Marc se chystá na společnou večeři s manželkou Agnes a přáteli. Najednou ho napadne oholit si knír, který nosil snad odjakživa. K jeho překvapení ale žena ani nikdo jiný jeho nový vzhled nijak nekomentují. Později večer už to nevydrží a zeptá se sám. Agnes mu však odpoví, že přeci žádný knír nikdy neměl. Marc nechápe a rozhodne se najít fotky, na kterých knírek evidentně má. Než je však může manželce ukázat, fotografie záhadně zmizí. Marc si připadá jako blázen. Nebo je snad obětí promyšleného spiknutí? (Cinemax)

showxman

Po druhém zhlédnutí mám nutkání snížit na čtyři, ale nakonec odolávám i proto, že tento žánr (mysteriózní) patří k mým nejoblíbenějším... La Moustache je kvalitativně nepochybně nadstandardní film, jemuž vévodí přesné herecké výkony dvou sympatických herců, to jest Vincent Lindon a Emmanuelle Devos, jednoduše stylizované prostředí, "nekomplikovaná" dějová linka doprovozená jednoduchým vyprávěním (vlastně se toho zase tak moc nestane) a nádherná Glassova hudba. Ve výsledku umně vytvořený "minfuck movie", po jehož zhlédnutí budete pochybovat o své vlastní příčetnosti. ()

markotter

Výborný atmosférický snímek hlavně díky hudbě P. Glasse a vynikajícímu výkonu Vincenta Lyndona (ale i Emmanuelle Devos byla dobrá a navíc je hezká), který jako smutný hrdina prochází příběhem, kterému sám nerozumí. A kurva - já taky ne, vůbec jsem to nepochopil! Ale jak si čtu tady komentáře, tak nejsem sám. Ale rozhodně nelituju, že jsem se na to díval. ()

amlik

Podivuhodná jízda, plná otázek- ovšem už bez tolika odpovědí. Skvělý a uvěřitelný výkon V. Lindona (hlavní postava), který pořád hledá, avšak nenachází, anebo jo? Dokážeme vnímat skutečnost, sen, zamyšlení, nebo dejavu a dokážeme tohle vše rozpoznat a odlišit? No... ()

Rajca

Tak tento film si určite zaslúži minimálne 4*. Za skvelé obsadenie Marca a Agnes, božskú hudbu Philipa Glassa, vynikajúcu kameru a to hlavné, absolútne nepredvídateľný dej, čo sa nezmení do konca filmu. A vy len môžete hádať, kde je vlastne pravda. Kto je skutočne šialený a či vôbec. Ja tieto filmy skrátka milujem a to, že režisér divákovi nenaservíruje všetko na tanier ale necháva pracovať jeho vlastné mozgové závity a predstavivosť vnímam ako veľké plus. O triedu lepšie ako Premena, kde práve záverečné odhalenie filmu ublížilo. Emmanuel, za mňa bravo ! ()

TylerD.

65 % za zpracování. Je to smfonie od hudby až po herecké výkony, především teda Vincenta Lindona. Jenže ten film nemá žádný smysl, jsou to dva příběhy stejných lidí, které spolu ale vůbec nesouvisí a nikdy se nemohli těm samým lidem stát v jednom životě protože se vzájemně vylučují. Tvůrce to nijak nevysvětlí a to je podvod. Není to umění, jen neschopnost tvůrce vymyslet příběhu smysluplný konec. A navíc to mělo nějak nepřátelskou atmosféru. Škoda, tohle mohla být pecka. ()