poster

Ochránce zákona

 • anglický

  The Star Packer

Akční / Western / Romantický

USA, 1934, 53 min

Kamera:

Archie Stout

Producenti:

Paul Malvern

Střih:

Carl Pierson
(další profese)
 • kaylin
  ****

  Když je tu někdo, kdo odstřeluje šerify jednoho po druhém, je potřeba, aby si hvězdu nasadil někdo, kdo dokáže zabijáka sejmout. Tím, kdo to zvládne, je samozřejmě mladík s tváří Johna Wayna, který tohle prostě zvládne. Jeden z těch lepších filmů své doby, kde je ale moc vidět, jak byly jednotlivé kulisy, kostýmy i zvuky využívány znovu a znovu.(19.2.2015)

 • cheyene
  *****

  Překlad = Ochránce zákona __ Vůbec první western s Johnem Waynem, který jsem viděl. Do té doby jsem hltal jen Mayovky a najednou tu bylo něco uplně nového, co nebylo špatné, ale na Vinnetouovky a Kara ben Nemsiho to tehdy (pro mě) nemělo. Ovšem líbilo se mi to natolik, že jsem si přál na Vánoce další a další Wayneovky a byl jsem stále více nadšený z toho, jak ten mladík v modré košili a s šátkem kolem krku skáče na koně, střílí od pasu a odrovnává zloduchy tvrdými údery, (možná i) cynickými hláškami a balí nejhezčí (?? o tom lze dnes polemizovat) holky na Západě. Tento western se mi s odstupem let velmi líbí a pamatuji si dokonalou hlášku Johna Waynea - zatkne dva padouchy, jsou za mřížemi a říkají: "Do večera budeme stejně venku!" a šerif J.W. jen chladně odpoví: "Jo? Díky za informaci, pánové!"(7.12.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace