Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

Jednoduché, hezké, zábavné. Míra Donutilů in One Man Show.(24.5.2009)

Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)

Z počátku hodně divné pohádka, až si divák trošku zvykne, užije si Donutilova skvělého herectví a jeho touhy po penězích spojenou s úžasnou lidskou hloupostí. Průměr. Hudba: Ladislav Simon(28.7.2013)

• triatlet

Herci se sice snaží, ale zpracování předlohy je spíš víc surrealistrické než vesele pohádkové.(8.5.2013)

Kočky mají také jojo efekt, kocourek Zrcátko dokáže nabrat a shodit čarovné kočičí sádlo během pár dní a slézt tak hrobníkovi z lopaty. A čarodějnice se z lásky ke kočkám po dlouhé době umyje.(17.6.2012)