Reklama

Reklama

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo

(TV film)

Obsahy(1)

Lakomý hokynář pan Pinajs (M. Donutil) touží umět čarovat, aby mohl svou sousedku čarodějnici (I. Janžurová) zesměšňovat tak, jako to ona s oblibou dělá jemu. Když Pinajs přemýšlí, kde sehnat kocouří sádlo, které mu má umožnit stát se čarodějem, objeví se před jeho krámem hladový a nešťastný kocourek Zrcátko (O. Vetchý). Vychytralý Pinajs slíbí kocourkovi, že ho bude zadarmo krmit, když podepíše smlouvu, že mu za to dobrovolně věnuje své sádlo. Když je Zrcátko jako kulička a jeho konec se neodvratně blíží, přijde mu na pomoc Bílá kočička (V. Žilková), která slouží u čarodějnice. Lest, kterou ty dvě vymyslí, bude stát za to! Veselou pohádku, v níž se chamtivý hokynář pan Pinajs přepočítal, kocourek Zrcátko zachránil a čarodějnice prokázala, jak velice miluje kočičky a kocoury, napsala scenáristka Eva Košlerová na motivy povídky Gottfrieda Kellera „Kocourek Zrcátko“. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Pan Pinajs (Donutil) si vykrmuje kocoura (Vetchý), aby si pochutnal na jeho sádlu, které mu umožní stát se čarodějem... Velké sólo pro Miroslava Donutila v celku pěkná kulisová televizní pohádka. Kulisy jsou krásné, ačkoliv se jedná o obyčejný papundekl. Ovšem děj a jím proložený scénář je super. Herci si to užívali. Jedna z těch lepších televizních pohádek na nedělní odpoledne. [903. hodnocení, 26. komentář, 60%] ()

PORTER44 

všechny recenze uživatele

Povedená pohádka,dva obchodníci kteří mají konkurenční obchody naproti sobě nemůže dělat dobrotu čarodejnice která se svými kouzly má navrch před hokynářem a ten si to nechce nechat líbit tak si vymyslí lest která se mu nakonec nevyplatí ,Donutil,Vetchý a Janžurová skvělé herecké výkony. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

První, co mě napadlo dle názvu bylo, že je to nějaká neznámá povídka od Jana Nerudy. Samozřejmě nesmysl. K tomu nemá daleko ani celá pohádka. Její základy totiž tvoří Miroslav Donutil. A dál? Nic. Sešla se sice výborná parta herců, ovšem na mdlý příběh ani ti nestačí. Ovšem pan Donutil exceluje. Když má dítě rádo zvířátka, nejlépe kočičky, tak jej na pětačtyřicet minut zabavíte. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Pohádková komedie staví na výkonu Miroslava Donutila. A ten jako chamtivý hokynář Pinajs nemá chybu. Milovníci a ochránci koček budou trpět, když kocourek bude využíván pro čistě ziskové účely, ale jak to tak bývá, v pohádkách vše dobře dopadne. V televizních kulisách se odehrála veselá pohádka, která svůj účel pobavit diváka splnila. O nic zázračného se přesto nejedná a pohádka dlouho v paměti nezůstane. Snad jen ten Donutil, co všechny zastínil, je adeptem na delší odezvu a jeho záporná postava ukazuje, z čeho všeho lze profitovat. Naštěstí to byla jen pohádka. Dobře udělaná televizní pohádka. 60% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V jedno pokojné sobotné popoludnie som v telke náhodou natrafil na rozprávkovú televíznu inscenáciu "Ako si pán Pinajs kupoval od kocúra sadlo", ktorú v roku 1996 natočila režisérka Svatava Simonová. Bola to rozprávka o mestečku, v ktorom žil lakomý, chamtivý obchodník Pinajs, ktorého hral Miroslav Donutil. Jeho suseda čarodejnica, ktorú stvárnila Iva Janžurová. A ostatní obyvatelia boli mačky. Do dvoch ústredných mačacích postáv sa prevtelil Ondřej Větchý (kocúr Zrcátko) a Veronika Žilková (Bíla kočička). Normálne na seba navliekli kostými a hrali mačky. Fakt dosť bláznivé a najmä bizarné. Táto podivuhodná mačacia story ma však zaujala. Zrejme preto, že som fascinovaný zvieracím druhom felis catus, som na to vydržal pozerať až do konca. Nie len, že som to dopozeral, ale ešte mi to aj utkvelo v pamäti. Takže tomuto titulu musím dať silné tri hviezdičky. *** ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama