Reklama

Reklama

Boty mrtvého muže

(festivalový název)
  • Velká Británie Dead Man's Shoes
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Zatímco předchozí Meadowsův film Tenkrát v Midlands byl hořkou komedií, v jeho novém snímku, který se též odehrává v Midlands, zaznívají bezútěšně temné a zneklidňující tóny zloby a násilí. Richard (Paddy Considine) vždycky držel ochrannou ruku nad svým mladším bratrem Anthonym (Toby Kebbell). Když však narukoval, prosťáček Anthony se dostal do područí šéfa místního drogového gangu Sonnyho. Uplynulo sedm let a Richard míří do rodného městečka v Midlands. Dům, kde vyrůstal, už mu nepatří, a proto se utáboří na opuštěné farmě. Parta gaunerů zpočátku Richardův návrat nebere vážně. Jenže dělá chybu - přišel čas pomsty a zúčtování s minulostí. Film byl vloni uveden na MFF v Benátkách a v Torontu. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Ďalší zbytočne naťahovaný nápad o pomste, ktorého údernosť by bola možno veľmi účinná v jeho krátkometrážnej podobe. Viaceré flashbacky sú vytrhnuté z kontextu a takmer všetky hudobné scény dej nikam neposúvajú, iba zdržujú (prípadne slúžia ako marketingový ťah na prezentáciu soundtracku). Najviac mi ale vadila silná vykonštruovanosť príbehu a režisérove klamanie telom (neopodstatnené a čisto účelove podsúvanie faktov). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Silně Lacinná a nudná Záležitost! Jeden z Nejhorších Revenge Filmů, co jsem kdy viděl! Tak vysoké hodnocení absolutně nechápu, jelikož já si vyžaduji v Revenge filmu, aspon jednu krásnou Vraždu.. a Né bodnutí nožem do břicha mimo Záběr! Né tenhle film se nepovedl! a Poster se sekerou mě nasral úplně nejvíc, Jelikož ve filmu o sekeře není ani Zmínka! ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Ťažká brutalita. Shane Meadows potvrdil, že s kvalitou jeho nezávislých filmov si môžem byť istý. Otrepané príbehy nemajú v jeho filmoch miesto a ani tento nie je výnimkou. Navyše miestami úplne ignoruje hlavný stredný prúd, čo sa spracovania týka. Výber hudby v tomto temnom thrilleri bol naozaj hazardným ťahom, ale mne sa to páčilo. Rovnako ako kamera, výber hercov, či dokonca zaujímavá atmosféra, ktorá nemá ďaleko ani od horroru, či (trúfnem si povedať) miestami dokonca ani od paródie. Už záleží potom len na vkuse divákov. Vidím, že Meadows sa ale do toho môjho trafil. 80%. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Postmoderní guláš, který osciluje někde mezi černohumornými gangsterkami Guye Ritchieho vážným psychologickým dramatem o pomstě. Neůspěšně. Výsledkem je podivná všehochuť, ze které jsem měl značně smíšené pocity ( dočkáte se např. velmi vtipné scény s dealery sjetými na kaši a chvíli nato následuje depresivně sugestivní scéna týrání zaostalého mladíka - máte se smát, nebo plakat? ) Některé scény jsou geniální, ale pouze vytržené z kontextu. Kdyby tak režisér natočil žánrově čistý snímek a nemixoval různé styly. Na druhou stranu dokážu pochopit, že se někdo u tohoto filmu velmi dobře bavil. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

This is cheap movie. Ultralevná produkce, na které je bohužel nedostatek peněz vložených do filmu vidět. Navíc čistě béčkoidní zápletka a nedechberoucí příběh, to ani renomé později slavného britského režiséra Shanea Meadowse nedokáže přebít. Divné jsou i vnitřní tvůrčí protichůdné tendence, tedy jakási formanovská snaha o rozměr autentického vyprávění a punc reality, posílený absolutně civilní mizanscénou, silně improvizovanými dialogy a prací s herci coby neherci, proti čemuž stojí ten absolutně nereálný dějový rámec a logické lapsy, celé to vypadá spíše jen jako nepovedená parodie na drama o pomstě v konceptu ultralevné Záhady Blair Witch... ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)

Reklama

Reklama