Reklama

Reklama

Boty mrtvého muže

(festivalový název)
  • Velká Británie Dead Man's Shoes
Trailer

Obsahy(1)

Zatímco předchozí Meadowsův film Tenkrát v Midlands byl hořkou komedií, v jeho novém snímku, který se též odehrává v Midlands, zaznívají bezútěšně temné a zneklidňující tóny zloby a násilí. Richard (Paddy Considine) vždycky držel ochrannou ruku nad svým mladším bratrem Anthonym (Toby Kebbell). Když však narukoval, prosťáček Anthony se dostal do područí šéfa místního drogového gangu Sonnyho. Uplynulo sedm let a Richard míří do rodného městečka v Midlands. Dům, kde vyrůstal, už mu nepatří, a proto se utáboří na opuštěné farmě. Parta gaunerů zpočátku Richardův návrat nebere vážně. Jenže dělá chybu - přišel čas pomsty a zúčtování s minulostí. Film byl vloni uveden na MFF v Benátkách a v Torontu. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

KOZEL84 

všechny recenze uživatele

Škoda takhle nevyrovnaného scénáře.Konec mě ale přijemně překvapil a hlavně tomu dal tak nějak smysl,který mi tam trochu chyběl.Scény flashbackú se mi líbily všechny a taky hudba.Mám rád revenge movie tak přidávám i čtvrtou hvězdu.Considine byl fajn a nevím proč,ale ksicht Garyho Stertche mě fascinuje. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Ďalší zbytočne naťahovaný nápad o pomste, ktorého údernosť by bola možno veľmi účinná v jeho krátkometrážnej podobe. Viaceré flashbacky sú vytrhnuté z kontextu a takmer všetky hudobné scény dej nikam neposúvajú, iba zdržujú (prípadne slúžia ako marketingový ťah na prezentáciu soundtracku). Najviac mi ale vadila silná vykonštruovanosť príbehu a režisérove klamanie telom (neopodstatnené a čisto účelove podsúvanie faktov). ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

This is cheap movie. Ultralevná produkce, na které je bohužel nedostatek peněz vložených do filmu vidět. Navíc čistě béčkoidní zápletka a nedechberoucí příběh, to ani renomé později slavného britského režiséra Shanea Meadowse nedokáže přebít. Divné jsou i vnitřní tvůrčí protichůdné tendence, tedy jakási formanovská snaha o rozměr autentického vyprávění a punc reality, posílený absolutně civilní mizanscénou, silně improvizovanými dialogy a prací s herci coby neherci, proti čemuž stojí ten absolutně nereálný dějový rámec a logické lapsy, celé to vypadá spíše jen jako nepovedená parodie na drama o pomstě v konceptu ultralevné Záhady Blair Witch... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Silně Lacinná a nudná Záležitost! Jeden z Nejhorších Revenge Filmů, co jsem kdy viděl! Tak vysoké hodnocení absolutně nechápu, jelikož já si vyžaduji v Revenge filmu, aspon jednu krásnou Vraždu.. a Né bodnutí nožem do břicha mimo Záběr! Né tenhle film se nepovedl! a Poster se sekerou mě nasral úplně nejvíc, Jelikož ve filmu o sekeře není ani Zmínka! ()

Vlče 

všechny recenze uživatele

Paddy Considine ztělesňuje hlavního "hrdinu" v brutálním, přímočarém a minimalistickém nezávislém filmu v režii Shanea Meadowse. Zapadákov v britských Midlands, banda gangsterů-primitivů, voják vracející se domů a podmanivá hudba vytváří dohromady film, který na mě měl zatím subjektivně největší dopad ze všeho, co jsem viděl. Každý má takový svůj film, nebo by ho alespoň mít měl... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)

Reklama

Reklama