Boty mrtvého muže (festivalový název)

Dead Man's Shoes

Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 86 min

Shane Meadows

Danny Cohen

Postmoderní guláš, který osciluje někde mezi černohumornými gangsterkami Guye Ritchieho vážným psychologickým dramatem o pomstě. Neůspěšně. Výsledkem je podivná všehochuť, ze které jsem měl značně smíšené pocity ( dočkáte se např. velmi vtipné scény s dealery sjetými na kaši a chvíli nato následuje depresivně sugestivní scéna týrání zaostalého mladíka - máte se smát, nebo plakat? ) Některé scény jsou geniální, ale pouze vytržené z kontextu. Kdyby tak režisér natočil žánrově čistý snímek a nemixoval různé styly. Na druhou stranu dokážu pochopit, že se někdo u tohoto filmu velmi dobře bavil.(6.7.2005)

Paddy Considine ztělesňuje hlavního "hrdinu" v brutálním, přímočarém a minimalistickém nezávislém filmu v režii Shanea Meadowse. Zapadákov v britských Midlands, banda gangsterů-primitivů, voják vracející se domů a podmanivá hudba vytváří dohromady film, který na mě měl zatím subjektivně největší dopad ze všeho, co jsem viděl. Každý má takový svůj film, nebo by ho alespoň mít měl...(1.9.2012)

Škoda takhle nevyrovnaného scénáře.Konec mě ale přijemně překvapil a hlavně tomu dal tak nějak smysl,který mi tam trochu chyběl.Scény flashbackú se mi líbily všechny a taky hudba.Mám rád revenge movie tak přidávám i čtvrtou hvězdu.Considine byl fajn a nevím proč,ale ksicht Garyho Stertche mě fascinuje.(28.3.2010)

• EvilPhoEniX

Silně Lacinná a nudná Záležitost! Jeden z Nejhorších Revenge Filmů, co jsem kdy viděl! Tak vysoké hodnocení absolutně nechápu, jelikož já si vyžaduji v Revenge filmu, aspon jednu krásnou Vraždu.. a Né bodnutí nožem do břicha mimo Záběr! Né tenhle film se nepovedl! a Poster se sekerou mě nasral úplně nejvíc, Jelikož ve filmu o sekeře není ani Zmínka!(10.8.2012)

Prvních 20 minut to vypadalo na ryze amatérskou filmařinu, už jenom ten obraz, roztěkaná kamera a herci "z ulice". Pak ale příběh diváka nečekaně vtáhl a zbývající hodinu sledujeme Paddyho Considineho, jak syrovým způsobem mstí svého bratra. Bylo to celé takové jiné, zvláštně pojaté, prostě britské, ale neříkám, že to bylo špatné. Nakonec jsou z toho kvalitní 3 hvězdičky. 69%(13.11.2014)

• - Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)