poster

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

Předloha:

Gottfried Keller (povídka)

Scénář:

Eva Košlerová
(další profese)
 • PORTER44
  ****

  Povedená pohádka,dva obchodníci kteří mají konkurenční obchody naproti sobě nemůže dělat dobrotu čarodejnice která se svými kouzly má navrch před hokynářem a ten si to nechce nechat líbit tak si vymyslí lest která se mu nakonec nevyplatí ,Donutil,Vetchý a Janžurová skvělé herecké výkony.(17.11.2016)

 • kingik
  ***

  Pohádková komedie staví na výkonu Miroslava Donutila. A ten jako chamtivý hokynář Pinajs nemá chybu. Milovníci a ochránci koček budou trpět, když kocourek bude využíván pro čistě ziskové účely, ale jak to tak bývá, v pohádkách vše dobře dopadne. V televizních kulisách se odehrála veselá pohádka, která svůj účel pobavit diváka splnila. O nic zázračného se přesto nejedná a pohádka dlouho v paměti nezůstane. Snad jen ten Donutil, co všechny zastínil, je adeptem na delší odezvu a jeho záporná postava ukazuje, z čeho všeho lze profitovat. Naštěstí to byla jen pohádka. Dobře udělaná televizní pohádka. 60%(17.6.2012)

 • ostravak30
  **

  První, co mě napadlo dle názvu bylo, že je to nějaká neznámá povídka od Jana Nerudy. Samozřejmě nesmysl. K tomu nemá daleko ani celá pohádka. Její základy totiž tvoří Miroslav Donutil. A dál? Nic. Sešla se sice výborná parta herců, ovšem na mdlý příběh ani ti nestačí. Ovšem pan Donutil exceluje. Když má dítě rádo zvířátka, nejlépe kočičky, tak jej na pětačtyřicet minut zabavíte.(19.5.2020)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Kočky mají také jojo efekt, kocourek Zrcátko dokáže nabrat a shodit čarovné kočičí sádlo během pár dní a slézt tak hrobníkovi z lopaty. A čarodějnice se z lásky ke kočkám po dlouhé době umyje.(17.6.2012)

 • Mylouch
  ****

  Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)