poster

Boty mrtvého muže (festivalový název)

 • Velká Británie

  Dead Man's Shoes

Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 86 min

Režie:

Shane Meadows

Kamera:

Danny Cohen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ***

  Postmoderní guláš, který osciluje někde mezi černohumornými gangsterkami Guye Ritchieho vážným psychologickým dramatem o pomstě. Neůspěšně. Výsledkem je podivná všehochuť, ze které jsem měl značně smíšené pocity ( dočkáte se např. velmi vtipné scény s dealery sjetými na kaši a chvíli nato následuje depresivně sugestivní scéna týrání zaostalého mladíka - máte se smát, nebo plakat? ) Některé scény jsou geniální, ale pouze vytržené z kontextu. Kdyby tak režisér natočil žánrově čistý snímek a nemixoval různé styly. Na druhou stranu dokážu pochopit, že se někdo u tohoto filmu velmi dobře bavil.(6.7.2005)

 • Vlče
  *****

  Paddy Considine ztělesňuje hlavního "hrdinu" v brutálním, přímočarém a minimalistickém nezávislém filmu v režii Shanea Meadowse. Zapadákov v britských Midlands, banda gangsterů-primitivů, voják vracející se domů a podmanivá hudba vytváří dohromady film, který na mě měl zatím subjektivně největší dopad ze všeho, co jsem viděl. Každý má takový svůj film, nebo by ho alespoň mít měl...(1.9.2012)

 • KOZEL84
  ****

  Škoda takhle nevyrovnaného scénáře.Konec mě ale přijemně překvapil a hlavně tomu dal tak nějak smysl,který mi tam trochu chyběl.Scény flashbackú se mi líbily všechny a taky hudba.Mám rád revenge movie tak přidávám i čtvrtou hvězdu.Considine byl fajn a nevím proč,ale ksicht Garyho Stertche mě fascinuje.(28.3.2010)

 • EvilPhoEniX
  *

  Silně Lacinná a nudná Záležitost! Jeden z Nejhorších Revenge Filmů, co jsem kdy viděl! Tak vysoké hodnocení absolutně nechápu, jelikož já si vyžaduji v Revenge filmu, aspon jednu krásnou Vraždu.. a Né bodnutí nožem do břicha mimo Záběr! Né tenhle film se nepovedl! a Poster se sekerou mě nasral úplně nejvíc, Jelikož ve filmu o sekeře není ani Zmínka!(10.8.2012)

 • Marsik
  ***

  Prvních 20 minut to vypadalo na ryze amatérskou filmařinu, už jenom ten obraz, roztěkaná kamera a herci "z ulice". Pak ale příběh diváka nečekaně vtáhl a zbývající hodinu sledujeme Paddyho Considineho, jak syrovým způsobem mstí svého bratra. Bylo to celé takové jiné, zvláštně pojaté, prostě britské, ale neříkám, že to bylo špatné. Nakonec jsou z toho kvalitní 3 hvězdičky. 69%(13.11.2014)

 • - Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace