Král jednoho malého královstvíčka (O. Vízner) hodlá předat žezlo prvorozenému, leč hloupému princi Fintínovi (J. Teplý ml.). Jeho poddaní však zbožňují roztomilou a chytrou princeznu Pusinku (M. Maurerová). Bohužel si na ni myslí i zlý skřítek Pižlík (M. Kužel), jehož moc roste úměrně s hloupostí na královském dvoře. Už se těší, až ji dostane za ženu, ze všech poddaných udělá pidilidi a sám se stane pidivládcem. Čaroděj Fuk (P. Nárožný) s učněm Kuklíkem (M. Vladyka) už se na to nemohou dívat a rozhodnou se království pomoci. V tom čase v královské zahradě uzraje hruška moudrosti, jediná za sto let. Co všechno způsobí Fukova popletenost, když kouzelnou hruškou obdaří namísto prince chudého mládence Drátaříka (J. Zadražil)? (Česká televize)

route60

Tak tato pohádka je ale divná záležitost v některých scénách s panem Nárožným alias čaroděj Fuk se divák baví výborně ale scény se zlým skřítkem jsou spíše instruktážní vídeo z blázince, hodně nevyrovnaný film. ()

blezg

Taková veselá papohádka, není přeplácaná ani trapná, ani napínavá... :-) Petr Nárožný je výrazný komediant, bez ohledu na velikost role. Příjemný průměr soudím já. ()

rakosabasta

3* jsou málo, protože v pohádce je tolik vtipů, že by vystačily na filmový celovečerák. Bohužel však forma je tak moc televizně laciná, že není možné dát víc. Scénář a herci by si vážně zasloužili lepší "kabátek" a zainvestovat o pár zlaťáků navíc. Takhle jde jen citovat slova pana krále : "Bože můj, bože můj!" ()

vinducha

Tak tady pan Nárožný opět výtečně , zajímalo by mě ,jelikož je to 3. role podobného ražení v pohádce , jestli jsou to houbičky , sativa nebo nějaké  pilule , co si aplikuje , že pak podává takovéto šílené výkony , jeho čaroděj Fuk rozhodně daleko nejzábavnější postava v celém dílku , tleskám. ()

milos.bradik

Tak toto se nepovedlo. Příšerný skřet, který chce pusinku, Hrozný tajemník, který je navíc kleptoman, dětinská princezna na koloběžce a ten král, Bože můj, to byla hrůza. Dvě hvězdy pouze za Nárožného a jeho hlášky, např., "Budou mít krále hlupáka. No tak budou, pokud vím nebudou jediní." "Sedí, mlčí, žere, neporadí." nebo "Na hloupost jsou všechna kouzla krátká." Jinak bych dal odpad. ()

Va3sek_here odpad!

Dámy a pánové, tohle je filmové zlo. A ono by zas tolik nevadilo, že film asi neměl příliš velký rozpočet, ale herecké výkony několika herců snižují kvalitu filmu o 50% a dalších 50% snižuje hlavní záporák, který podle mě, je výsměch všem záporákům ve všech filmech. Například herečku Michaelu Mauerovou mám rád, je to sympatická herečka, ovšem zde podle mě předvedla tragický herecký výkon. Ale dámy a pánové, hlavní záporák, Pavel Kikinčuk a skřítek Pižlík. Pižlík otřesně zahraný, nejspíše asi najatým bezdomovcem, protože to bych záhrál lépe i já, jeho hlas zní asi jako hlas 13- ti nebo 14- ti letého mutujícího chlapce. Hrůza, 0/10 ()