poster

Král Galů

 • francouzský

  Vercingétorix

 • slovenský

  Galský kráľ

 • anglický

  Druids

Drama / Dobrodružný / Životopisný

Francie / Kanada / Belgie, 2001, 118 min

 • Falconica
  odpad!

  neuvěřitelný...Kelti všech kmenů musej rotovat v hrobech, až se při tom zapotěj...hrůza, děs. Historická volovina první kategorie. Navíc natáčený příšerně. Herci hrajou jak amatéři, bitvy vypadaj spíš jak shluknutí larpařů s dřevěnejma mečema....Název Druids nechápu...to zas Amerikáni chtěli dát do názvu nějaký populární slovo a bylo jim fuk, že nemá hlavu a patu...(6.6.2009)

 • Tomasso001
  odpad!

  Šel jsem do půjčovny a měl jsem strašnou chuť na historický film... Škoda, že jsem tenkrát neznal nějaký odkaz na filmovou databázi, byl bych si ušetřil peníze i čas. Tento film je natočen strašně povrchním způsobem, že snad i XEna s Herkulem jsou bestsellery proti tomu. Jr to tak stupidně natočený a zahraný film až mi běhá mráz po zádech... Brrr...(10.9.2007)

 • Morholt
  *

  Četl jsem knížku, podle který to bylo natočený, takže jsem byl docel zvědavej a upřímně řečeno nečekal jsem větší zázrak, ale něco tak příšernýho jsem si ani nepředstavoval. A přitom když vezmu výpravu, obsazení a slušně zvládnutý kostýmy, tak to mohlo bejt výborný. Bohužel z toho vzešel neskutečnej paskvil, kterýmu dam hvězdičku jen za to, že jsem se polovinu filmu chechtal.(19.3.2008)

 • Solly
  **

  Hodně nevyužité téma i herecké osobnosti. Lambert předvádí standardní kukuč alá mladý McLoud, Sydowuv druid je ve filmu tak nějak zbytečně a Brandauer jen svojí přítomností nad ostatními naprosto vyniká, i když kromě účesu a výstroje se mi vůbec neslučuje se zažitým obrazem Julia Cesara :( Prostě nechat si ujít tento film, ušetřil bych si dvěhodiny času a nic bych neztratil.(17.8.2004)

 • TERRORDROME
  *

  Ďalšie Lambertovské béčko v ktorom sa pokúša hrať galského vodcu. Hovorím pokúša, pretože výsledok jeho "snaženia" pozostávajúceho hlavne z prilepených fúzov a naducanej parochne je dosť smiešny. Nikdy sa mi nepodarilo dopozerať tento film celý naraz, pred časom som videl začiatok a teraz zasa koniec. Ono nie je o čo stáť, z filmového a vyprávačského hľadiska to nestojí ani za čokoládový groš. Finálna bitka síce v sebe nesie isté známky pôsobivosti, ale je natočená až neuveriteľne skratkovito a sucho. Väčšinou pozostáva zo stále tých istých záberov na letiace šípy a kopije, kombinované s prestrihmi na ležiace mŕtvoly a Lamberta ako sa s nechápavým výrazom potáca uprostred pričom sám počas boja nepohne ani prstom. No, kamera občas hodí okom aj na Caesara pôsobiaceho dojmom dobráckeho deduška. A aby bolo jasné že je to naozaj vážne tak do toho furt úpenlivo zavýjajú dáke ženštiny a lesné rohy. Postavy sa malátne motkajú obrazom ako armáda zombíkov a vzduchom občas preletí nejaký ten motivačný prejav ktorý človeka skôr uspí než vyburcuje. Z formálneho hľadiska je to v podstate regulérny dokument ktorý sa zvrhol na nepodarený "film".(24.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace