v postupném přerodu ve členy zločinecké organizace. Režisér a spoluautor scénáře se vyhýbá nabízející se laciné glorifikaci hrdiny a podává o jeho charakteru a skutcích až překvapivě lakonické svědectví. Nenápadnou naléhavost snímku podtrhuje vynikající herecký výkon Luky Zingarettiho v hlavní roli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Filmy s touto tématikou mám rád, stejně jako představitele hlavní role Lucu Zingarettiho a o to víc jsem se na "Ukažte svou tvář!" těšil. Ale že bych byl po jeho shlédnutí právě nadšený se říct nedá. Film je dobře zahraný, ale jeho slabinou je dramaturgie - od začátku do konce se nese v témže poklidném duchu (s čestnou výjimkou několika dramatičtějších scén, které jsou ovšem natočeny takovým způsobem, že diváka nechají chladným), a i když se otec Puglisi dostává do čím dál nebezpečnější situace, po napětí nebo nějaké gradaci nikde ani památky. Zároveň je celý příběh až příliš prvoplánově mravoučný a pro mne jde - bohužel - jednoznačně o promarněnou šanci natočit silný snímek o osobnosti, která měla stejnou odvahu a pro Palermo udělala jen o málo méně než soudcové Falcone a Borselino. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Dalo mi to vzpomenout staré filmy Damiana Damianiho, nebo 100 dní v Palermu. Překvapil mne - příjemně - "komisař Montalbano" Luca Zingaretti. Vynikající výprava, promakané prostředí, tvůrci věděli, o čem točí. Celé to vypadá ohromně přirozeně, včetně dětských hereckých výkonů, což se často nestává. Film je podle skutečné události a věřím, že ten kněz to skutečně takto vedl. Někomu může jeho snaha přijít naivní, ale podle mne on dopředu nasadil život, aby něco změnil. A takových lidí je málo. ()

Reklama

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Dílko podložené realitou má vždy o něco vyšší hodnotu. Tento člověk se rozhodl vrátit se do svého rodného města, kde se mezitím neuvěřitelně rozšířila kriminalita a rozsévat lásku. A ani když už mu šlo o život, tak toho nenechal. Ze snímku akorát úplně vypustili Boha. Je zaměřen čistě na práci mezi těmi lidmi. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jsem na rozpacích: Je tady velice silný námět - příběh, který se OPRAVDU stal ... Jenomže při závěrečných titulcích jsem nevzpomínala s dojetím na otce Puglisiho, ale vybavily se mi docela drsné záběry z úvodu snímku, ve kterých figurovali psi a kočky. Nic hezkého se během nich neodehrávalo, ale měly úžasný tah na branku a výstižně dokreslovaly prostředí, které formovalo místní děti - třebaže bylo patrné, že při samotném natáčení se (bohudíky) nic drastického se zvířecími miláčky nedělo. Žádnou tak působivou scénu jsem potom už neviděla. Snímek byl snad až moc popisný ... a uhlazený. Nenašla jsem v něm pomalu (ani rychle) houstnoucí atmosféru nebo narůstající napětí - i když děj s nimi evidentně počítal - a proto ze mě Luca Zingaretti přes svůj skvělý herecký výkon vydoloval jen minimum emocí … 2,5* ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Film, ktorému niet čo vytknúť, ale si ho ani a niet prečo zapamätať. Televízne slušniacky, nenásilný a isto trochu naivný príbeh dobrého kňaza v ideologickom boji proti sicílskej mafii. Štandardná, nič nové neprinášajúca filmárčina, oddane podporujúca humanistickú myšlienku. Moralitka pre žiakov základných škôl. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Luca Zingaretii si z MMF v Karlových Varech odvezl v roce 2005 cenu za mužský herecký výkon. (Olík)

Reklama

Reklama