poster

Boty mrtvého muže (festivalový název)

 • Velká Británie

  Dead Man's Shoes

Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 86 min

Režie:

Shane Meadows

Kamera:

Danny Cohen

Střih:

Chris Wyatt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cedr
  **

  Filmy hnané námětem pomsty mám rád, protože většinou jsou sázkou na jistotu. Moc toho pokazit totiž nejde. Pomsta samotná pak většinou film nějak utáhne. Dead Man's Shoes však nenabízí nic zajímavého. Některé světlejší a zábavnější momenty jsou v zápětí zabity nudou a ve finále oblíbený námět pomsty stačí jen slabý průměr.(9.7.2008)

 • Radek99
  **

  This is cheap movie. Ultralevná produkce, na které je bohužel nedostatek peněz vložených do filmu vidět. Navíc čistě béčkoidní zápletka a nedechberoucí příběh, to ani renomé později slavného britského režiséra Shanea Meadowse nedokáže přebít. Divné jsou i vnitřní tvůrčí protichůdné tendence, tedy jakási formanovská snaha o rozměr autentického vyprávění a punc reality, posílený absolutně civilní mizanscénou, silně improvizovanými dialogy a prací s herci coby neherci, proti čemuž stojí ten absolutně nereálný dějový rámec a logické lapsy, celé to vypadá spíše jen jako nepovedená parodie na drama o pomstě v konceptu ultralevné Záhady Blair Witch...(23.2.2012)

 • Adrian
  **

  Ďalší zbytočne naťahovaný nápad o pomste, ktorého údernosť by bola možno veľmi účinná v jeho krátkometrážnej podobe. Viaceré flashbacky sú vytrhnuté z kontextu a takmer všetky hudobné scény dej nikam neposúvajú, iba zdržujú (prípadne slúžia ako marketingový ťah na prezentáciu soundtracku). Najviac mi ale vadila silná vykonštruovanosť príbehu a režisérove klamanie telom (neopodstatnené a čisto účelove podsúvanie faktov).(7.7.2005)

 • Teardown
  *****

  Ač ne zrovna originální a místy i lehce předvídatelný příběh o vyrovnání se s duchy doby minulé, tak velmi impulsivní film s autentickými rysy, který dokáže u diváka probudit silnou lítost i nenávist, strach a beznaděj, úsměv i vrásky, otázky a odpovědi. Film o pomstě, silném rodiném poutu, zadostiučinění a samozřejmě o hněvu, který jako turbína žene člověka ke svému cíli. Opravdu skvělá dramatická podívaná, které více než sluší kabátek anglické krajiny s neodmyslitelným deštivým počasím, dávající výsledku tu správně jemnou dávku deprese. Jednoduše paráda.(11.6.2008)

 • genetique
  ****

  Ťažká brutalita. Shane Meadows potvrdil, že s kvalitou jeho nezávislých filmov si môžem byť istý. Otrepané príbehy nemajú v jeho filmoch miesto a ani tento nie je výnimkou. Navyše miestami úplne ignoruje hlavný stredný prúd, čo sa spracovania týka. Výber hudby v tomto temnom thrilleri bol naozaj hazardným ťahom, ale mne sa to páčilo. Rovnako ako kamera, výber hercov, či dokonca zaujímavá atmosféra, ktorá nemá ďaleko ani od horroru, či (trúfnem si povedať) miestami dokonca ani od paródie. Už záleží potom len na vkuse divákov. Vidím, že Meadows sa ale do toho môjho trafil. 80%.(9.2.2010)

 • - Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace