Palme je loutka v podobě mladého chlapce, kterou stvořil jeden muž, aby se starala o jeho nemocnou ženu. Když však žena umřela, Palme se zhroutil a nebyl skoro vůbec schopný vykonávat jakoukoli činnost. Vše se změnilo, když do jejich obydlí jednoho dne zavítala tajemná žena, která byla pronásledována a která muže a jeho loutku požádala, aby doručili velmi cenný a tajemný předmět na místo známé jako Tama. Palme, který si tuto ženu spletl s manželkou svého stvořitele, tento úkol velmi energicky přijímá. Toto rozhodnutí se stává prvním krůčkem na cestě, během které Palme pozná své vlastní city a porozumí, co znamená být člověkem. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Jak by vypadal Pinocchio, kdyby se do jeho příběhu pustil Japonec se zálibou ve fantasy? Každopádně až na malé vady na kráse to byl opravdu velmi povedený zážitek. Začnu tedy těmi vadami a to jsou dle mého jednotlivé posuny v ději, kdy v určitých momentech se příběh poměrně rychle a mírně chaoticky posouvá vpřed a to může mít za následek, že v tom má méně pozorný divák trochu chaos a často to působí nepřirozeně. Se zbytkem jsem byl nadmíru spokojen. Jistě animace je staršího data, ale mě se líbí. Hudba je dle mého povedená a některé motivy se mi hodně líbily. Jako největší klad však vidím zajímavý příběh, poutavou atmosféru a opravdu velmi zajímavé prostředí. Ty nápady s květinami, stromy, zvířaty a to vše zkombinované do vcelku pusté a lehce depresivní krajiny - velmi dobré. Dokonce i konec potěšil, chvíli jsem se bál, že to skončí jako připitomělá pohádka a ve výsledku vlastně i skončilo a zároveň neskončilo, takže také docela povedené. K charakterům bych možná dokázal najít také pár drobných výhrad, ale celkově mi nijak nevadily, spíš mě zaujaly. Celkově tedy u mě velmi slušný zážitek a silné 4* = 8,3/10 ()