Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ilclassico
  *

  Takže, psychologické drama z hornického prostředí? Ani náhodou. Po otřesném začátku se film mění ve frašku a takto dojde až do konce. Takhle to dopadne, když si tvůrci pomýlí natáčení filmu s propagandou. Jo, propaganda, to je děsná děvka. Oje*e každého. A je jedno jestli přichází zprava, zleva či s vesmíru. Aneb, jak se soudruh Wayne a soudruh Scott snažili vybudovat ve městě komunizmus. A vidět soudružku Dietrichovou s výkresama v náručí, jak plánuje bytovky pro dělníky, to se povede jen raz za život. Ani právě probíhající válečné běsnění nemůže ospravedlnit vznik takovéhle pitomosti. Co si z filmu odnesete, je poznání, že pokud jde o propagandu, okořeněnou štipkou nacionalizmu, Západ a Východ si mohou podat ruce. Na tom se shodnou. Naprostý scenáristický blábol. To už ani Hollywood nic negarantuje? Nevadí mi, když má film slabý scénář, špatné herce, technickou nedokonalost, pokud mě zaujme. Co ale neprominu, když je pitomý. Snad poprvé jsem u filmu uvažoval, že ho nedodívám do konce. A poprvé uděluji filmu za 1.(12.8.2017)

 • rikitiki
  ***

  Marlene Dietrich jako důlní záchranářka? Co by na to řekla hornická větev mé rodiny, si netroufám ani naznačit. ___ Naštěstí se Marlene k závalu v dole jen náhodou přichomýtla a zbytek filmu se drží svého obvyklého kopyta cynické světačky. John Wayne je netradičně obsazený do role chlapíka, kterému úspěch a bohatství změnilo charakter z bezstarostného sympaťáka do bezskrupulózního byznysmena - připomínal Občana Kanea. Právě střední pasáž filmu, kdy se chová čím dál víc jako mocí posedlé monstrum, byla nejsilnější. Wayne to zahrál skvěle. ____ Závěr je bohužel poplatný době vzniku, se silným důrazem na patriotismus a semknutí se při společném boji ve válce. /10. 9. 14./(10.9.2014)

 • NinadeL
  *****

  Klasický film dua Marlene Dietrich - John Wayne. Trochu nesourodé, ale zato velmi oblíbené dvojice studia Universal. Příjemná americká válečná propaganda plná klišé, které jsou ale tak umě zakomponovány do sebe, takže to vůbec ničemu nevadí. Marlene je stále neodolatelná, stále pochází z Evropy a je stále mezi dvěma muži. A pakliže se někdo pere o Marlene, tak rozhodně bez ní, což je vkusné. Víc ke štěstí z celuloidu netřeba.(13.2.2009)

 • kaylin
  ***

  Kdyby to jen bylo dotaženo do té dramatické roviny, do pořádně destruktivního finále, a nikoli naopak do tohoto happy endu, jednalo by se o skvělý film. John Wayne zde podává výborný výkon ve smyslu dramatické postavy, která se stává zlou, ale on by prostě nemohl být hajzlem celou dobu. Škoda toho zlomu, protože jinak by to bylo skvělé.(11.2.2015)

 • classic
  ****

  Som rád, že som si opäť vychutnal moju platonicky milovanú Marlene Dietrich, ktorá sa nachádza medzi dvomi KOHÚTMI, t.j. John Wayne a Randolph Scott si neskôr nebudú vedieť prísť na meno, a to len preto, že niekomu z nich stúpla sláva do hlavy, a zabudol z akej riti vyšiel ! Nie je ťažké si domyslieť, o kom je táto špecifikácia. Podľa názvu filmu ide o Charlesa Markhama, ktorého prezývajú Pittsburgh, skrátene Pitt. So svojim kamarátom Cashom Evansom ( vskutku priaznivé pomenovanie človeka, ktorý sa môže doslova kúpať v peniazoch ) začínali v špinavých baniach, aby sa z tohto nebezpečného povolania vypracovali na podnikateľov, čo si založia Oceliarne. V retrospektíve si prejdem niekoľko rokov pred vstupom spojených štátov amerických do svetového konfliktu, keď Pittsburgh s Cashom tzv. treli biedu, s oblekmi sa dostávajú na zápas, pred ktorým spoznávajú dámu Josie Winters, tam sa pobijú a k tomu zarobia slušné peniaze. Vzniká niečo, ako milostný trojuholník, ktorý ale nemá dlhšieho vzájomného trvania. Propaganda príde, na záver, našťastie predtým nebila až tak do očí ! Kto si mohol dovoliť sa takto zahrávať so zvodnou Dietrich ? Jedine Wayne, ktorého sebavedomie nemá hraníc. Scott sa s ním pobije, aby mu ukázal, že si nebude robiť, čo sa mu zachce. A mňa to fantasticky bavilo, ako už dávno nie.(25.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace