Král Galů

• Francie

Vercingétorix: la légende du druide roi

• Francie

Vercingétorix

Galský kráľ

Druids

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Kanada / Belgie, 2001, 118 min

• Falconica

neuvěřitelný...Kelti všech kmenů musej rotovat v hrobech, až se při tom zapotěj...hrůza, děs. Historická volovina první kategorie. Navíc natáčený příšerně. Herci hrajou jak amatéři, bitvy vypadaj spíš jak shluknutí larpařů s dřevěnejma mečema....Název Druids nechápu...to zas Amerikáni chtěli dát do názvu nějaký populární slovo a bylo jim fuk, že nemá hlavu a patu...(6.6.2009)

• misterz

Nikdy v živote som nevidel horší "historický" film. Ťažko povedať, možno je toto aj najhorší film vôbec, a to som zarátal aj Piraňu 3DD. Od tejto vracačky sa mi definitívne zhnusil Christopher Lambert, dokonca až tak, že už nikdy nebudem schopný pozrieť si od neho nejaký film. Proste tomuto poviem odvykačka. 6-roční herci zo škôlkárskeho hereckého krúžku by podali lepší výkon. Scenár a réžiu ani hodnotiť nebudem, radšej budem počúvať prd vo vetre. Absolútna škoda času a peňazí. Vlastne to je od tvorcov voči divákom krádež, radšej som si mal kúpiť leporelo a celý deň pozerať obrázky pre deti, to by bola zmysluplnejšia činnosť ako pozerať na takúto kolosálnu hlúposť.(28.2.2013)

• helrohir

Nerozumiem tomu. Francúzi chcú natočiť film o jednej z hrdinských postáv histórie ich zeme, ale v konečnom dôsledku to vyzerá ako keby chcel niekto natočiť naschvál fakt veľmi zlý film a podriaďuje tomu všetky aspekty - amatérska réžia, fakt úbohý herci a aj celkový dojem z filmu je naprd. Ani neviem, za čo dávam tú jednu hviezdu. Snáď aspoň za historicky verné kostýmy a zbroj.(11.2.2013)

• Solly

Hodně nevyužité téma i herecké osobnosti. Lambert předvádí standardní kukuč alá mladý McLoud, Sydowuv druid je ve filmu tak nějak zbytečně a Brandauer jen svojí přítomností nad ostatními naprosto vyniká, i když kromě účesu a výstroje se mi vůbec neslučuje se zažitým obrazem Julia Cesara :( Prostě nechat si ujít tento film, ušetřil bych si dvěhodiny času a nic bych neztratil.(17.8.2004)

• kingik

Christopher Lambert už se dávno zabydlel v béčkových vodách kinematografie. Dokonce se mu tam tak zalíbilo, že v jeho filmografii nalezneme historický spektákl Král Galů tvářící se smrtelně vážně a v koutku duše dělající si i nějaké ty ambice na lepší filmové zítřky, když už nic jiného. A tak tenhle film nepostrádá až parodické sekvence, pochopitelně nechtěné, a směšný Lambertův vzhled už to jenom doladil. Občas je k vidění slušně natočený souboj nebo bitka, ale jinak je to takové odfláklé, ale na odpad to není, protože jsem se ani trochu nenudil. Určitě jsem viděl mnohem horší filmy.(10.2.2009)