Šesťdesiat rokov pred narodením Krista Gália trpí vojnami a ustavičnými nájazdmi kočovných národov. Svedkom vraždy Kráľa Celltilla je jeho syn Vercingétorix (CHRISTOPHER LAMBERT), ktorý prisahá pomstu. Ukryje sa hlboko v lesoch a pod vedením druidského veľkňaza sa naučí ovládať bojové umenia tajomných Druidov. Až potom sa vráti k svojmu národu, aby ho zjednotil a zavŕšil tak svoju pomstu. Zistí však, že ho čaká oveľa silnejší nepriateľ - légie Rimanov. (oficiální text distributora)

tatka

Celý film som čakala, kedy už začne tá sranda. Ale nezačala, zrejme sa scenárista a režisér nevedeli rozhodnúť, čo vlastne točia. Ten fílm mal na to potenciál, mohla to byť pekná sranda. Lambert s natupírovaným účesom a nehybným pohľadom, Galovia, čo vyzerali ako motorkári z nejakého pubu, bľabotajúci Max von Sydow, kamenný ksicht KMB - toľko premárnených možností. Škoda. ()

Libb

pořád jsem se ztrácel. Přišlo mně, jakoby autoři filmu přepokládali u diváka historické znalosti, které jsem neměl, možná proto mně přišly některé věci naprosto nečekané, nelogické, bez vysvětlení... Moc nezaujalo ()

GCaesar odpad!

Poněkud podivný film o vlasteneckých Galech a o tom, jak jsou vlastně Římští legionáři zbabělí a neschopní a jaký byl Caesar vlastně hlupák. Původní myšlenka zřejmě byla udělat něco jako krvavějšího Asterixe bez Obelixe a podle toho to taky vypadá. ()

Alboin

Mizerný film, ktorý má však jedno veľké plus pre mňa, a to prierez keltskou kultúrou. Prvú hodinu som mal ešte dobrý pocit z pozerania a žasol som nad všetkými detailami, ktorými sa chcelo tvorcom zaoberať, pri príprave kostýmov a kulís. Je tam zobrazené prakticky všetko čo priniesli archeologické výskumy do roku 1995. Niektoré veci nezodpovedali danému obdobiu, ale to si obyčajný divák ani nevšimne. Škoda, že sa dbalo len na výzor filmu a nie na jeho dej, pretože to mohlo byť naozaj veľdielo. Zaujímavé je, že sa tvorcovia nechali inšpirovať aj umeleckými dielami maliarov. Najlepšie to vidieť na konci, keď Vercingetorix skladá zbrane k nohám Cézarovi, podobne ako na obraze Lionela Royera. Po miernom utrpení dávam tri, a to najmä vďaka mojej keltofílii. P.S.: Rhia je najvernejšou postavou z filmu. ()

ajaxx

Historicky absolutně nepřesné, zjednodušené, na pomezí spojení nedůležitých histrických faktů spojených s nepodloženými legendami a příběhy z Asterixe a Obelixe, scénáristicky odfláknuté, dialogy absolutně nudné. Jediná hvězda, kterou udělím patří mezi výkon komparzu a závěrečnou bitvu s historicky celkem věrným zakončením. Úplný odpad ne, jelikož filmů s touto tématikou není mnoho, ale to zpracování mohlo být o 100% lepší. Chudák Christopher. ()

malyLibor odpad!

Čekal jsem hodně, ale tohle jsem opravdu nečekal.... ani po komentářích zde jsem nebyl připraven na něco tak špatného. Tohle se ani nedalo dodívat. Ani překrásná Inés Sastre mne u tohoto filmu neudržela a prostě jsem ho vypnul. ()

MoziMedve odpad!

Je smutné, že nejlépe zpracovaným hraným filmem s keltskou tématikou nadále zůstává Asterix a Obelix kontra cézar... Děj nula, skoky v editech zcela nesmyslné, jakože poslepovaly záběry co zrovna našly. Možná by ten film byl lepší s půl litrem okeny, ale holt jsem neměl, Neztrácejte tímhle vrakem čas a raději si pusťte dokumentární film nebo toho Asterixe. ()

Molerat

Jde o to, co se očekává od tohoto filmu.Já jsem si myslel, že to bude docela ubohost, ale až zase tak hrozné to nebylo.Lambert však jako herec se vůbec na Vercingetorixe nehodí.Celkem ucházející snímek. ()

pupidup

Jedno je jisté, Galové se nečesali a to mě pobavilo...vrabčí hnízdo na hlavě hlavního hrdiny...a jeho věčně nablblý výraz. Jinak dost monotónní. Za pobavení dávám dvě:o) Jinak mám CH. L. jako herce ráda, ale Highlander mu slušel o moc víc. ()

sagana

Jak moc jsem se na tenhle film těšila, tak velké bylo moje zklamání. Ch. Lambert svůj stín nepřekročil, po celou dobu se tvářil jako lehce mentálně retardovaný jedinec, což Vercingetorix rozhodně nebyl, herecký výkon odpovídal tomu, jak se tvářil. Brandauerovo obsazení do role Caesara mě zaskočilo ještě víc, Caesar byl vysoký štíhlý muž s asketickým obličejem, rozhodně ne podsaditý malý chlápek s ježkem na hlavě (že by produkce neměla aspoň na odpovídající paruku?). Krom toho to byl geniální člověk, který dokázal najednou diktovat 9 různých dopisů 9 různým písařům tak, že nadiktoval větu, pokročil k dalšímu a aniž mu ten musel číst, co už je napsáno, nadiktoval další větu i jemu. Obdivuhodné. Jediný, kdo se mi líbil, byl Max von Sydow, kterému role druida sedla. Zbytek nestojí za komentář, to byla herecká tragédie. Dvě hvězdy tedy pouze za kostýmy a snad za exteriéry a krom toho i za to, že konečně bylo v nějakém filmu trochu vidět to, že římští legionáři byli v podstatě turisté (koňmo jich věru moc nejezdilo) s vynikajícím způsobem zvládnutou logistikou (o jídlo nikdy nouzi neměli), ale především byli neuvěřitelní ženisté - opevnění kolem Alesie bylo ve skutečnosti opravdu grandiozní dílo (hluboké příkopy, vysoké náspy, na nich hradba z kůlů a před náspem ještě hodně nechutné tzv. jehly a parůžky - v celkové délce téměř 26km). A to film vcelku dobře ukázal, ne jako v jiném (to byl takový odpad, že si jeho název už nepamatuji), kde místo hradby z kůlů produkce vypotila směšný proutěný plůtek. Mj. rozhodně stojí za přečtení útlá knížka přímo z pera Gaia Iulia Caesara "Zápisky o válce galské". Kdyby byl někdo opravdový fanoušek detailů, pak skvěle napsaná je i kniha Caesar od Colleen McCulloughové, která se drží historických faktů naprosto přesně. ()