poster

Boty mrtvého muže (festivalový název)

 • Velká Británie

  Dead Man's Shoes

Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie, 2004, 86 min

Režie:

Shane Meadows

Kamera:

Danny Cohen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cedr
  **

  Filmy hnané námětem pomsty mám rád, protože většinou jsou sázkou na jistotu. Moc toho pokazit totiž nejde. Pomsta samotná pak většinou film nějak utáhne. Dead Man's Shoes však nenabízí nic zajímavého. Některé světlejší a zábavnější momenty jsou v zápětí zabity nudou a ve finále oblíbený námět pomsty stačí jen slabý průměr.(9.7.2008)

 • Vlče
  *****

  Paddy Considine ztělesňuje hlavního "hrdinu" v brutálním, přímočarém a minimalistickém nezávislém filmu v režii Shanea Meadowse. Zapadákov v britských Midlands, banda gangsterů-primitivů, voják vracející se domů a podmanivá hudba vytváří dohromady film, který na mě měl zatím subjektivně největší dopad ze všeho, co jsem viděl. Každý má takový svůj film, nebo by ho alespoň mít měl...(1.9.2012)

 • Adrian
  **

  Ďalší zbytočne naťahovaný nápad o pomste, ktorého údernosť by bola možno veľmi účinná v jeho krátkometrážnej podobe. Viaceré flashbacky sú vytrhnuté z kontextu a takmer všetky hudobné scény dej nikam neposúvajú, iba zdržujú (prípadne slúžia ako marketingový ťah na prezentáciu soundtracku). Najviac mi ale vadila silná vykonštruovanosť príbehu a režisérove klamanie telom (neopodstatnené a čisto účelove podsúvanie faktov).(7.7.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Postmoderní guláš, který osciluje někde mezi černohumornými gangsterkami Guye Ritchieho vážným psychologickým dramatem o pomstě. Neůspěšně. Výsledkem je podivná všehochuť, ze které jsem měl značně smíšené pocity ( dočkáte se např. velmi vtipné scény s dealery sjetými na kaši a chvíli nato následuje depresivně sugestivní scéna týrání zaostalého mladíka - máte se smát, nebo plakat? ) Některé scény jsou geniální, ale pouze vytržené z kontextu. Kdyby tak režisér natočil žánrově čistý snímek a nemixoval různé styly. Na druhou stranu dokážu pochopit, že se někdo u tohoto filmu velmi dobře bavil.(6.7.2005)

 • KOZEL84
  ****

  Škoda takhle nevyrovnaného scénáře.Konec mě ale přijemně překvapil a hlavně tomu dal tak nějak smysl,který mi tam trochu chyběl.Scény flashbackú se mi líbily všechny a taky hudba.Mám rád revenge movie tak přidávám i čtvrtou hvězdu.Considine byl fajn a nevím proč,ale ksicht Garyho Stertche mě fascinuje.(28.3.2010)

 • - Ve filmu debutoval anglický herec Toby Kebbell a také obdržel nominaci na cenu BIFA. (Roman.Ticka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace