Král Galů

Druids

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Kanada / Belgie, 2001, 118 min

• bukowski83

Naprostá šílenost, kterou nepochopíte, ani já ji nepochopil - teď nemluvím o náročnosti filmu, ale o tom jak to někdo mohl vůbec natočit. Jestli chcete vidět jak dopadne dílko, které dokáže stvořit parta filmařů v knihovně, při četbě učebnice dějepisu a nad lahví absinthu, tak neváhejte a vrhněte se na tento skvost!(25.7.2011)

• Solly

Hodně nevyužité téma i herecké osobnosti. Lambert předvádí standardní kukuč alá mladý McLoud, Sydowuv druid je ve filmu tak nějak zbytečně a Brandauer jen svojí přítomností nad ostatními naprosto vyniká, i když kromě účesu a výstroje se mi vůbec neslučuje se zažitým obrazem Julia Cesara :( Prostě nechat si ujít tento film, ušetřil bych si dvěhodiny času a nic bych neztratil.(17.8.2004)

• Eristt

Tak tohle byl zážitek. Nekontrolované záchvaty smíchu mě chytaly každý druhý okamžik. Nemá cenu rozepisovat šílenou kameru, neuvěřitelně vtipné "drsné" záběry na hlavní hrdiny podkreslené cool hudbou (která se tam ovšem vůbec nehodí). Co ale musím, je vyzdvihnout záběry válečné vřavy. Protože ta je naprosto nepopsatelná. Doslova. Ona tam vlastně žádná nebyla. Armády pochodovaly, pochodovaly a pochodovaly. Následovaly nějaká vata mezi záběrů (většinou šípy, kouř popřípadě oštěpy), střih a ... záběr na mrtvoly. A ty kostýmy...a hlavní hrdina...a...no prostě se na to nedívejte.(21.2.2009)

• Lokutus

Co jiného čekat od Lamberta než totální břečku? Tahle byla ještě relativně velmi zábavná - bohužel však zjevně nechtěně - jak jinak může dopadnout koprodučkní pokus snažící se s velmi omezenými prostředky (a tentokrát skutečně extrémně dementním a směšným scénářem plným úžasných hlášek) natočit film pojednávající o římském obléhání Galie? Velmi chabý a směšný mix snažící se (marně) se třeba jen na vteřinu přiblížit Statečnému srdci, připomíná mnohem spíš parodii na hraného Asterixe - všude běhá samý X, 50 letý Lambert s knírem a příčesem je vážně k popukání a stejný jelito jako obvykle. Hudba velmi marně vykrádá Hornera ze všech sil. A i když to je velmi překvapující nakonec nechybí ani Druid... jen na ten zázračný lekvar a moment, kdy si Lambert nabarví ksicht na modro jsem neměl trpělivost u takovýhle břečky čekat :)(17.8.2004)

• tatka

Celý film som čakala, kedy už začne tá sranda. Ale nezačala, zrejme sa scenárista a režisér nevedeli rozhodnúť, čo vlastne točia. Ten fílm mal na to potenciál, mohla to byť pekná sranda. Lambert s natupírovaným účesom a nehybným pohľadom, Galovia, čo vyzerali ako motorkári z nejakého pubu, bľabotajúci Max von Sydow, kamenný ksicht KMB - toľko premárnených možností. Škoda.(1.4.2012)