About Love

• Tchaj-wan Guan yu ai
všechny plakáty

Tři příběhy o lásce a překonání jazykové bariéry, které se odehrávají ve třech různých městech - Tokio, Tchaj-pej a Šanghaj. V prvním příběhu vystupuje Yao, který přicestoval do Japonska z Taiwanu. Volný čas tráví projížďkami po Tokiu na kole. Náhodně potká malířku Michiko a zamiluje se do ní. Druhý příběh vypráví o Tecchanovi - japonském studentu v Tchaj-peji, který pomůže kamarádce A-Su s montáží poličky. V posledním třetím příběhu přilétá Shuhei z Japonska do Šanghaje. Yun, která žije v malé samoobsluze s matkou a u nichž je cizinec ubytován, se ihned do Schuei zamiuluje. (-Rastaman-)

Petfruf

Nezapomenutelný film!! Asiaté prostě dokáží natočit filmy o jednoduchých, krásných věcech tak působivě.. Musela jsem si ho pustit dvakrát abych si urovnala vztahy postav.. Zajímavý je nápad "a-keem", film by opravdu vyzněl jinak, pokud by byly povídky sežazené opačně. Takhle, když po trošku slabší Taipei přišla nádherná, křehká a vypointovaná Shanghai, jsem byla na konci filmu totálně naměkko! :o) ()

Tyckin

Tři samostatné příběhy o lásce - jednotlivě hodnotím 80%, 40%, 90% - zejména ten třetí mne v závěru opravdu zasáhl, kluk byl fakt natvrdlej, taková milá holčina, chudinka nešťastná... P.S. Vypíchnul bych pěknou hudbu při titulcích. ()

zette

Zajimavy koprodukcni projekt, kdy tri zahranicni reziseri ve trech asijskych metropolich natoci tri povidky se spolecnym jmenovatelem-laska. Osobne se mi nejvice libila posledni povidka od Yibaie Zhanga ze Shanghaie. Li Xiaolu zahrala nestastne zamilovanou divku skvele a japonsky student (Tsukamoto) byl poradny kokot:-). Pekna je tez uvodni epizoda od Simojamy Tena z Tokia, ktera misty pusobi az mysteriozne. Skoda prostredni povidky, ktera je neskutecne nudna a misty az protivna. Po precteni jinych komentaru jsem rad, ze nejsem jediny. ()

Ceres

Snímek dokonale zachycuje příběhy jednotlivých postav, které mají různé trable s láskou. Film obsahuje 3 příběhy, které se v malinkých momentech lehce dotýkají. Ve filmu je skvěle zachycena nálada a atmosféra jednotlivých příběhů, kdy první se odehrává v Tokyu, druhý v Taipeji a třetí v Shanghaji. Tak jak jsou příběhy za sebou uvedeny, tak zároveň, alespoň pro mě, film krásně vrcholí příběhem v Shanghaji, který má ještě širší rozměr díky záverečné scéně v pobořeném předměstí Shanghaje, kdy staré, ale pěkné domy, musí ustoupit novým, čímž Čína takhle přicházi o svou kulturní identitu. Záverečný španělský "pozdrav" - te quiero jen podtrhuje již tak vynikající film, který má i skvělé obsazení. Nemůžu jinak náležitě ohodnotit tento nádherný snímek než všemi pěti. ()

Kalidor_

Ač tři příběhy tak tři různé méně či více zdařilé vyprávění o osudových setkáních, přesto je to komplet krásné a poslední příběh je nádhernou dojemnou tečkou. ()

Curlyman

Pekná mozaika odohrávajúca sa v troch rozdielnych mestách troch rozdielnych štátov. Prvý a posledný príbeh fakt super, jednoduché, pekne natočené, pekne napísané a nebyť slabšieho stredu určite by aj moje hodnotenie bolo vyššie. Stále ale vynikajúca romantika z Ázie. 80% ()

elea

Tři krásné příběhy, kdy jeden je lepší než druhý. No ale vážně všechny byly skvělé, ale jednička se mně líbila nejvíce. :) ()

Five By Five

Tokio *** - príbeh bol dobrý, ale prišiel mi neúplný, akoby nasilu zostrihaný... , Taipei * - to bola straaašná nuda... , Shanghai **** - ako jediný sa mi páčil taký, aký je... ()

danielwanderer

Keď už som myslel, že láska neexistuje alebo že ak aj áno tak nikdy nezistím kedy sa deje, prišiel tento snímok. Škoda toho druhého príbehu, inak by som hodnotením búral steny. ()

wege

Kouzelná, nudná, roztomilá. Tak nějak se dají ty jednotlivé povídky vystihnout. Kdyby se ta první rozáthla a udělal by se z ní samostatný film, možná by si to zasloužilo i vyšší hodnocení. Možná by to ale také delší rozsah úplně pokazil. Kdo ví. Druhá povídka je fakt děs, taková zbytečně natahované, fakt si přejete ať už skončí. Poslední má moc pěknou pointu, to je na ní asi to nejlepší. ()

Kenshin

Výborný film. Tři příběhy o lásce - co víc dodat. Pro každou romantickou duši je tenhle film povinností. Ty ostatní jistě neurazí, protože je vyprávěn velmi oduševněle a lidsky, nikoliv přeslazeně. Je rovněž hezké sledovat, jak se jednotlivé příběhy proplétají. (9/10) ()

Oiolaire

Kompozici povídek podezírám ze silné účelovosti, po brilantním začátku (Tokio) přichází hodně rozvleklá a nezáživná Taipei, která předává v cílové rovince štafetu naprosto okouzlujícímu vyvrcholení v podobě Šanghaje, jež u mě překlopila pomyslný jazýček vah na plné hodnocení. Velké nadšení, tleskám :) ()

Bobofon

Nezbývá než se přidat ke všeobecnému nadšení, což rád činím. To je nádherný a milý film plný jemných citů a pocitů, čirá divácká radost. ()

joseee

Asi nie som dievka v puberte, tak neocením tento film. Prvý príbeh bol celkom milý a zaujímavý, druhý bol divný a postihnutý taiwanskými seriálmi. Tretí príbeh bol tak katastrofálny prepadák, že s čistým svedomím môžem odporučiť prestať pozerať film už po druhom dejstve. ()