Série(6) / Epizody(67)

Seriál na základě svědectví lidí a výsledků vyšetřování podrobně sekundu po sekundě pomocí počítačové animace mapuje nejznámější přírodní katastrofy i neštěstí způsobená lidskou chybou. Velice zajímavým a dramatickým způsobem dokumentuje sled událostí až do katastrofy, ať už jde o zemětřesení, výbuch sopky nebo vykolejení vlaku, požár v tunelu, potopení lodi nebo výbuch atomové elektrárny. (oficiální text distributora)

JayBee

Docela pěkná série dokumentů. Hodně ale záleží na tom, jaké téma zrovna zpracovává. Třeba při té havárii ICE v německu mi běhal mráz po zádech. No a co se týče toho neustálého opakování? Myslím, že za to může to, že v USA je to prošpikováno tak dlouhými reklamními bloky, že kdyby to nezopakovali, tak průměrný američan zapomene o čem byla řeč. ()

S120 odpad!

Dobré hlavně pro ty, kteří mají špatnou paměť a aby si nějakou informaci zapamatovali, tak jí potřebuji vidět a slyšet hned několikrát za sebou. Stačil mi díl o nehodě vlaku v Eschede, kde zopakovali aninamci jak obroučka kola prorazila podvozek vagonu více jak 20x. To už je skoro na zabití a nevím co je na tom profesionálního, pěkného ani poučného. Dle mého názoru by se za toto dílo autoři měli spíš stydět. ()

saintanwar

Tato série dokumentů o katastrofách patří k těm lepším. Nejde o hraný dokument, ale o dílo, které akčním způsobem podává divákům informace (někdy i opakovaně :-)). Zásadní je odpovědět na všechny spekulující otázky, a to se rozhodně tvůrcům povedlo na jedničku. ()

ajne

Velmi pěkný dokumentární seriál, dobré zpracování. Jen by tolik nemusel být zdůrazňován fakt terorismu, který cpou, kde je to jen možné. Vím, že je to hrozba, ale snad nepočítaje, kolikrát jsem to v seriálu zaslechl. Je to přehnané. To ale nemůže kvality nijak snížit. Potěší rozumné užití původních záběrů se zaběry dotáčenými a počítačová animace. A pokud mohu u jedné tragédie, o kterou se zajímám a mám dost načteno, tedy Černobyl, srovnat historickou přesnost, musím smeknout klobouk. Kromě několika (jinak stejně sporných faktů) byl příběh katastrofy popsán velmi věrně. Je vidět, že si dal National Geographic záležet. Už jen proto musím dát plné hodnocení, drobné chyby se lehce ztratí... ()

aneta105

Jsem si pevně přesvědčena, že tento dost dobře propracovyný dokomentární seriál je lepší než Lettecké katastrofy a já ho mám velmi v oblibě. Dozvěděla jsem se tolik zajímavostí, že jsem tím byla šokována a proto 100% ()