Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 45 min

Předloha:

Gottfried Keller (povídka)

Eva Košlerová

Povedená pohádka,dva obchodníci kteří mají konkurenční obchody naproti sobě nemůže dělat dobrotu čarodejnice která se svými kouzly má navrch před hokynářem a ten si to nechce nechat líbit tak si vymyslí lest která se mu nakonec nevyplatí ,Donutil,Vetchý a Janžurová skvělé herecké výkony.(17.11.2016)

Pohádková komedie staví na výkonu Miroslava Donutila. A ten jako chamtivý hokynář Pinajs nemá chybu. Milovníci a ochránci koček budou trpět, když kocourek bude využíván pro čistě ziskové účely, ale jak to tak bývá, v pohádkách vše dobře dopadne. V televizních kulisách se odehrála veselá pohádka, která svůj účel pobavit diváka splnila. O nic zázračného se přesto nejedná a pohádka dlouho v paměti nezůstane. Snad jen ten Donutil, co všechny zastínil, je adeptem na delší odezvu a jeho záporná postava ukazuje, z čeho všeho lze profitovat. Naštěstí to byla jen pohádka. Dobře udělaná televizní pohádka. 60%(17.6.2012)

• ostravak30

První, co mě napadlo dle názvu bylo, že je to nějaká neznámá povídka od Jana Nerudy. Samozřejmě nesmysl. K tomu nemá daleko ani celá pohádka. Její základy totiž tvoří Miroslav Donutil. A dál? Nic. Sešla se sice výborná parta herců, ovšem na mdlý příběh ani ti nestačí. Ovšem pan Donutil exceluje. Když má dítě rádo zvířátka, nejlépe kočičky, tak jej na pětačtyřicet minut zabavíte.(19.5.2020)

Kočky mají také jojo efekt, kocourek Zrcátko dokáže nabrat a shodit čarovné kočičí sádlo během pár dní a slézt tak hrobníkovi z lopaty. A čarodějnice se z lásky ke kočkám po dlouhé době umyje.(17.6.2012)

Čekání do úplňku, čekání do půlnoci. Krásné, poměrně střízlivé zpracování námětu drsné pohádkové školy o lstivých maximalizacích osobního prospěchu v otrle tržním prostředí."Tak se aspoň usměj, ať si nemyslím, že proti tomu, co se teď stane, něco máš." Herecký koncert dvou herců s fousatou Mici Žilkovou v chápavé režii. Snad jen zrychlené záběry bych si odpustil. "Sypal jsem ptáčkům..." Ladislav Simon není úplně ♫ dětský skladatel, natož v syntezátorovém oboru. Na televizní produkci 4*(17.6.2012)