La morte ha sorriso all'assassino

Death Smiles at Murder

Scénografie:

Claudio Bernabei

Kostýmy:

Claudio Bernabei

Prvá vec ktorú som si všimol je vynikajúca kamera a že bude až tak dokonalá som nečakal.U Damata som zvyknutý na jednoduchý príbeh ale tu nie,tu je zložitejší a môžem povedať aj prepracovanejší ako som u tohoto režiséra zvykom.Dočkal som sa voyerizmu,halucinácii,vášnivých erotických scén a vraha ktorý veľmi rád morduje svoje obete a to všetko zabalené v gotickom šate.Niektoré gore efekty boli veľmi nepodarené a zas niektoré boli parádne efektné.Kto videl ako prvý film tohoto režiséra práve tento,nebude sa mu páčiť ale keď najprv videl niektoré jeho braky tak myslím,že s týmto bude spokojný.Ale zas režisér stavil na viacero nezáživných i nudných scén a niektoré do príbehu vôbec nezapadali a tak boli zbytočné.Ani hudba sa moc nepreviedla v dobrom svetle lebo mala uspávacie tony.Je tu veľa nezmyselností tak nemožem dať viac ako silné 3*.(7.2.2015)

Lascivní, nadýchaná erotika, taková nafukovací atmosféra s efektně stylizovaným prostředím. Jedno z nejlepších uchopení Poea, jaké jsem kdy viděl. Od lehce surreálného úvodu po nejdřevnější duchařskou klasiku, okořeněnou několika vkusnými gore-efekty, nese se to lehce a umí potahat za genitálie, když je potřeba. Itálie, jak má být!(5.8.2014)

Italský snímek „La morte ha sorriso all'assassino“ se místy snaží také o určitou formu explicitnosti, která není nad míru vkusu a je snesitelná i slabším povahám. Dobové zasazení, vhodné kulisy a dobře netočené hororové scény s Ewou Aulin jsou skutečně povedené. I v současné době dovede snímek na diváka zapůsobit, což je dle mého ukázka kvalitní produkce.(30.7.2018)

Od tohoto snímku jsem moc neočekával a nakonec jsem nebyl zklamán. Překonal jsem počáteční zdlouhavé a pomalé tempo, což mi vynahradila druhá část filmu. Od té doby ce Angela Bo (Eva) zazdila Ewu Aulin (Greta) ve sklepení, má film výbronou atmosféru, líbila se mi i kamera. Mimochodem je role Evy v tomto snímku vrcholem herecké kariéry Angely Bo. Klaus Kinski jako vždy od pohledu nesympatický, ale byl na tyhle role opravdu třída. Doporučuji asi jen příznivcům hororů a gialla, ale není to špatné. Opět chválím uživatele pepua za skvělé titulky. :-)(23.3.2016)

Velmi milé překvapení. To že brakový režisér "céčkových" porno filmů Joe D'Amato začínal s atmosferickými horory, bylo pro mě zajímavým zjištěním. Vůbec nic jsem od gotického gialla La Morte ha sorriso all'assassino nečekal a byl jsem přitom odměněn solidním kouskem. Určitě ne každému divákovi tenhle film sedne, jde totiž místy o psychadelické až halucinogenní giallo, které má pomalejší tempo. K tomu je hlavní příběh v celku zamotaný a může vyznít že místy nedává úplný smysl. Vše není doslovně řečeno a je nutné si některé věci domyslet. Kamera mi navozovala místy tvorbu L. Fulciho (a nešlo jen o detailní snímání očí) a to beru rozhodně za velký klad. Co dodat, snad jen zkusite tenhle zajímavý atmosferický kousek a třeba si trochu narovnáte optiku nad odepisovaným Joe D'Amatem....(1.11.2015)