Série(6) / Epizody(67)

Seriál na základě svědectví lidí a výsledků vyšetřování podrobně sekundu po sekundě pomocí počítačové animace mapuje nejznámější přírodní katastrofy i neštěstí způsobená lidskou chybou. Velice zajímavým a dramatickým způsobem dokumentuje sled událostí až do katastrofy, ať už jde o zemětřesení, výbuch sopky nebo vykolejení vlaku, požár v tunelu, potopení lodi nebo výbuch atomové elektrárny. (oficiální text distributora)

duffi

To neustale opakovani a se muze zdat otravne, ale myslim, ze obsah a podani vitezi, je to perfektni serial a pojaty velmi pristupnou formou. Nejvic mne dostaly letecke katastrofy, kdyz si clovek vezme kolik se jich vlastne stalo, kdy to bylo a kolik lidi pri nich zemrelo, zjisti, ze je to nakonec mnohem bezpecnejsi nez jizda autem. Skoda ze se u nas vysilala pouze prvni serie, uz maji natocene tri a nevadilo by mi si zbytek koupit na dvd, pokud by byly s titulky nebo dabingem. ()

Sign

jenom nechapu proc tyhle neprijemny veci, katastrofy a nehody furt vracime na obrazovku a este to zkoumame... ()

mdouglas

Po prvních dvou shlédnutých dílech (Lyonské nádraží, Eschede) jsem dal 4 hvězdičky. Teď ale po dalších asi 4 dílech snižuju na 3. Nejvíc mi asi začala vadit hrozná zdlouhavost, opakování záběrů, "slowmotion" a přehnaná dramatizace. On by se totiž nakonec každý díl, nebýt toho všeho, vešel do 25 minut a hned by to bylo daleko poutavější. Škoda. Každopádně některé díly za vidění stojí. ()

Nightswimmer

Historicko-vedecka sonda do katastrof sposobenych kombinaciou zlyhania ludskeho a mechanickeho faktora s nevyhnutne hrozostrasnymi nasledkami. But "Disasters don't just happen happen, they are a chain of critical events.." a potapaju sa tak "nepotopitelne" lode, padaju "neohrozitelne" lietadla a zlyhavaju "dokonale" stroje a systemy - a clovek sa stava okamzite bezmocnym pasazierom tragickych udalosti. Dychvyrazajuca kombinacia hrozy a fascinacie... ()

holic

"Akčně" pojatý dokumentární seriál o známých i méně známých katastrofách, který bere události opravdu vteřinu po vteřině. Někdy jsou fakta zbytečně omýlána pořád dokola, ale zase máte jistotu, že se v ději neztratíte, takže celkově poutavé a velmi zajímavé ()

Renie42

Zajímavý seriál, který provádí rekonstrukce katastrof. Je mi nakonec líto, že chybu způsobí lidský faktor a nemuselo umřít tolik lidí. Viděla jsem díl o pádu letadla do bažin na Floridě. Pozůstalým se oběti nevrátí a letecká firma, co to způsobila nikdy nesplatí svoje dluhy vůči nim. ()

yaqwsx

První díl mě opravdu zaujal. Jenže pak s každým dalším dílem to bylo pořád to samé, silně předvídatelné, až se postupně zprotivilo. ()

haffen

"Za vyuzitia najmodernejsej pc techniky sa dostaneme tam, kde nikto iny...", tymto sa chvalia tvorcovia ktori animacie priebehu vyuzivaju len minimalne. To ma na seriali sklamalo najviac. Neustale sa opakujuce fakty zacinaju po kratkej dobe nudit a otravovat. Skoda, ze sa to nenesie v duchu serialu Mayday. V podstate sa toho dozviem viacej cez wikipediu. K slabemu hodnoteniu dopomohol aj hrozne hlasovo nesympaticky Cesky daber (verzia tv Nova, neviem aky je na National Geographic) a jeho miestami uši rvúce nepresnosti typu "škipol" (Schiphol airport)... ()

seba

Vlakové neštěstí v severním Německu, 101 obětí a dokument o tom jak a proč? Na obě otázky dali tvůrci odpovědi dostatečně zajímavým způsobem. ()

Lucka D.C.

Absolutně mě to chytlo a nepustilo až do posledního dílu. Chytlavé, profesionálně zpracované, poučné. Chytře doplněné o strhující příběhy přeživší, čímž tvůrci dokázáli zaujmout a přitáhnout masu. Pro mě nejlepší dokument, jaký jsem kdy viděla - i přesto, že po shlédnutí některých dílů jsem měla téměř noční můry. ()

Facillitant

Vzhledem k tomu, kolik podobných dokumentů už jsem viděla, byl tento nejslabší. Opakující se informace a záběry, naprosto nemožná hudební kulisa, ... ()

Eire

duffi ***** To neustale opakovani a se muze zdat otravne, ale myslim, ze obsah a podani vitezi, je to perfektni........atd atd...TO SA NEZDA. TO JE OTRAVNE.... ()

qwertasip...

Výborný dokumentární seriál, který poutavým způsobem vypráví, jak může řetěz událostí začínající například u nenápadné materiálové vady, chybné konstrukci, lidské nepozornosti, mechanického selhání anebo třeba jednoho špatného výpočtu, zapříčinit havárii s fatálními následky. U hororu se bojíte jen pár desítek minut, ale po zhlédnutí několika dílů Vteřin před katastrofou zjišťuji, že začínám být asi tak trochu paranoidní. Vykopu si díru a tam se schovám - daleko od všech mostů, tunelů, domů a dopravních prostředků počínaje letadly a loděmi a konče autobusy, vlaky, tramvajemi a tříkolkami. Jediné, co by se snad dalo vytknout, je neustálé opakování již několikrát zmíněných faktů. Chápu, že v originále je pořad přerušován asi milionem reklam, nicméně ve výsledku je to poměrně otravné a jenom to prodlužuje stopáž. Taky by mne zajímalo, proč je tak profesionálně zpracovaný dokument v češtině pojmenován podle úhlové jednotky (sekunda je asi nějaké sprosté slovo nebo co). ()

Etherium

Jednoducho som si tento seriál obľúbil už dávno, a teraz som sa k nemu vrátil a pozrel si všetky diely. Poučné, a hlavne pútavé, celý diel som zaujatý, takže kvalitka. Najzaujímavejšie diely: Hindenburg, Černobyľ. ()

filmovyfan

Tato dokumentární série popisuje katastrofy a jejich příčiny z mnoha úhlů pohledu. Podle mě patří mezi ty nejlepší dokumenty popisující katastrofu. ()

Desmi

Je neuvěřitelné kolik nešťastných náhod a okolností předcházelo každé katastrofě a jak jednotlivě přispěli k jejímu rozsahu. Zřejmě největší nešťastnou náhodu představoval odhozený nedopalek cigarety z auta, který se dostal do filtru protijedoucího kamionu. To mi utkvělo v paměti asi nejvíc. Co se týče zpracování dokumentu - vyzdvihl bych přítomnost animace, která graficky velmi dobře znázorňuje první momenty neštěstí. Kvalitu a přesnost informací nemohu soudit. ()