V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

catt

herecké výkony jako jo, jinak jako ne. bohužel je to natolik vykonstruované, že tomu neuvěří ani dítě. jedna hvězdička za herecké výkony, jinak je to naprosto zbytečný film ()

sanikope odpad!

Ešte prvých 15 minút som ako tak upozeral i keď to na mňa pôsobilo veľmi štýlovo dával som ešte stále šancu že hrdinovia sa dáko vyvinú a snáď i prekvapia. Ej veru i prekvapili. Ale spôsobom ktorý som vôbec nečakal. Hrdinovia si vymenili svoje palebné pozície a vtedy film skončil, aspoň pre mňa. Rozvinula sa s toho nekonečná hra a slovo nekonečná prizvukujem ktorá ma nekonečne minula. Mladá ešte len 14 ročná školáčka sa snaží vytvoriť dojem akoby mala skúsenosti minimalne 35 ročnej zrelej ženy a nenávisť voči mužom má dávno v krvi. Záverečných 45 minút som strávil už len zamýšlaním sa nad tým či sa jedná o grotesku alebo naďalej je to ten nekonečný thriller. Keď že som sa nechcel veľmi trápiť vybral som si grotesknú možnosť a musím priznať že tá hrdinka bola silno tragicky nudná. Po zistení ako to väčšina ľudí hodnotí tu dúfam že všetci hodnotia ten groteskný part a nie nebodaj ten pokus o paškvil. ()

zberatel

Ellen page je genialna, je otazka casu kedy pravidelne bude preberat oskary lebo co vsetko toto dievca dokaze zahrat je uzasne. ()

MeaCulpa

Film je natočený slušně o tom žádná. Slade za minimální rozpočet ukazuje, že rozhodně má styl. Bohužel dementnost konání dvou hlavních postav je tak velká, že tři hvězdičky prostě nedám. ()

Respex

Velice chytlavý thriller, kde jsou hlavní herecké výkony. Možná by slušela odvážnější režie a mírně inovativní kamera. Moje hodnocení se pohybuje někde mezi 3 a 4. Ellen Page je velice dobrá herečka, ale musel jsem si na ní chviličku zvykat. Rozhodně doporučuji. ()

Kvasekus

Jednou a stačilo. Možná to všechno pěkně vypadalo a herci odvedli docela dobrou práci, ale néééé nebyl to dobrej film:-) dialogy nebyly ani zajímavý ani vtipný ani nějak nezvedaly atmosféru nebo něco podobnýho a vlastně se tam ani nic jinýho nedělo, protože když sem se těšil, že se karta konečně obrátí nebo aspon já nevim něco přídě, tak né frajerka se všim počítá. A co se ve finále vlastně nedovíme? Einsteinka má za sebou už jednu povedenou past. No hurá tak vzhůru na dalšího...kdyžtak soused vedle nás je takovej divnej... ()

E lan

Dobře, není to špatně natočený film, dobrá pointa, slušné herecké výkony... Ale tohle je na mne trochu moc, nedívalo se mi na to moc dobře. Nicméně chápu nadprůměrné hodnocení. Tento film není jen pro mne... ()

Joski

Priamočiare a psychologicky huste vydieranie mužského ega. Filmovo ma však okrem excelentného výkonu Ellen Page tento kúsok veľmi nepresvedčil. Kvalitná jednorázovka, ktorá skôr všetko konštantuje, než necháva diváka premýšľať nad inou alternatívou konca. S podobnou tématioku (s vacsím feminizmom i skvelím hereckým obsadením) sa ovela lepsie pohrala V.Chytilová - Pasti, pasti, pastičky. Tento kúsok je uspokojivý na 65% ()

Allan odpad!

Hnusný, fašizoidní, zlý, perverzní. Jednou za pár let přijde film, který mě rozzuří k nepříčetnosti a následně uvrhne do nejhlubší deprese. Tomuto nízkorozpočtovému dílku se to magnificentně povedlo. Pociťuji silnou chuť fláknout si na libovolnou část těla pytlík s ledem a tuto si následně nechat odříznout. To je žřádlo!!! ()

ljukyljuk

Uff, dobrý komorný thriller, miestami som už myslel, že mi asi príde zle normálne (ak ste to už videli, asi viete, o ktorej pasáži hovorím). Celkový príbeh fakt originálny, s nečakanými zvratmi, zahrané veľmi dobre, Ellen Page v mojich očiach zas poriadne stúpla, len som čakal, že Sandra Oh tam zasiahne do deja trochu viac ako tými 5-6 vetami. Ale inak veľmi dobré. 75% ()

Petulka88

Docela zajímavý film, jen tempo je někdy až příliš pomalé a ani Ellen Page jsem její mstitelku nijak zvlášť nevěřil. ()

Lasombra

4 z 5 doktorů říká, že jsem blázen. Tleskám! Jsem nadšená! Miluju filmy u kterých se nedá nic předpovídat a vše je úplně jinak, než se zdá. A ty herecké etudy! ()

Oonika

Doteď nevím, kdo z nich byl větší psychopat... Bylo to divný a nechutný, ona byla neuvěřitelně protivná a celé to bylo hrozně nedomyšlené... Nejlepší hláška z filmu: A ví tvoje máma, že řežeš chlapům koule?? :D ()

Theker

57% ...keď som pozeral Teda Bundyho, tak som "fandil" Tedovi, aj tu som v podstate držal s tým nesprávnym pretože tá Hayley mi prišla taká odporná mladá ... a celé mi to prišlo "až moc" tak že mi nič iné nezostávalo. ()

markotter

Film trpí značnou nevěrohodností jednání Elen Page a to z naprostého nedostatku vykreslení motivace, proč to všechno ksakru dělá. Ano, chytrému napověz - jde pravděpodobně o zvrhlého pedofila, ale všimli jste si, kolik ženské hrdince má být? A jakou má s Jeffem zkušenost? Nedokážu si představit 14-letou holku (ať je jakkoliv chytrá), jak pronáší chytré a pomstychtivé průpovídky, aniž by měla nějaký osobní zážitek s "obětí". Logika ve filmu hodně pokulhává a vše je podřízeno budování atmosféry. Ty dvě hvězdy dávám jednak za tu slušně vybudovanou atmosféru napětí a neklidu v první půlce a druhak za velmi dobrý herecký výkon Elen Page. Zaujala mě už v Junu, ale vidím, že je to také velmi talentovaná dramatická herečka. ()

dodona

Veľmi zaujímavý počin - zrežírované veľmi dobre, super práca s kamerou a v podstate perfektné herecké výkony, tak neviem prečo ma to až tak neoslovilo. V podstate celý film sa mi mrazivo páčil, ale pri finále sa mi zdalo, že akosi vyprchali emócie, proste niečo pri čom by som otvorila ústa a povedala si ufffff ... sila ... Nejak ma to minulo. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila